Forum Forum prawnePracy

powrót na kilka dni po zwolnieniu l4

powrót na kilka dni po zwolnieniu l4

kingkinga / 82.139.4.* / 2014-11-07 12:23
Chciałam zapytać czy jest możliwy powrót na kilka dni do pracy (wykorzystam zaległy urlop) po zwolnieniu l4 dłuższym niż 30 dni. Potem chciałabym wrócić znów na zwolnienie ponieważ jestem w ciązy. Te kilka dni pozwoliłoby mi podpisać umowę z ubezpieczycielem, od początku ciązy przebywałam na zwolnieniu nie miałam takiej możliwości a ponieważ różnie bywa byłabym spokojniejsza gdybym się dodatkowo ubezpieczyła. Dodam tylko że nie chodzi tu o wypłatę z powodu urodzenia dziecka poniewać nie obejumue mnie karencja, chcę poprostu się dobezpieczyć. Bardzo proszę o odpowiedź jak mogłabym ten problem rozwiązać.
Wyświetlaj:
kingkinga / 82.139.4.* / 2014-11-07 13:07
Ubezpieczenie nie dotyczy mojego zakładu pracy. Jeżeli chodzi o urlop to wziełabym pierwsze dwa dni na żadanie i kilka dni urlopu wypoczynkowego. Z kadr mam dostać skierowanie na badania i z tym skierowaniem do pracodawcy no i urlop. Nie chiałabym nikogo oszukiwać kombinować chciałabym poprostu się dobezpieczyć nieststy warunek konieczny nie mogę przebywać na zwolnieniu lekarskim. Chciałabym to załatwić zgodnie z prawem i tak żeby nikomu nie robić za dużo zbędnch problemów, jak mogłabym to zrobić w najprostszy sposób może jeszcze któś podpowie mi jakieś rozwiązanie.
szklarek / 2014-11-07 13:26
No to wszystko Pani wie i ma jasną procedurę. Jedyne co powtórzę, to to, że najpierw musi się skończyć aktualne zwolnienie albo należy uzyskać zaświadczenie od lekarza, który ZLA wystawił, że jednak niezdolność do pracy ustała wcześniej.
kingkinga / 185.26.182.* / 2014-11-07 17:18
Ja nie chcę przerywać zwolnienia tylko go nie przedłużać, dziekuję za pomoc.
szklarek / 2014-11-07 12:56
Chodzi Pani o grupowe ubezpieczenie dodatkowe (tj. zawierane przez pracodawcę z komercyjnym zakładem ubezpieczeniowym) ?

Nie znam się na ubezpieczeniach, ale chyba nie ma przeszkody by zgłosić akces w czasie zwolnienia lekarskiego. Jeśli chodzi o to, że ubezpieczenie jest współfinansowane przez pracodawcę, a więc składka w części jest potrącana z wynagrodzenia pracownika- to owszem w czasie zasiłku jest kwestia techniczna, że nie ma z czego potrącać- ale rozwiązuje się to po prostu na zasadzie wpłat przez pracownika na konto pracodawcy.
Warto się telefonicznie tego w zakładzie wywiedzieć- przecież ktoś jest delegowany do obsługi tego ubezpieczenia.

Co do samego powrotu- musiałoby się skończyć okresowe ZLA, samemu w praktyce ( na wniosek ) nie można go przerwać, a więc pracodawca dopuścić do pracy. Po 30 dniach pojawia się poza tym kwestia badań kontrolnych lekarza medycyny pracy- nawet gdyby po zwolnieniu miał nastąpić od razu u. wypoczynkowy- choć tu są sprzeczne orzecznictwa SN.

No skąd pewność, że pracodawca urlopu akurat wtedy udzieli- wątpliwości co do udzielania urlopu bez badań kontrolnych i orzeczenia o braku przeciwwskazań do pracy dotyczą również trybu urlopu na żądanie.
kingkinga / 178.235.178.* / 2014-11-14 22:40
"Co do samego powrotu- musiałoby się skończyć okresowe ZLA, samemu w praktyce ( na wniosek ) nie można go przerwać, a więc pracodawca dopuścić do pracy. Po 30 dniach pojawia się poza tym kwestia badań kontrolnych lekarza medycyny pracy- nawet gdyby po zwolnieniu miał nastąpić od razu u. wypoczynkowy- choć tu są sprzeczne orzecznictwa SN"

Otóż według moich informacji z PIP można skorzystać z urlopu wypoczynkowego bez badań kontrolnych u lekarza medycyny pracy. Bardzo często wypowiada się Pan na forum "doradzając" a tak naprawdę wprowadza Pan w bład
szklarek / 2014-11-15 08:53
Jak Pani napisałem, i co sama Pani zacytowała- są/były SPRZECZNE orzeczenia SN w tym zakresie, bo kwestia nie była i nie jest WPROST zapisana w KP.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by to Pani na tym forum się wypowiadała, częściej i mniej błędnie ode mnie.

Najnowsze wpisy