PKO

toja124589 / 94.191.190.* / 2014-03-12 08:44
Hej
Mam następujący problem. 12 lat temu miałam debet w PKO Bp, moje konto zostało zamknięte, chciałam wpłacić pieniądze w banku, ale mi odmówiono. Sprawa trafiła do komornika (do sadu wcześniej?) komornik dług umorzył, poniewaz wtedy byłam biedna studentka itd. Teraz, po tych 12 latach, przychodzą listy "wznowienie egzekucji" na adres mojego brata. Ja mieszkam juz wiele lat za granica, wyszłam za maz mam dzieci itd. Dzwoniłam do tej firmy, podalam e-mail, telefon i mieli skontaktować sie zemna i wysłać mi dokumenty dotyczące sprawy. Nic nie otrzymałam! Wydzwaniam do nich, a oni mi za każdym razem podają inna kwotę do zapłaty! Co powinnam w takim wypadku zrobic?
ortodox________ / 89.77.206.* / 2014-03-14 20:04
Przedawnienie. Powołaj się na przedawnienie i mogą Cię cmoknąć. Komornik umorzył sprawę zapewne już ponad 5 lat temu więc nie masz się czym martwić, powołaj się na przedawnienie, ignoruj ich monity i tyle. Teraz mogą Cię tylko prosić byś zapłaciła ale nie mogą Cię zmusić. Zachęcam lekturę Kodeksu Cywilnego na temat przedawnienia roszczenia.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: