Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pomoc KNF dla frankowiczów zrobi im więcej szkody niż pożytku?

Pomoc KNF dla frankowiczów zrobi im więcej szkody niż pożytku?

Wyświetlaj:
harry 55 / 83.21.119.* / 2015-03-08 18:55
kredyt brałem w 2002-2,70,nigdy nie powąchałem franka,wypłacono mi złotówki.jak frank spadł,rata wzrosła z 250 do 290 franków przeliczeniowych,jak zdrożał ani drgnie,wiec nie wciskajcie nam,że to ma cokolwiek z uczciwością
harry 55 / 83.21.119.* / 2015-03-08 18:54
kredyt brałem w 2002-2,70,nigdy nie powąchałem franka,wypłacono mi złotówki.jak frank spadł,rata wzrosła z 250 do 290 franków przeliczeniowych,jak zdrożał ani drgnie,wiec nie wciskajcie nam,że to ma cokolwiek z uczciwością
Genek599 / 217.173.180.* / 2015-02-21 18:33
Kto bierze kredyt w walucie obcej na dłżej niż 5 lat musi się liczyć z różnymi wachaniami.Brali ludzie kredyt we frankach bo był tani a teraz jak podskoczył to wielkie halo żeby państwo pomagało bo im ciężko i nie wiedzieli że tak może się stać.Pytam się więc "czy jeśli frank spadł by np do 1 zł/1CHF czy wówczas frankowicze dopłacali by państwu?
Czy państwo pomorze jeśli zaszła by taka konieczność ludzom mającym kredyty w euro, dolarach lub innej walucie albo w złotówkach - otóż bardzo wontpię a nawet jestem pewien że nie.
Podstawowa prawda ekonomii jest taka że kredyt długoterminowy bierze się w takiej walucie w jakiej się zarabia bo taki kredyt jest bezpieczniejszy i mniej podatny na wszelkiego rodzaju wachania i napięcia.
Budapest / 37.31.252.* / 2015-02-22 10:46
Coś innego ryzyko gospodarcze a coś innego spekulacja bankowa. Za wartością CHF nie kryje się siła gospodarcza dziś.
rafu / 197.86.148.* / 2015-02-18 17:23
Nigdy nie slyszalem zeby frnakowicz pytal o pomoc kogokolwiek! Oni tylko chaca aby rzad sprawdzil czy umowy byly legalne w swietle unijnego i polskiego prawa a reszte prawo samo zalatwi. Ta rzekoma pomoc to omijanie prawdziwego problemu i odwracanie uwagi od nastepnej afery. Patrz wyroki sadu w Szczecinie i wyrok Trybunalu Konstytucyjnego (oba na korzysc oszukanego kredytobiorcy)
Jak dlugo POlski rzad bedzi ignortowal prawo ktore sam uchwalil!
Stan1107 / 85.221.254.* / 2015-02-17 22:48
Pomoc od Raifeissena to: rata zamiast 780 CHF będzie niższa o 774 CHF. 6 CHF i wielkie halo z Liborem -0,5. Co do pomysłu KNF to znowu zagrywka banksterów, aby złupić Polaków. Tytuł artykułu powinien być bez znaku zapytania.
gosc502 / 31.1.221.* / 2015-02-17 06:39
Nie chcę pomocy od rządu. Domagam się by rząd przestrzegał prawa.
Jeżeli przeciętny frankowicz to cwaniak to domagam się wyrzucenia z KC i KK paragrafu o wprowadzaniu w błąd i karze ponieważ jak widać jest to puste prawo.
DD2 / 87.99.21.* / 2015-02-14 15:22
PROBLEM POLEGA TEŻ NA JESZCZE JEDNEJ RZECZY . KWOTA RATY KREDYTU SKŁADA SIĘ NA KWOTĘ KAPITAŁU I KWOTĘ ODSETEK . NA POCZĄTKU SPŁATY KREDYTU KWOTA ODSETEK JEST OGROMNA A KWOTA KAPITAŁU MALEŃKA . NA KOŃCU SPŁATY KREDYTU JEST ODWROTNIE . BANK REALIZUJE ZYSK NA POCZĄTKU A WYDAJE MI SIĘ , ŻE ŻEBY BYŁO UCZCIWIEJ TO POWINNO TO BYĆ ROZŁOŻONE PO RÓWNO . PO PEWNYM OKRESIE NAWET JAKBY SIĘ MIAŁO NADMIAR GOTÓWKI TO NIE OPŁACA SIĘ SPŁACAĆ KREDYTU WCZEŚNIEJ BO W ZASADZIE KREDYT ( CZYLI ODSETKI ) ZOSTAŁ JUŻ SPŁACONY . I TO JEST NABIJANIE LUDZI W BUTELKĘ .
DD2 / 87.99.21.* / 2015-02-14 15:18
Banki wyprowadziły z Polski 500 miliardów zł zysków nielegalnie , a KNF nic z tym nie robi , do prokuratury generalnej wpłynęło juz ok 900 aktow oskarżenia pko bankom z art 286 kk - oszustwo -polegające na :
1 - udzielono kredytow zlotowkowych i szumnie je nazwano denomonowane
2 - banki masowo "łowiły" kredytobiorców w 2008 roku doskonale wiedząc że frank podrożeje o 70 % nie informując kredytobiorców o spekulacji złotówką i frankiem
3 - istniała zmowa banków co do kredytów złotówkowych
4 - banki nie posiadały zabezpieczenia we frankach , nie kupowały adekwatnej ilości franków pod udzielony kredyt a więc był to bezprawnie udzielony kredyt i bezprawne jest żądanie wpłaty w przeliczeniu na aktualny kurs franka
5 - nie określono kwoty długu w pieniądzu polskim , co jest nielegalne
6 - Kary na międzynarodowych gigantów bankowych m.inn. Deutsche Bank, Société Générale, JPMorgan, Citigroup, UBS, Rabobank czy Royal Bank of Scotland posypały się za praktyki, których owe instytucje do-puściły się na globalnym rynku walutowym. Czyli rynku z dziennymi obrotami przekraczającymi pięć bilionów dolarów.
Listę odkrytych „nieprawidłowości” według FINMA tworzyły:
1) „powtarzalne i rozłożone w długim okresie czasu próby manipulowania benchmarkami walutowymi w celu osiągnięcia dochodu dla banku lub dla strony trzeciej”
2) „działanie przeciwko interesom klientów i kontrahentów”, co zdaniem szwajcarskiego nadzoru zdarzało się „nieakceptowalnie często”. Co więcej, ta szkodliwa działalność była koordynowana „z innymi bankami”. Przewinienia polegały m. in. na:
• „aktywnym inicjowaniu klientowskich zleceń stop-loss na korzyść banku
• „wyprzedzaniu zleceń klientów własnymi zleceniami”
• „prowadzenie wolnej od ryzyka spekulacji kosztem klientów”
• „zdradzaniu poufnych informacji identyfikujących klienta wobec stron trzecich”.
„Kluczową rolę w niewłaściwych praktykach biznesowych na rynku walutowym oraz w handlu metalami szlachetnymi odgrywały elektroniczne platformy komunikacyjne.
Nadużycia zostały zarejestrowane na chatach prowadzonych pomiędzy traderami. FINMA zbadała tysiące takich podejrzanych konwersacji pomiędzy traderami z wielu banków.” – konkluduje szwajcarski nadzór.
Równie stanowczo wypowiedział się nadzór brytyjski. „FCA nie toleruje postępowania, które naraża na szwank reputację rynku i brytyjskiego systemu finansowego. Dzisiejsze rekordowe grzywny symbolizują wagę ujawnionych przewinień (...) Banki muszą zapewnić, że ich traderzy nie będą grali systemem w celu po-prawienia wyników” – napisał Martin Wheatley, prezes FCA.
Mimo całej stanowczości nadzorów trudno jest uciec od przekonania, że oszustwa i wykorzystywanie prze-wagi względem klientów było i nadal jest zasadniczym modus operandi największych instytucji finansowych. Że wszystkie (lub prawie wszystkie) najważniejsze segmenty globalnych rynków finansowych są w mniejszym lub większym stopniu manipulowane przez dużych graczy. Dobrze, że przynajmniej w końcu zostało to ogłoszone oficjalnie.
Wątpliwości budzi też skala zasądzonych kar. Łączna kwota 3,3 mld dolarów jest mniejsza od zysków osią-ganych przez dobry zespół traderów w wielkim globalnym banku w ciągu roku. A przecież mówimy o po-wszechnym procederze stosowanym przez lata w przynajmniej pięciu instytucjach. Grzywny są znacząco niż-sze od oczekiwań analityków, którzy szacowali koszty dla sektora bankowego nawet na 41 mld dolarów. Na-wet jeśli to nie koniec, bo w sprawie nie wypowiedział się jeszcze nadzór niemiecki.
Doradca Prezesa Zarządu PKO Banku Polskiego S.A., odpowiedzialny za inwestycje kapitałowe w artykule dla portalu centralbanking.com :
„Dominacja zagranicznych banków jest problemem dla polskiego sektora bankowego. Międzynarodowe grupy bankowe często używają modelu, w którym ich polskie spółki uzyskują tani pieniądz z kapitału grupy, który jest transferowany do Polski. Kiedy na poziomie europejskim pojawia się problem z dostępnością pieniądza (w danej walucie lub w ogóle), wówczas pojawiają się
zakusy banków nadrzędnych do wycofania linii finansowych z Polski. To powoduje napięcia na lokalnym rynku bankowym.
Niech zatem nikt już nie próbuje mi wmawiać , że to co się zdarzyło to po prostu ryzyko walutowe . Jest to nic innego jak oszukańcza gra wielkich banków i ich szeregowych pracowników w celu ustawiania kursu walut na gigantyczną skalę . Polski KNF musi wszcząć jedno śledztwo a prokurator generalny drugie niezależne . Należy ustalić Które banki działające w Polsce były w zmowie jak wyglądały ich depozyty we frankach i czy miały pokrycie w udzielonych kredytach jeśli nie, to w takim razie było to bezprecedensowe oszustwo i te wszystkie umowy denominowane we franku to jeden wielki przekręt i umowy te są zatem nieważne.
Franek kimono / 46.112.75.* / 2015-02-14 14:06
Nie wierzcie absolutnie Bankom. Sa niemiłosiernie chciwe i obłudne. Bankier = gangster w krawacie.
Goła Koszula / 37.7.47.* / 2015-02-14 13:58
Właśnie potrącono mi ratę kapitałową w BZWBK.
Oczywiście bajki opowiadają o pomocy kredytobiorcom. Żadnego obniżenia raty nie było. Banki i KNF to jeden wielki BANKSTER.
ass609 / 89.74.37.* / 2015-02-13 23:13
zobaczycie pomoc jak świnia niebo
POLAK693 / 89.239.96.* / 2015-02-13 20:26
gdzie KNF nik URZAD REGULACJI CEN podwójny spread
socjolog / 87.206.8.* / 2015-02-11 18:55
KNF jest fałszywą fasadową instytucja rządową!!!! Gdyby ta instytucja była rzetelna to nie doszło by do efery amber gold!!!!! cos wiem na ten temat!!!
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy