Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Piekarz: w walce z oszustwami w VAT działania prokuratury i służb są ważniejsze od zmian prawa

Piekarz: w walce z oszustwami w VAT działania prokuratury i służb są ważniejsze od zmian prawa

Wyświetlaj:
kieryka / 188.146.130.* / 2016-06-02 22:12
W Czechach Vat potrąca bank z pieniędzy które wpływają na konto,obowiazuje zakaz transakcji gotówkowych w obrocie hurtowym,,,a obywatel dostaje zwrot z ze skarbu Państwa ,ot i proste,byłem w urzędzie skarbowym w Czechach,w okolicach Pragi,tam pracuje 10 osób z komuterami,to to samo co 1000 u nas,załatwienie zaświadczenia o niezaleganiu 3 minuty,facet wpisuje w komputer mój NIP,komputer pokazuje mu czy mam zapłacony czy nie ,jeśli tak klika myszką i drukuje się zaświadczenie ,jeśli mam nie zapłacone dzwoni po Policje skarbową,jest tylko jedna różnica której u nas nie da się przeforsować ,w Czechach nie ma żydowskich banków,pieniądze skarbu Państwa trzyma w ręku narodowy bank Czech,a u nas ,żydzi,tam zwrot podatku dostają po 7 dniach,u nas trzeba pozwać do sądu Urząd Skarbowy bo inaczej ci nie oddadzą,,pieniądze z OFE wiadomo gdzie są,w Izraelu, ,Lepper mówił o tym ale go powiesili,
lol1239 / 78.88.229.* / 2016-06-02 16:35
A po co ten VAT. Zlikwidować, VAT obniżyć i włożyć w cenę towaru. Wprowadzić jeden podatek w wysokości 5 % od przychodu bez odliczania kosztów uzyskania przychodu i jest po kłopocie. Prosta księgowość i każdy sobie sam wyliczy jego wysokość. Sam zysk dla państwa, wyłudzeń nie będzie, wszystko będzie proste i przyjazne przedsiębiorcy. To samo zrobić kosztami pracy, obniżyć do 10 % a wtedy wszystkie umowy śmieciowe znikną. Każdy pracodawca wystawi prawdziwą umowę na tyle ile płaci pracownikom pod stołem. Odpadną państwu polskiemu wszelkie dotacje i dofinansowania do mieszkań, do obiadów dzieci, do książek itd. Same zyski dla państwa a wydatki z tym związane niewspółmiernie się zmniejszą. W tedy centralny rejestr faktur nie będzie potrzebny. Panie Kaczyński i Pani Szydło czas o tym pomyśleć.
45632 / 89.67.39.* / 2016-05-30 15:33
Oni wszyscy szukają pieniędzy lecz dlaczego my nie mamy poszukać swoich!!!!!!!!! Otóż my emeryci szukamy swoich pieniędzy i dlaczego my emeryci musimy płacić podatek od swoich zaoszczędzonych przez lata pieniędzy teraz nam wypłacanych. Korzystali z naszych pieniędzy przez lata inwestując ja to teraz nie nie pobierają podatku od naszych emeryckich wypłat lub zaczną przeliczać co roku nasze emerytury i podwyższać je kwotowo. Zmobilizujmy się my emeryci i wyjdźmy na ulicę tak jak to robią inni i też zablokujmy Warszawę może wtedy się obudzą i pójdą po rozum do głowy, bo jak na razie to nas olewają.
yupi / 188.146.66.* / 2016-05-30 15:26
Może ktoś wziąłby się z Kitajców z Wólki Kosowskiej.
Poszedłem kupić skarpetki i gacie. Ileś tam w paczce skarpet i tyle samo gaci.
Poprosiłem o fakturę VAT. Kitajec spojrzał się jak na wariat i powiedział, że dopiero powyżej 100 zł.
Ok. Dokupiłem jeszcze kilka par gaci i skarpetek i coś tam jeszcze a on mi na to, że nie ma druków i nie ma pieczątki o kasie fiskalnej nie wspomnę.
TAM TO JEST PRALNIA.
US tam nosa nie wetknie a czemu ? Nie wiem. Boi się czy ktoś tą Wólkę Kosowską ma w kieszeni. Nie mi osądzać. Tam się robi przewał. Najlepiej to skasować panią w kiosku z gazetami albo babcię sprzedającą szczypior i rzodkiewkę.
abcdidjotka / 83.29.108.* / 2016-05-30 15:26
Odnoszę wrażenie, że podatek VAT wprowadzili urzędnicy aby mogli się dorabiać (sposób niech każdy sobie dopowie); po co było zamieniać podatek obrotowy na jakiś VAT, który miał być nie do przejścia? Obrotowy jest prosty i przeciwdziała wyłudzeniom; niech sobie zakładają karuzele. Będą większe wpływy do budżetu. Ale... no właśnie. To ale...
AMAR / 83.21.2.* / 2016-05-30 15:09
Aby nie było przekrętów podatek musi być jak najprostszy, czyli jedna stawka i zero ulg. Jednak w Polsce pewnym grupom wyraźnie zależy aby było jak jest, gdyż teraz można kombinować do woli. Najgorsze, że niestety te grupy widocznie mają powiązania z wszystkimi barwami politycznymi, bo już od tylu lat nikt z tym nie umie zrobić porządek.
ooio / 83.6.227.* / 2016-05-30 15:17
Żeby byl wzrost gospodarczy poparty dobrym prawem poslowie powinni zarabiac srednia krajowa. Tylko wtedy beda dazyc do wzrostu gospodarczego.
Eryk524 / 109.243.180.* / 2016-05-30 15:07
Już od lat jarmarczni sprzedawcy chemii niemieckiej robią państwo w wała i gra gitara. Większość tych sprzedawców nie wystawia paragonów, ba nawet nie ma kas fiskalnych, bo niby nie osiągnęli roczne limitu obrotu, aby taką kasę musieć mieć! Te pseudo firmy robią zakupy w Niemczech na 0 Vacie na słupa, a w Polsce na jarmarkach sprzedają jako początkujące firmy lub całkiem na lewo. Raj podatkowy istnieje na jarmarkach jak najbardziej, szkoda, że nikogo to nie obchodzi. Pytałem w US, a pani mi powiedziała, że oni nie mają narzędzi do kontroli firm na straganach - no to ładnie! Jedynie tzw. policja skarbowa, ale oni mają pełne ręce roboty i pozamiatane.
pawel22222222 / 185.81.58.* / 2016-05-30 15:02
To jest proste do ZLIKWIDOWANIA wystarczy że urząd skarbowy wezmie się do roboty i zacznie przy kontroli firmy konfrontować faktury a dojdzie do kolesia który nimi handluje!!!!!!Jeden problem przy tym będzie taki że nie ma tyle CEL w kraju żeby ich wszystkich POSADZIĆ!!!!!
Bronek280 / 89.64.18.* / 2016-05-30 14:52
zlikwidować podatek Vat i będzie spokój!
M1980 / 83.15.221.* / 2016-05-30 14:49
Tylko proste, jasne przejrzyste prawo, jedna niska stawka VAT. Kolejny turbo-hiper-super urząd/spółka/system nic nie zmienią a będą kolejnym obciążeniem/utrudnieniem dla uczciwych. Z g..wna bata nie ukręcić i bez dobrego prawa nic z tego.
LawPoland / 217.96.253.* / 2016-05-30 14:43
Nie potrzebne jest nam żaden system IT w przypadku tak złego praw karno-podatkowego , złodzieje po "wpadce" z powody zasady "domniemania niewinności" wychodzi na wolność a to powoduje że biznesmen-złodziejaszek poczuwa się jeszcze silniejszy i dalej kradnie na przykład na najlepszych adwokatów , a Policja , Prokuratura i Sędziowie toną w setkach akt i sprawa powoli się zamyka a złodziej nadal robi swoje interesy z tylko tą różnicą że już nic nie jest na niego bo oczywiście On jest biedny i pokrzywdzony,
pawel22222222 / 185.81.58.* / 2016-05-30 14:55
To jest małe piwo w porównaniu z tym co robi urząd skarbowy jak już złapie kolesia który wyłudza podatek VAT!!!!!Daje mu karę finansową w zależności od tego ile nakradł,czyli np. kupił sobie za to mieszkanie i nowy samochód a urząd daje mu do spłaty 80 tysięcy, gdzie wartość mieszkania to przynajmniej 300 tysięcy a samochodu następne 100 tysięcy...Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać bo koleś następną fakturę wypisuje na żonę i 80 tysięcy wraca do niego jednym wypisem faktury....
pawel22222222 / 185.81.58.* / 2016-05-30 14:38
Główny winowajca to Balcerowicz bo to on wprowadził reformę w której zaistniał podatek VAT!!!!!Czyli podatek na którym dorobiły się NOWOBOGACKIE ZODZIEJE posiadające dziś po kilka domów i nowych samochodów...
optymista3005 / 37.47.9.* / 2016-05-30 14:29
A PO CO NAM UNIA. Pani z wachlarzem, pan od policji, pan od sądów i dzieci radnych z PiS zrobią porządek migiem.
yupi / 188.146.66.* / 2016-05-30 14:29
Dlaczego uważa mnie Państwo za potencjalnego złodzieja. Przecież to ja utrzymuję tą armię nierobów.
Od razu na wstępie jestem złodziejem. Czy choć jeden z nich raz w życiu prowadził firmę w Polsce ? Nie !
Teoretycy tylko.
Zenowski / 89.77.1.* / 2016-05-30 14:27
nareszcie ktoś sie weżmie za złodziei i oszustów,którzy za oszustwa finansowe budują pałace i siedzą za FERRARI. a konta w Lichtenstainie rosną.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy