Forum Polityka, aktualnościGospodarka

PKB Rosji nadal spada. Rosyjska gospodarka kurczy się jednak wolniej

PKB Rosji nadal spada. Rosyjska gospodarka kurczy się jednak wolniej

Wyświetlaj:
qscq / 159.205.32.* / 2015-11-13 17:44
Jeżeli ktoś myśli że z internetu dowie się jaka jest kondycja finansowa Rosji to gratuluję inteligencji
chichot dona / 164.126.229.* / 2015-11-13 16:13
To dziwne. Jak także byłem w Rosji, na Ukrainie, w Kazachstanie, Turkmenii, Tatarstanie - część należąca do Rosji oraz w Afganistanie oraz w północnej części Indii. Była to podróż dosyć długa , ale cóż interesy to interesy. Oczywiście jako latynosko-polski anglosas mało obyty jestem w mentalnościowych realiach Słowian wschodnich. Jedyne moje odniesienie do mentalności Słowian mam z Polski.
Ale choćby z mojego pobieżnego oglądu zarówno dużych miast jak i głębokiej prowincji w Rosji nie jest tak jak to prześmiewa pustynia173.
Dlatego wątpię w to, że pustynia zna sytuacje w Rosji z autopsji. Oczywiście sytacje w Rosji są różne w zależności od miejsca. Ale gdyby tak było jak to prześmiewa pustynia173 Rosja nie była by groźna ba .. dawno była by zarządzana przez kapitał choćby reprezentowany przez moje konsorcjum.
Moim zdanie są duże obszary w Rosji gdzie poziom życia jest większy niż w Polsce, są obszary dużo biedniejsze. Mnie z powodów oczywistych interesują miejsca zamożniejsze, lepsze do robienia interesów. Takich miejsc jest większość i obejmują zdecydowaną większość populacji w Rosji. Populacji nie obszaru. Wg. mojej oceny poziom życia na Ukrainie jest dużo mniejszy niż w Rosji, nawet mniejszy niż w Kazachstanie ale porównywalny do tego w północnych Indiach.
Co najważniejsze Rosja jest nam (zachodowi) potrzebna. Jeżeli nie dogadamy się z Rosją (o podporządkowaniu Rosji raczej nie mamy co myśleć) to wykorzystają to Chiny. Już to wykorzystują. A Chinom na niczym tak nie zależy jak na terytorium i zasobach tam się znajdujących, ba już mają projekty zagospodarowania dużej części azjatyckiej części Rosji , pod pretekstem współpracy i geopolitycznej rywalizacji z nami czyli zachodem.
Proszę uważnie przyjrzeć się nie tylko geopolityce ale i geobiznesowi .. chyba nic więcej nie potrza wyjaśniać?
internet ogłupia / 79.185.114.* / 2015-11-14 12:23
Chyba w Polsce jeszcze nie byłeś.
Obszary bogactwa Rosji? Peter, Moskwa, osiedla dacz.
Niech Chiny wykorzystują Rosję na zdrowie.
To żaden biznes kiedy państwo o populacji Japonii jest rozrzucona na 1/6 globu.
ziomek / 68.87.42.* / 2015-11-13 17:11
"Moim zdaniem" ... to ty wiesz czy tylko jest tak twoim zdaniem, czyli opinia, bo moim zdaniem Rosja jest nam (Zachodowi) nie potrzebna. Stany i UE rozwijaja sie bez Rosji. Dobre stosunki bylyby przydatne i rozwol bylby jeszcze lepszy ale do tanca potrzeba dwoch i dopoki Rosja nie chce tanczyc z innymi po dobremu to dopoty trzeba ja ograniczac a kazdy sposob mozliwy. Po upadku ZSRR zachod podal Rosji reke a ta jak tylko zaczelo by troche lepiej zaczela sie stawiac, lamac umowy, i zaatakowala sasiednie kraje. Dopoki w Rosji rzadzi KGBowska mentalnosc nie ma mowy o normalnych stosunkacj z nimi.
centrumutr / 164.126.25.* / 2015-11-13 19:43
każdy ma swoje trzy grosze do powiedzenia , czyli swoje zdanie.
pytanie brzmi , czy jest to zdanie wynikłe z fobii, uprzedzeń, chciejstwa czy raczej z wiedzy oraz doświadczenia i w miarę obiektywnego oglądu?
jack-44 / 79.187.45.* / 2015-11-13 15:38
nikt o jakiej takiej wiedzy i przeciętnej inteligencji nie będzie opierał się na danych "ekonomistów rosyjskich"!!! - chyba tylko WP!!!! - jaki jest sens publikowania takich bredni?!!!!!
tomasz225 / 81.161.206.* / 2015-11-13 15:23
to tylko pozostało wyprowadzić sie do Rosji bo tam poprawia sie rynek a u nas według tego co PIS proponuje będzie 2 Grecja
pustynia173 / 86.8.187.* / 2015-11-13 15:13
Tozto prawie sukces na skale swiatowa!! To stan kiedy pacjent napewno urze
i lekarze otym wiedza, ale sa zaskoczeni faktem ze umiera tak powoli.
Tam jest taki poziom dobrobytu ale w propagande ze normalny czlowiek
by tego nie przyja na"klate". Ludziska poza Maskwa gotuja zupe z kory brzozowej
i roznego zielska, wiem bo widzialem !!!! W telewizji tego nie pokaza bo "nie wypada"
tak zacnego sasiada obmawiac i wysmiewac. Najwiekszy kraj na swiecie a ludnosc
zdycha z glodu !!!! Brud jest wszechobecny i nie do zniesienia, miasta zaniedbane i
zrujnowane. Tam potrzebna jest rewolucja ale "biologiczna" ....to znaczy taka iz wszyscy
moskale umieraja a kraj opanowuja tylko zwierzeta i las.
Bedzie i spokoj na swiecie i mniejsza statystyczna skala ubostwa na swiecie :-)
To chora nacja.

Najnowsze wpisy