Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Poczta Polska stoi na rozdrożu. Albo stanie się operatorem cyfrowym, albo obumrze

Poczta Polska stoi na rozdrożu. Albo stanie się operatorem cyfrowym, albo obumrze

Wyświetlaj:
ry / 5.174.103.* / 2016-04-23 06:58
poczta ma w d..ie dobrych pracowników
jesteśmy tylko tanią siłą roboczą
tylko strajk!!!
FRUSTRANT23 / 109.173.147.* / 2016-04-19 19:28
Zacznij pracować na PPolskiej to przepatrzysz na oczy!!!!!!!! Roboty za pięciu a zapłata ...........!!!!!!! Nie uwierzysz jak nie zobaczysz!!!!! A paniusie co chodzą to mają pracy na zapleczu powyżej uszu!!!!!!!
Nie chcesz-to nie korzystaj z usług tej instytucji. Pracownikom tylko współczuć ,że w życiu trafiły na taki obóz pracy ......!!!!!! Tacy jesteście mądrzy???? Ciekawe jak was w pracy by ocenić !!!! Obcinania etatów do obsługi klienta końca nie widać. Zgłaszajcie to do Prezesa P.Polskiej a nie wyzywać się na Bogu ducha winnych ludziach !!!! Tam trzeba wykonywać polecenia a każdy ma tylko dwie ręce. Jak zrobisz to lepiej ----to pokaż .Koń na plecach nikt nie ma napisane....za najniższą krajową !!!!!
wrona77 / 46.77.124.* / 2016-04-19 22:56
Święte słowa.Listonosze do ręki mają 1500 a pracują za dwóch bo zwiększyli im rejony mają do przejechania po 100 km to jest realne wg prezesa?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Inżynier11111111 / 188.121.15.* / 2016-04-19 20:01
A czy ktoś tych pracowników zmusza do pracy w tym "obozie pracy" ?
Nie. A skoro nie to w każdej chwili mogą złożyć wypowiedzenie i po max. 3 miesiącach będą wolni.
listonosz miejski / 62.182.214.* / 2016-04-20 16:52
Być może kochają to co robią , może większość klientów jest dla nich jak rodzina i tylko to ich tam trzyma bo nie pensja i warunki pracy. A może w ich miejscowościach nie ma zbyt dużo innych pracodawców (bo jak by byli uwierz że sam byś musiał sobie pocztę roznosić). Zasada jest stara jak świat. Pracownik zadowolony, klient zadowolony, klient zadowolony korzysta z usług. Korzysta z usług zarabiasz. Zarabiasz jesteś zadowolony. Niby inżynier a jedyne co wymyślił to żeby się zwolnić jak się komuś nie podoba.
Pocztówka / 37.47.102.* / 2016-04-19 18:55
Ludzie,żeście się z głupim na łby pozamieniali?
W trzech czwartych przypadków,jak klient nawiedzony składa reklamację.bo mu awizo listonosz wrzucił,to baranowi dzwonek nie działał,kto nie zna specyfiki pracy na poczcie niech się nie wypowiada,nie bronię tej instytucji,chociaż sama tam pracuję,wiele tzw. innowacyjnych pomysłów jest wziętych z czapy i oderwanych od rzeczywistości, ale tzw. panienek z okienka będę broniła, to niech ich wina i listonoszy również.
Każdy z nich ma średnio ( przynajmniej na moim urzędzie ) ok 180 przesyłek do doręczenia, połowy adresatów nie ma w domu,to ile on ma awizowanych listów,? Rejonów jest 11 x 180 przesyłek ,to ile wychodzi ?
I każdy jak przylezie po swój wyjątkowy list, a panienki są trzy w okienku, to do cholery kolejki są, jak stoicie w kolejce w rzeźnika, to też się awanturujecie, że cztery babki obsługują za ladą,nie sądzę ,bo by wam do mięcha napluła na zapleczu, a my musimy się uśmiechać do wiecznie nafochanych klientów,po ośmiu godzinach niedobrze się robi, ludzie jest 21 wiek,po co przyłazicie na pocztę płacić rachunki, nie chcesz stać w kolejce zapłać przez internet, ale co nie ogarnia się ,co nie ? Lepiej mieć pretensje. Wam się wszystkim w głowach poprzewracało.Tam pracują ludzie, którzy chcą być mili,ale czasami się nie da.Jak ktoś ma pretensje na dzień dobry ,to mu się nie wytłumaczy.Nikt nie chce się z koniem kopać.Lepiej było jak list z sądu w monopolowym się odbierało? A co do godzin otwarcia to 24 na dobę też by było mało.Dlaczego nie macie pretensji,do sprzedawcy u którego zakichany sweterek możecie kupić tylko do 18?
,
Grzegorz1978 / 188.121.15.* / 2016-04-19 19:59
Wypowiedź tej Pani to koronny dowód na to że ten relikt socjalizmu trzeba jak najszybciej sprywatyzować bo jak nie to już wkrótce nawet "rządowa kroplówka" nie utrzyma go przy życiu.
Ja pracuję w prywatnej firmie w której przy każdej okazji słyszę że moim "szefem" nie jest mój bezpośredni przełożony lecz PAN KLIENT/PANI KLIENTKA i to właśnie klienci mają być zadowoleni z efektów naszej pracy. Tymczasem z posta tej Pani wynika że pracownicy Poczty nadal mentalnie tkwią w głębokim PRLu w którym klient to zakała co zawraca d...ę i przeszkadza w spokojny piciu kawki i czytaniu kolorowej gazetki lub plotkowaniu z koleżanką.

A co do zarobków to praca na Poczcie nie jest obowiązkowa. Jak komuś nie odpowiada to zawsze może się zwolnić i poszukać sobie innej lepiej płatnej pracy
Si198 / 91.90.160.* / 2016-04-19 22:44
Oczywiście i ludzie odeszli a do tych co zostali wyskakujesz z ryjem że tak ich mało
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Klient653 / 46.77.124.* / 2016-04-19 19:30
Jaśnie Pani Oburzona; z tego co zrozumiałem uważa Pani, że klient, który zapłacił za usługę np doręczenia przesyłki i chciałby dostać tą przesyłkę, ma po prostu nie po kolei w głowie? Jeśli przychodzi do placówki pocztowej to jest zwyczajnym u*********** i natrętem? W takim razie dziękuję za wyjaśnienie zasad pracy Poczty Polskiej. Mam nadzieję, że po Pani wpisie my klienci będziemy coraz rzadziej zawracać Państwu głowę naszymi "wyjątkowymi listami", jak również postaramy się nie narzucać się z naszą obecnością w placówkach pocztowych. Ufam, że już niedługo odczujecie Państwo tak duży luz, że będzie mogli zamknąć cyrk na patyk, a na Wasze miejsce pojawi się firma, która da radę. Pozdrawiam serdecznie pracowników Poczty nękanych przez klientów!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Da41 / 78.9.167.* / 2016-04-19 23:23
Ale czytanie ze zrozumieniem , nie idzie za bardzo panie Klient 653 ??
Si198 / 91.90.160.* / 2016-04-19 22:43
Zobaczymy jak długo wytrzymasz bez poczty. No podoba się kolejka?! Zapraszamy
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Klient12345678 / 188.121.15.* / 2016-04-19 19:21
To niech listonosz zacznie roznosić paczki i listy polecone w takich godzinach w których ich odbiorcy są w domach a nie w pracy to nie będzie problemu.
Skoro lekarz, policjant, strażak, inżynier, pracownik produkcji, energetyki, pogotowia gazowego itd może pracować na drugą a nawet na trzecią zmianę to listonosz też może. Gwarantuję że jak zacznie rozwozić paczki i polecone do osób prywatnych po 17 to 90% z nich dostarczy od ręki.
Iwona448 / 37.248.255.* / 2016-04-19 19:44
Listonosz robi co im każe,GÓRA, sprzedaje konta w pocztowym, znaczki, spisuje liczniki o reklamie nie wspominam, a teraz im dali tablety i jak się żle podpiszesz to ma do tyłu kasę, ja nie mam nic wspólnego z PP, ale rozmawiam z moim listonoszem, i tak są zestresowani , że szok. jak tablet wyjmuje to ręce u się trzęsą, bo jak podpiszę żle, to mają karę, więc ciepnij się pociotków w biurach
Klient12345678 / 188.121.15.* / 2016-04-19 20:12
Nie interesuje mnie to czy listonosz ma tableta czy kartkę i długopis.
Interesuje mnie natomiast to żeby przychodził do mnie z listem poleconym o takiej godzinie kiedy jestem w domu a nie w pracy czyli nie wcześniej niż o 17.
Interesuje mnie również to abym w celu nadania czy odebrania listu poleconego nie musiał brać dnia wolnego w pracy bo pocztę zamykają kilkanaście minut przed moim powrotem z pracy.
mailmanCT / 217.173.190.* / 2016-04-26 16:06
Jestem listonoszem i możecie mi wierzyć, ze wolę doręczyć przesyłkę, niż ją awizować. Po pierwsze, pozbywam się balastu, po drugie, nie muszę jej rozliczać w urzędzie. Praca na 2 zmiany - a kto za to zapłaci? Rozumiem, ze Szanowny Klient chciałby płacić więcej za przesyłkę? Przecież jest proste rozwiązanie - wystarczy zamówić produkt jako paczkę. Będzie dostarczona w niemal dowolnym czasie, dowieziona samochodem.
Nie jest winą klientów, że mamy przepisy zezwalające wysłać list wielkości kartonu od odkurzacza. Klient wykorzystuje to, co mu przysługuje ale to listonosz ma problem, jak taką przesyłkę przetransportować, jak ją chronić przed deszczem itd. Przepisy tworzą ci, którzy nie mają pojęcia o tej pracy. To ci u góry kasują etaty, na czym traci klient, bo stoi w długich kolejkach i narzeka. Nasłucha się listonosz w rejonie czy (częściej) pani w okienku. Ona winna, że partyjni kolesie szukają dla siebie pieniędzy?
Ashe / 78.133.203.* / 2016-04-22 15:56
To może ty zacznij więc pracować tylko na drugą zmianę lub nockę to będziesz miał pewność że listonosz cię zastanie?
Pocztowiec 1234 / 83.230.13.* / 2016-04-20 21:31
Zacznij pracowac w poczcie to sam sie przekonasz co to jest za praca ,a kolega - kolezanka polecony do reki poda z rana ,kiedys listonosz miał 2 czynnosci a teraz ma ich az 6 to chyba jest roznica ,a ponadto pracują po 10 -12 godzin dziennie ,ale jak widac nie którzy mają to gdzies. Mysle ze sam tyle godzin dziennie nie pracujesz
Doris 16 / 5.172.252.* / 2016-04-20 19:45
To moze ty zmien prace by byc dostepnym do17.*Listonosz nie jest czlowiekiem gorszego sortu I nie moze byc w pracy 24h aby dogodzic wszystkim wiecznie niezadowolonyn
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Da41 / 78.9.167.* / 2016-04-19 23:27
Jasne Klient12345678 , a jak Cię nie ma w domu , bo wyskoczyłeś do sklepu po piwo , to niech siądzie na ławeczce i poczeka , przecież ma czas. Pomyśl to nie boli .
Si198 / 91.90.160.* / 2016-04-19 22:46
Nie podoba się że listonosz przychodzi za wcześnie?! Zmień pracę
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
iwi / 46.148.90.* / 2016-04-19 21:50
Szanowny kliencie na dole Awiza jest taki wpis doręczanie na żądanie opłac sobie usługę i bedziesz miał doręczone po 17 na życzenie
Pat630 / 84.234.39.* / 2016-04-19 21:48
OK a jak adresatem listu jest Twój sąsiad "lekarz, policjant, strażak, inżynier, pracownik produkcji, energetyki, pogotowia gazowego" ? i po 17 jest w robocie, a tu listonosz przyłazi bo akurat Tobie tak pasuje.
Iwona448 / 37.248.255.* / 2016-04-19 18:36
1), Tego co wymyślił zmianę logo , powinni obciążyć kosztami, bo co komu przeszkadzało stare logo ??, a koszty zmiany tych tabliczek są niebotyczne , wiem co mówię, bo znam koszty tej zmiany przynajmniej w niektórych pocztach , a wierzcie mi nie są małe
2. Listonosz przychodzi do mojej firmy i prawie płacze, żeby ktoś założył konto w Banku pocztowym , bo inaczej 200 zł zabiorą , prócz tego musi sprzedać znaczki , spisać licznik gazu, więc nie mniemy do nich pretensji, że nie mają czasu na to co powinny robić
3, Wchodzę na pocztę a tam półki z ciastkami, książkami, i grom wie z czym jeszcze, kolejka a pani w okienku pyta " może rajstopki jeszcze" jak ja wkur....., 40 min stoję z awizo
Reasumując, ryba psuje się od głowy, i całe to towarzystwo z "góry" i ich pociotków w biurach trzeba zmienić, i będzie jak w zegarku i kasy więcej
Dawid z MAzur / 176.221.121.* / 2016-04-19 18:33
zamawiacie paczki, umowy nie odbieracie telefonu caly dzien pod adresem nikogo zamawiacie za pobraniem a nie macie kasy i wy sie dziwicie ze macie awizo?" co wy myslicie ze listonosz/kurier ma tylko 30 takich delikwentow?
Klient12345678 / 188.121.15.* / 2016-04-19 18:16
A może wystarczy że Poczta zacznie zajmować się tym do czego została powołana czyli dostarczaniem listów i paczek a nie gazetek reklamowych i sprzedażą różnych nie związanych z działalnością rzeczy.
I przede wszystkim niech dostosuje godziny pracy do ludzi którzy też pracują i nie mają możliwości wysłania czy odebrania listu lub paczki między 8 a 16 czy 17.
Bo dziś jest tak że w paczkomacie InPostu mogę odebrać paczkę 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Z prywatną firmą kurierską też zwykle można się dogadać co do godziny dostarczenia przesyłki a żeby załatwić coś na poczcie muszę brać wolne albo prosić się szefa żeby pozwolił mi wyjść godzinę czy 2 wcześniej.
Poczta musi zrozumieć podstawową zasadę wolnego rynku czyli "Nasz klient - nasz Pan" tymczasem Poczta nadal zachowuje się tak jakby robiła klientowi wielką łaskę że go w ogóle obsługuje.
pocztowiec 1234 / 83.230.13.* / 2016-04-20 21:38
klient12345678 Jak widac głowa nie boli jak sie pomysli, bedziesz musiał napisac petycje do warszawy PP moze cos zdziałasz w naszym i w swoim kierunku polepszenia aby ta współpraca była zadawalająca
Wanda co nie chciała... / 31.183.201.* / 2016-04-19 18:14
W Przemyślu na 3 Maja poczta wygląda jak księgarnia katolicka.Książeczki różnej maści do modlitwy są tylko wstawić klęcznik,gorzej ze znaczkami.Panie zza okien jak księżniczki,tylko takie jakieś smutne i opryskliwe.Może pracują za karę albo po prostu za długo w tej niereformowalnej instytucji.
asser / 188.146.73.* / 2016-04-19 18:11
od 15 lat dyrekcja chce udupić firme aby przejąc za grosze. Coś zawsze stoi na przeszkodzie
Aurelicjusz / 188.124.176.* / 2016-04-19 18:04
Wcale się nie dziwię, że przewidywane jest "obumarcie" Poczty Polskiej. Dlaczego? Ano dlatego:
Przykład I. Urząd Pocztowy - to dawniej, teraz ( po remoncie kapitalnym i zmianie wizerunku ) filia innego urzędu pocztowego. Dookoła rozbudowują się i powstają nowe centra biurowe, a PP co? Z 5 okienek, które i tak rzadko kiedy były czynne wszystkie zrobiła 3. Teraz też nie zawsze wszystkie czynne. STANOWISKO NIECZYNNE - PRZEPRASZAMY, taka etykieta nader często na ladzie stoi. Kolejki interesantów jak za dawnych czasów kiedy rzucili masło, albo papier do d...

Przykład II. Mieszkam w bloku, na I piętrze. Skrzynka pocztowa na półpiętrze. I co? Ano to, że w owej skrzynce znajduję awizo. O przesyłce poleconej. Pomimo tego, że jestem w domu, Szanowny Pan listonosz nie pofatyguje się kilka stopni w górę żeby dostarczyć mi przesyłkę, za którą zapłacono, osobiście do rąk. I to nie odosobniony przypadek.

O fakcie, że numer bloku "15" dla Pana listonosza jest tożsamy z numerem "13" ( cyfry napisane wyraznie ) nawet nie warto wspominać.

Sama zmiana wizerunku na biało-czerwony z żółtą, chyba, trąbką nie wystarczy.
pocztowiec 1234 / 83.230.13.* / 2016-04-20 21:45
Aurelicjusz. Prawda jest taka ze poczta przyjmuje do pracy przez posredniaka a przyjmuje łapiduchów jak leci i ktory chetny i jest tak jak jest ,bo dobrzy i solidni listonosze nie wytrzymują takiego natłoku pracy i wielu innych rzeczy i odchodzą z poczty a to jest jak widac na szkode PP
3city / 81.190.79.* / 2016-04-19 17:40
Wszystko to prawda za wyjątkiem tego co powiedział o wynagrodzeniach listonoszy. Skąd on wziął 1900zł netto. Listonosz zarabia średnio 1500zł netto na miesiąc!!! I jeszcze do tego użytkuje swój samochód, a naprawy ze swojej kieszeni oczywiście. Jeżeli on uważa, że zatrzyma ucieczkę listonoszy a także zachęci nowych za pomocą podwyżki o 600zł to ten koleś chyba urwał się z gruszki na wierzbie. I taki koleś się wypowiada... Może niech sam weźmie 1500+te jego 600 i za 2100 z******...a codziennie z listami. Co za łeb.
Adaś269 / 80.48.35.* / 2016-04-19 17:31
Hmm ciekawe w jakim mieście listonosz zarabia 1900 na rękę?? Żart czy kpina Zap.....za marne grosze a wymagania coraz większe.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Adaś269 / 80.48.35.* / 2016-04-19 17:31
Hmm ciekawe w jakim mieście listonosz zarabia 1900 na rękę?? Żart czy kpina Zap.....za marne grosze a wymagania coraz większe.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Li_01 / 95.215.192.* / 2016-04-19 17:26
A może by tak listonosze dostarczali polecone przesyłki także popołudniami jak większość ludzi jest już w domu!!! Ale po co dźwigać paczkę jak można wrzucić awizo!!! Taka usługa powinna być traktowana jako NIE WYKONANA !!!
Eliza180 / 37.152.18.* / 2016-04-19 20:42
A może to Ty zmień godziny pracy? Gdybyś pracował/a wieczorami to listonosz nie musiałby awizować poleconego rano!
Dzieck13 / 83.22.170.* / 2016-04-19 20:38
a może by Pan(i) zaczęli pracować na II zmianę??? to i listonosz rana w domu zastanie???
Si198 / 91.90.160.* / 2016-04-19 22:52
Jaka druga zmiana????? Listonosz wchodzi na urząd i 7 rano, przygotuje listy, rozniesie, rozliczy się i wychodzi z urzędu Koło 18-19 a płacą za 8h
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Mateusz723 / 31.183.156.* / 2016-04-19 17:12
Olśniło ich...Może w końcu należy zrezygnować z niesympatycznych pań, które mimo że kolejka do jednego czynnego okienka będzie się kończyła poza drzwiami poczty ani myślą przystąpić do obsługi i pomóc koleżance rozładować kolejkę klientów. Jeszcze z uśmieszkiem na gębie popijać będą kawkę, bo mają przerwę i wuj. To jest okropna instytucja, jak tylko mogę, to unikam jak ognia, szkoda tylko że wszelkie listy urzędowe muszą być dostarczane za ich pośrednictwem, a listonosze z lenistwa, nawet nie dzwonią pod adres, tylko od razu wrzucają wcześniej wypisane awizo. Powinni to padło sprzedać to by od razu stało się normalnie, a nawet niezłe zyski by przynosiła. InPost jakoś potrafi sobie zorganizować pracę, Paczkomaty świetnie działają, nawet w środku nocy można paczkę odebrać i nie patrzeć na niesympatyczną gębę baby która zachowuje się jakby wyrok na tej poczcie odbywała.
da111 / 83.4.9.* / 2016-04-19 20:02
ty siedziałbyś 8 godzin bez przerwy na posiłek czy wyjscie do toalety?
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy