Forum Forum pracyPraca za granicą - opinie

Pijany pracownik z zewnętrznej firmy na zakładzie pracy;/

Pijany pracownik z zewnętrznej firmy na zakładzie pracy;/

Pawelec888 / 77.254.236.* / 2014-09-15 13:48
Witam , tak jak w temacie , jestem pracownikiem ochrony fizycznej bez licencji w zakladzie pracy i miała miejsce powyższa sytuacja iż wychodzac z pracy pracownik zewnętrznej firmy który pracuje na terenie zakładu i robi wylewke posadzek był w stanie wskazujacym na spożycie alkoholu , stwierdziliśmy to z pracownicą która pracuje w tym samym pomieszczeniu co ja , więc zadzwoniłem do dyrektora by go o tym poinformować i dyrektor kazał zrobic mi notatkę o sytuacji i sporzadziłem takową , ale moj szef ochrony stwierdził że trzeba to napisać inaczej i tutaj moje pytanie jak mam sporządzić tą notatkę skoro nie mogłem stwierdzić czy pracownik jest w 100%pijany bo nie mogłem go przebadać alkomatem gdyż jest popsuty , wiec to moim zdaniem mogą byćtylko podejrzenia , gdyż nie było przeprowadzone badanie alkomatem i szef kazał mi podpisać się imieniem i nazwiskiem pod notatką , czy musze sie podpisać imieniem i nazwiskiem czy mogę po prostu wpisać swój numer legitymacji ochroniarskiej ? Przepraszam jeśli troszke naplątałem w temacie Bardzo Pilnie prosze o pomoc i Pozdrawiam
Wyświetlaj:
Pawelec888 / 178.36.209.* / 2014-09-16 10:19
Czyli imieniem i nazwiskiem oraz nazwiskiem i imieniem świadka tak?:) a czy ten dokument moze byc takze przekazany pracodawcy osoby wskazujacej na stan nietrzeźwości ?:)

i teraz tak myślę czy taka notatka miała by sens:

W dniu... o godzinie... stwierdzono podejrzenie spożycia alkoholu na terenie zakładu... przez pracownika firmy...

i co tutaj dalej napisać tak żeby było okej , bo badania alkomatem nie bylo iż nie działa poprawnie :) mogl by mi Pan podpowiedzieć jak dalej napisać tą notatkę ?:) tam dalej myslałem aby dopisać ...,o zdarzeniu został poinformowany dyrektor Pan..., świadkiem w sprawie jest Pani... i na dole swoj podpis i podpis wagowej , i czy to wystarczy czy myśli Pan by napisać to jakos inaczej ?:) z góry bardzo dziekuje za pomoc :)
H Szatkowski / 2014-09-16 10:48
Nie mam pojęcia jaka jest przyjęta w firmie 'poetyka' takich pism jak również tego, czy pracodawca będzie chciał osobnego oświadczenia świadka (jest pracownikiem ?), czy ma on podpisać jedynie to oświadczenie, które będzie oświadczeniem wspólnym.
Zawracam jedynie uwagę na to- by chronić siebie- a więc absolutnie nie stwierdzać niczego, czego nie stwierdzono, co nie zaszło. tylko dlatego, że tak pracodawcy bardziej by pasowało. Ze względu na karną odpowiedzialność za oświadczanie nieprawdy.
Pawelec888 / 212.106.11.* / 2014-09-16 13:25
Tak swiadek wagowa jest pracownikiem firmy :)
ja jestem tylko ochroniarzem , i nie wiem jak to z tym swiadkiem dopisac wlasnei bo zaczal bym tak jak u gory , czyli musze niestety podpisac sie pod tym imieniem i nazwiskiem czytelnie nom okej to napisze skoro jest wlasnie taka potrzeba :)
H Szatkowski / 2014-09-16 10:02
Dokumenty podpisujemy danymi personalnymi. Wszelkie numery/kody są daną uzupełniającą.

NIE podpisujemy dokumentów/oświadczeń zawierających dane/stwierdzenie sytuacji nieprawdziwych, a polecenie służbowe nie może tego nakazywać.
Skoro zachowanie wskazywało na spożycie, ale nie stwierdzono tego obiektywnie urządzeniem- to nie można stwierdzić w oświadczeniu/raporcie tego że zawartość alkoholu stwierdzono.

Najnowsze wpisy