Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Gospodarka USA wciąż się kurczy. Ale wolniej

Gospodarka USA wciąż się kurczy. Ale wolniej

skomentuj
Wyświetlaj:
teoretyk-praktyk / 2009-07-31 15:31 / portfel / Toddler giełdowy
Czyli, jak uważają niektórzy, może być źle bo -1,4% w dół po korekcie daje -2,9% w dół wobec szacunków. Zatem dołek ze stycznia mógł być za płytki, niedoszacowano zapaści gospodarczej; zatem z modeli ekonometrycznych może wynikać, że gospodarka usa może się zacząć z wolna osuwać, gdyż przekroczyła pewien punkt krytyczny spadków. Zobaczymy na ile przewidywania są prawdziwe.
JPY / 77.112.8.* / 2009-07-31 16:37
Wg danych prognozy mówiły o -1,5%, a jest -1%, więc coś ten komentarz nieaktualny zbytnio. EUR/USD się umocniło, giełdy skaczą, złoto w górę, ropa chyba też zakończy na plusie. Więc te ruchy to zmyłka - zrobią płytką korektę i jazda w górę.
teoretyk-praktyk / 2009-07-31 17:00 / portfel / Toddler giełdowy
Możliwe, ale w nagłówku jest -1,5% zamiast -1%, więc może to być przeoczenie redaktora. Jak EUR się umocniło do usd tzn., że usd słabnie, a jak złoto to słabnie jeszcze bardziej, bo jest ujemna koralacja między złotem a usd. Jak wzrosła ropa, to albo coś się poprawia, albo kończą się zapasy i wtedy trzeba podnieść ceny bo i tak kupią. Z płytką korektą to może być prawda, gdyż w zasadzie się skończyła, jak widać, i chyba jest trójka trójki. Zobaczymy. Trzeba trzymać stop lossy blisko trendu bo może on potrwać 15-25 sesji jeszcze i wtedy albo dwójka i po kryzysie, albo piątka i dołek przed giełdą jeszcze. Patrząc na dane z wielu innych krajów raczej widać powolną zapaść po zastrzyku finansowym. Zobaczymy jak będzie.
teoretyk-praktyk / 2009-07-31 17:26 / portfel / Toddler giełdowy
Korekta, powinno być -0,9% nie -1,4% spadku. Za błąd przepraszam. Zatem daje to spadek -1,9%. Pytanie czy oczekiwano -1,5% spadku uwzględniając skorygowane dane czy też nie. Jak znano poprawki to chyba z poprawkami. Zobaczymy jak będzie. Możliwe, że modele są dość precyzyjne i banki raczej uwzgledniły przyszłą lorektę w dół nie dowierzając zbytnio opublikowanym danym. W usa dość często się koryguje dane po paru miesiącach, gdy są już mniej waże, i pewnie możnaby to wytłumaczyć również i tym. W każdym razie zobaczymy jak będzie.
skomentuj

Najnowsze wpisy