Forum Forum finansoweKarty

Płacenie kartą debetową zagranicą

Płacenie kartą debetową zagranicą

DannyIG / 2009-07-06 15:32
Cześć!

Mam kartę Visa w banku ING i niedługo wyjeżdżam zagranicę. Jako że nie chcę brać wiele gotówki, zastanawiam się, czy mógłbym używać tej karty (do rachunku w PLN) zagranicą. Szukałem w Internecie porównań, niestety takowych nie znalazłem - czy mógłby mi ktoś powiedzieć o ile drożej kosztowałoby płacenie tą kartą od tego, gdybym euro kupił po prostu w kantorze?

Z góry dzięki za odpowiedzi!
Wyświetlaj:
stejsik / 83.7.140.* / 2010-03-16 12:14
Witam! chciałam podzielić się z Wami moimi doświadczeniami z płaceniem kartą w Anglii. Byłam tam tydzień, od 5 do 12 marca 2010. Część pieniędzy zamieniłam na funty po kursie 4,36. Ponadto płaciłam dwoma kartami: kartą maestro banku ING oraz kartą maestro (zwykłe debetowe) banku Pekao S.A. ING okazało się nieopłacalne, gdyż za jednego GPB musiałam zapłacić 4,78zł, natomiast Pekao - REWELACJA -za jednego GPB zapłaciłam 4,26zł, co okazało się dużo bardziej opłacalne niż wymiana waluty w kantorze !!! Polecam zdecydowanie płacenie kartą banku Pekao!!! Jeśli chodzi o bankomaty to nie wyciągałam pieniędzy, więc nie wiem jak to wtedy jest, ale co do płatności to Pekao wygrywa. Pozdrawiam
DannyIG / 2009-07-16 15:31
No to jeszcze troche, bo moja sytuacja sie rozwinela. Licze na szybka odpowiedz, bo wyjezdzam w niedziele i bardzo mnie to wszystko nurtuje.

Wyczytalem, ze dla karty debetowej Visa Electron w ING, ktora posiadam, waluta rozliczeniowa w transakcjach zagranicznych jest euro. Jest tylko jeden haczyk - dla transakcji w walucie innej niz USD dla tej karty naliczana jest prowizja w wysokosci 2,8%. Jak sie to bedzie mialo w takim razie do zwyklego kupna waluty w kantorze?
vic / 89.79.34.* / 2009-07-08 12:59
jeśli jedziesz do krajów z euro proste i tanie rozwiązanie jest takie:
kupujesz euro w kantorze, otwierasz konto w euro w BZWBK (darmowe) nawet z dostępem przez internet, bierzesz kartę debetową do tego konta (1 rok gratis) i korzystasz bez przewalutowań, za darmo przy wszystkich operacjach bezgotówkowych
ew. koszty za granicą, to wypłata gotówki w bankomacie 1,5 E
http://indywidualni.bzwbk.pl/konta/walutowe/euro-eur/konto-walutowe-w-euro-eur.html
korzystam, super

jeśli sprawa jest pilna, to zobacz tutaj http://www.aliorbank.pl/pl/klienci_indywidualni/konta_osobiste/konto_walutowe
karta od ręki, ale jest opłata 3zł/m-c

powodzenia
korzystanie z karty w zł za granicą, to kiepski pomysł, bo banki generalnie stosują koszmarne przeliczniki przy przewalutowaniach
DannyIG / 2009-07-08 22:21
Wlasnie z tego, co ja przeczytalem i dowiedzialem sie w banku, przewalutowanie jest tansze niz kupowanie euro w kantorze. Jedynie wyciaganie pieniedzy z bankomatu kosztuje, ale ja chcialbym jedynie placic. A z autopsji wiem, ze kurs funt/euro rowniez przy placeniu karta byl korzystniejszy niz w placowce wymiany walut.
QQQba / 89.75.109.* / 2009-08-20 21:11
Zalezy od kantoru (miasta) i kwoty bo przy wyzszych mozna negocjowac w kantorze a w banku juz nie (a napewno duzo wyzszych kwot).

Tez szukam karty na wyjazd... z tego co znalazlem MBANK ma darmowa karte
http://e-banki.com/karty-debetowe-do-kont-walutowych-w-mbanku/
minus MBanku to ze nie wplacisz Euro u nich... trzeba przelac a to juz przedraza i komplikuje impreze.
Chyba BZWBK wyglada najlepiej....
luuk / 91.94.137.* / 2009-11-14 14:27
tylko karta visa Polbanku przelicza po kursie visy (a nie bankowym sprzedaży walut) bez prowizji banku !!!

Najnowsze wpisy

Karta kredytowa - najlepsza oferta: