Forum Forum podatkoweInterpretacje

Praca agenta rozliczana jako umowa dzierżawy 8,5 % podatek dochodowy.

Praca agenta rozliczana jako umowa dzierżawy 8,5 % podatek dochodowy.

daw.jeka@gmail.com / 95.40.170.* / 2016-05-16 17:11
Chciałbym wypłacać pieniądze ze spółki zoo i zastanawiam się nad takim rozwiązaniem. Działalność spółki polega na pośredniczeniu w podpisywaniu umów, sieć agencyjna. Czy możliwe byłoby to że np. ja posiadam stronę internetową, na której umieszczam logo spółki oraz formularz wypełnienia umowy sprzedażowej i jeżeli w rzeczywistości umowa zostanie spisana fizyczne czyli w charakterze pracy agenta to czy mogę wystawić rachunek spółce za wynajem powierzchni reklamowej i ten sposób będę płacił 8,5 % podatku od wynajmu jako osoba fizyczna.
Trzeba byłoby rzekomo stworzyć taką stronkę i tak ją skonstruować aby wyglądało tak, że umowa jest zawierana za pośrednictwem tej strony.

Takie coś zastosowała firma money.pl - oni dają Ci stronę www, na której automatycznie umieszczone są produkty bankowe, które można sprzedawac i za to, że Ty sprzedasz komuś jakiś produkt bankowy za posrednictwem linku referencyjnego, który przekierowuje na stronkę banku to otrzymujesz prowizję. A potem to jest rozliczane jako wynajem powierzchni reklamowej.
Wyświetlaj:
wiwan / 2016-05-17 08:48
1. jest Pan wspólnikiem tej spółki z o.o. ?
2. 'rzekomości' są nielegalne.
3. czy sam Pan prowadzi DG, czy jest podatnikiem VAT ?
daw.jeka@gmail.com / 5.60.222.* / 2016-05-20 11:39
1. tak, wspólnikiem.
2. Będzie strona na której będzie umieszczone logo spółki i również formularz wypełnienia umowy, który będzie generował umowę która przychodzi na wskazany email. Potem taka umowa zostaje podpisana.
3. Ja jako osoba fizyczna nie prowadze działalności gospodarczej.

Podobno można opatentować znak towarowy i go wynająć ?
wiwan / 2016-05-24 10:58
Zatem jest możliwa taka 'konstrukcja' podatkowa.

Ryczałt byłby wyliczany od pełnej kwoty uzyskiwanego przychodu, bo netto=brutto w przypadku nievatowca.

Rozliczenie roczne na PIT 28. Jest możliwość docelowo płacenia ryczałtu kwartalnie, zamiast comiesięcznie- ale dopiero od nowego roku podatkowego, bo deklarację o kwartalnym rozliczaniu można złożyć tylko do 20 stycznia nowego roku podatkowego.

Najnowsze wpisy