Na skróty
  • Na żywo w Money.pl:
Forum Forum prawneKarne

prawo jazdy z U.K a wyrok w PL za alkohol

prawo jazdy z U.K a wyrok w PL za alkohol

skomentuj
LUCAS270 / 2009-06-04 01:21
Witam!!!Proszę Państwa ja wiąże się z takim problemem...a mianowicie....do 2006 roku
mieszkałem w Wielkiej Brytanii....pracowałem jako zawodowy kierowca i posiadam Brytyjskie Prawo jazdy
wymienione na podstawie polskiego w 2005 roku.Dnia 25.04.2007 zostałem zatrzymany przez
policje za jazdę pod wpływem alkoholu w naszym ojczystym kraju kiedy byłem z wizytą u
rodziny.Alkomat wykazał 0.59 zawartości alkoholu w stopniu malejącym.Zostałem osadzony w
Izbie wytrzezwień po czym zostałem doprowadzony do prokuratury.Oczywiście zgodziłem się na
Sąd 24-godzinny gdzie zapadł wyrok : 1-rok zakazu prowadzenia pojazdów na terenie RP oraz
kary pieniężne.Okazało się jednak iż policja nie dostarczyła na czas mojej "karty karnej" i
poproszono mnie abym przyszedł na drugi dzień.Następnego dnia okazało się iż inna Pani
prokurator przejęła sprawę i żąda 3 lat zakazu prowadzenia pojazdów.Po jakimś czasie odbyła
się sprawa sądowa gdzie Sędzia zasądził wobec mnie zakaz na 1-rok prowadzenia pojazdów oraz
kary pieniężne.Jednak prokuratura się odwołała od wyroku w wyniku czego ponownie odbyła się
rozprawa gdzie Sąd Rejonowy wydał wyrok : zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres lat
3 i kary pieniężne.Prawo Jazdy mi zabrano jednak oddano po kilku dniach z adnotacją iż nie
może być mi zabrane ponieważ mogę się nim posługiwać poza granicami RP.Jestem załamany tym
wyrokiem Sądu i mam odnośnie tego parę pytań:
1.w uzasadnieniu wyroku mam napisane iż wyrok liczy się od dnia mojego zatrzymania i Sąd
zalicza mi do wyroku okres z przed rozprawy do tych trzech lat zakazu prowadzenia pojazdów a
jednak Pani w Urzędzie Komunikacji twierdzi iż mam oddać Brytyjskie Prawo jazdy i Polskie
(którego nie posiadam) a dopiero od tej chwili zacznie mi się liczyć kara....?moje PJ było
zatrzymane przez policje i zostało mi odesłane więc o co w tym chodzi?
-2.od kiedy tak na prawdę liczy się zakaz?od uprawomocnienia wyroku czy zdania nie polskiego prawa jazdy w polskim urzędzie komunikacji?
3.a co jeśli moje prawo jazdy zostało zagubione(co mam napisane w notatce sądowej) i nie mam możliwości wyrobienie wtórnika bo musiałbym specjalnie po to jechać do U.K co jest kompletnym bezsensem?
4.co ma Brytyjskie Prawo jazdy wspólnego z polskim urzedem komunikacji skoro to nie jest polski dokument?
5czy istnieją jakieś regulacje prawne aby cofnąć lub ponownie rozpatrzyć moją sprawę?
-czy posługując się Brytyjskim Prawem Jazdy mogę w Polsce zrobić kurs na na.przewóz rzeczy?

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi pamiętając iż POLAK mądry po szkodzie....
Wyświetlaj:
ssssssss / 91.150.183.* / 2014-06-06 09:26
http://www.money.pl/forum/prawo-jazdy-z-u-k-a-wyrok-w-pl-za-alkohol-t1684281.html#F1684281
xxx926 / 80.195.3.* / 2013-05-11 19:24
Ja miałem zawodowe prawko na CE, jechałem do sklepu i podczas kontroli dwaj młodxi gliniarze kazali mi chodzić po linii i stać na jednej nodze, nawet alkomatu nie mieli. Potem zabrali mnie do komendy zamkneli i przynieśli kwitek że mam 5,8 promila. Zamkneli do rana i rano kazali podpisać papiery jakieś że jak nie podpisze wróce na dołek. adnych badań krwi, nic, choć chciałem. i po 8 godz w celi rano wolny. Potem sąd, osiem rozpraw bo się nie przyznaję, za każdą płaciłem, w końcu myślę ile będę miał tych rozpraw, i się przyznałem, tak wysoki sądzie jechałem na zakupy, stałem na jednej nodze, chodziłem po linii i miałem 5,8 promila. Proszę o łagodny wyrok i kłopoty się skończyły, zakaz na 4 lata, jakaś grzywna i spokój. Sprawa się ciągnęła półtora roku. Teraz robię w anglii bo mam w dupie polskę. Zakaz minął i pozostał uraz do kraju do którego nie mam zamiaru wracać. 5,8 promila i stanie na nodze z zamkniętymi oczami. Idiotyzm. Ale w polsce wszystko można. Mam nadzieję że chociaż b zrobię w anglii i to jest unijne, zrobię sobie kserokopię poświadczę notarialnie i mam w dupie policjantów którzy robią sobie jaja z ludzi. Będę pokazywał ksero i niech mi dają mandaty.
1234xxxx / 80.195.3.* / 2013-05-11 19:31
Jak mi zabrali to kupiłem skuter żeby zarobić na chleb jeździłem do pracy na budowę 5km. Tym razem byli dociekliwi, zrobili badania krwi jak wyszło 00. po trzech miesiącach sprawa w sądzie, bo miałem śladowe ilości środka przeciwbólowego, który sąd uznał za środek odurzający. Dodam że przepisał mi to lekarz, na ból głowy, brać raz dziennie przed snem. Rok zakazu i grzywna. I na sprawę zaprosili wycieczkę szkolną. Pokazałem opakowanie tych lekarstw, i mówią to jest ten środek odurzający? Mam receptę, ketonal czy coś. Tak, to podchodzi pod ten paragraf o prowadzeniu pojazdó pod wpływem środków odurzających bo zawiera ketaminę czy kofeinę czy coś tam. Płać to będzie spokój .I siedż w domu rób na drutach. co ciekawe dowodem w sprawie była dokumentacja medyczna z przychodni. A jak.
xxx926 / 80.195.3.* / 2013-05-11 19:21
Ja miałem zawodowe prawko na CE, jechałem do sklepu i podczas kontroli dwaj młodxi gliniarze kazali mi chodzić po linii i stać na jednej nodze, nawet alkomatu nie mieli. Potem zabrali mnie do komendy zamkneli i przynieśli kwitek że mam 5,8 promila. Zamkneli do rana i rano kazali podpisać papiery jakieś że jak nie podpisze wróce na dołek. adnych badań krwi, nic, choć chciałem. i po 8 godz w celi rano wolny. Potem sąd, osiem rozpraw bo się nie przyznaję, za każdą płaciłem, w końcu myślę ile będę miał tych rozpraw, i się przyznałem, tak wysoki sądzie jechałem na zakupy, stałem na jednej nodze, chodziłem po linii i miałem 5,8 promila. Proszę o łagodny wyrok i kłopoty się skończyły, zakaz na 4 lata, jakaś grzywna i spokój. Sprawa się ciągnęła półtora roku. Teraz robię w anglii bo mam w dupie polskę. Zakaz minął i pozostał uraz do kraju do którego nie mam zamiaru wracać. 5,8 promila i stanie na nodze z zamkniętymi oczami. Idiotyzm. Ale w polsce wszystko można. Mam nadzieję że chociaż b zrobię w anglii i to jest unijne, zrobię sobie kserokopię poświadczę notarialnie i mam w dupie policjantów którzy robią sobie jaja z ludzi. Będę pokazywał ksero i niech mi dają mandaty.
siemian / 84.10.2.* / 2010-02-03 19:03
mam ten sam problem bede jechal z korwami na ostro dzieki za to ze wiem ze musza mi to przyniesc w zebach
Londyńczyk / 94.169.140.* / 2009-10-02 18:30
poprostu odpowiadacie i doginacie kolesiowi ktory naprawde ma problem i nie wie co z nim zrobic. a odpowiedz jest prosta. gosc wymienil w UK polskie prawko na brytyjskie, jezdzi na brytyjskim wiec nie od polakow je dostał i nikt w polsce nie ma uprawnien zeby je zabrac. polski sąd moze nalozyc kare, ktora jedno znacznie wskazuje na zakaz prowadzenia pojazdow meczanicznych w polsce, prawka mu nie zabieraja daja zakaz na polske a w UK smiga sobie dalej- proste
kemikalbrader / 2009-06-30 13:10 / Bywalec forum
Oczywiście, że Pan LUKAS270 ma rację Sąd RP za jazdę na bani nie może mu zabrać prawa jazdy z UK. Powiem więcej, dokument ten powoduje, że nie może otrzymać żadnej kary pienięznej, ba nawet policja nie może go zatrzymać. Wystarczy, że pokaże przez szybę PJ z UK próbującym zatrzymać go policjantom. I to nawet gdy będzie miał 2 promile krwi w alkoholu. Proponuję nie walczyć z polskim siemierżnym sądownictwem, tylko od razu zgłosić się do Trybunału Praw Człowieka w Strassburgu. Prawo jazdy oczywiście zostanie Ci zwrócone. W dodatku otrzymasz jeszcze:
- odszkodowanie za starty morlalne
- dożywotnią rentę
- 2 letni zapas 18 letniej whisky Bowmore
- wzmocniony tytanowy zderzak wraz z maską do swojego pięknego samochodu oraz kilkanaście par wycieraczkek samochodowych Valeo Drinkers Edition - znakomicie zbierających ludzkie trzewia i krew z przedniej szyby
siła / 82.132.248.* / 2011-11-27 10:13
starszy bedziesz ......
Bunka 25 / 91.12.213.* / 2010-02-11 21:58
Powinni wam zabrać dożywotnie!!! chojraki za funtów!!!
abstynent od 18-stu lat / 83.21.44.* / 2009-06-29 19:41
Jedż na Maltę. Za 50 funciaków legalnie otrzymasz prawo jazdy na dowolny sprzęt. Olej nieprzyjazny kraj. Byłeś po piwku a zrobili z Ciebie przestępcę. Wstyd mi za buraka sędziego. Przepraszam w imieniu abstynentów.
jkkkj / 217.74.68.* / 2009-06-29 15:55
Zrób tak. Wróć do UK. Wypij, pojedź, złapią Cię. wsadzą na dołek 3 lata bez zawiasów.
I masz święty spokój , a my również :)
Aha wtedy zabiorą Ci brytyjskie prawo jazdy wiec Twój Wielki problem zniknie zupełnie.

P.S Może w więzieniu w UK nie dadza Ci dostępu do netu, żebyś takich idiotcznych pytań na forum już nie zadawał
kuta / 78.8.64.* / 2012-11-02 21:31
ty zazdrosny swierzbiku siedzialem w uk za wypadek po pijaku,az do rana na trzeci dzien mialem sprawe,zabrali mi na 2 lata bez egzaminu,ale maja kulture tamtejsi policjanci,a w tym polskim burdelu,placisz podatki,a oni cie jak psa,
ddt / 83.21.204.* / 2009-06-30 09:57
..ty p********* antypolski buraku...nie wsadza cie na dołek w U.K za 0,59 promila ponieważ dopuszczalna wartosc wynosi tam 0,8 ...i na pewno nie dostaniesz tam zawiasów za to że jedziesz sobie po wsi wypity rowerem...tylko w polsce jest takie gówno...rzygac mi sie chce ...a ty k**** przytakujesz jeszcze podobnym absurom...a moze zadawala cie na przyklad nasza min. płaca co sie równa 897 zł netto ! ty szmatlawcu !
Bunka25 / 91.12.213.* / 2010-02-11 22:02
Ty Buraku, a co będzie jak zabijesz komuś dziecko mając 0,5 promila ? Najlepiej w tej sytuacji było by żeby to było Twoje dziecko!!!
fukBunka / 46.76.48.* / 2012-06-19 14:13
burak to jest z ciebie konkretny.
'a co jak przejedziesz kogos bedac trzezwym'? ' a co jak zabijesz kogos swoim kretynskim rozumowaniem'? 'a co jak zasniesz za kierownica'? Jestes wtedy usprawiedliwiony/a, bo nie piles/as/os?
co ma 0.5 promila do zabicia kogos na drodze(jeszcze mieszaj w to dzieci. dramatyzm sytuacji pokazales/as/os jak stary kundel)? rozne przypadki sie zdarzaja, ale powinno sie sadzic za spowodowanie wypadku, a nie prewencyjnie. Wedlug takich debili jak ty, zatrzymany gosc przed Lublinem, ktory jechal z Wroclawia do Lublina majac 1 promil we krwi, dobrze, ze jest zatrzymany, bo w Lublinie to na pewno juz by kogos przejechal :) Jest rozna tolerancja u roznych ludzi. zatrzymywac tych co jada zygzakiem(zagrazaja bezposrednio bezpieczenstwu ruchu) i powoduja wypadki, a nie na zapas.

P.S. Ostatnio dostalem mandat za to, ze szedlem ze sklepu z piwem... zamknietym... ale mandat dostalem za to, ze mialem zamiar je wypic(policja juz czyta w myslach) :D Parodia
LaVega / 2009-06-30 09:54 / portfel / Bywalec forum
Idiotyczny to jest Twój komentarz..Rozumiem poirytowanie na autora ale ma facet formalnie racje dostał zakaz prowadzenia pojazdów na 3 lata na terytorium RP a nie GB a polskie urzedy nie maj prawa zatrz\ymywać obcyh dokumentów państwowych..to jakbys pojechał do turcji i tam ci zabrali paszport..
majkel1982 / 2009-06-19 07:12
kolego ja w poniedziałek idę do urzędu w tej sprawie, także napiszę jak poszło. pozdrawiam
majkel1982 / 2009-06-18 13:15
Witam, mam niemalże identyczną sytuację i też szukam porady. Zabrano mi prawo jazdy w Polsce na 3 lata za jazdę pod wpływem , ale angielskie musiałem też oddać. Mam pytanie, czy moje prawo jazdy angielskie zostało odesłane do Anglii i mogę je tam odebrać,bo właśnie w UK zaczynam pracę ? czy muszę tam robić prawo jazdy od nowa? proszę o pomoc
sanny / 195.238.227.* / 2009-06-29 17:26
uważam, że nie powinni ci oddać prawka przez conajmniej 5 lat. być może jechałeś na kacu po całonocnej imprezy. Nie zmienia to faktu, że wsiadłeś za kierownice. ...

A potem się dziwią w tej Anglii, że z Polaków takie buractwo i łajzy - jak TACY nasi przedstawiciele tam jeżdżą. ehhh
ikon / 78.146.181.* / 2009-06-19 02:39
CIEZKO OCENIUC PANIE.ZOBACZ CO MASZ Z ORZCZENIA Z SADU...
maniche / 193.111.166.* / 2009-06-05 16:18
Ja bym na twoim miejscu nie siadał pijany za kierownicą! Zaoszczędziło by ci to tylu problemów jakie masz teraz. Mam nadzieję, że zdajesz sobie z tego sprawę, że byłeś potencjalnym mordercą i tylko dzięki swojemu szczęściu nikogo nie zabiłeś na drodze.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 2 osoby - LUCAS270, majkel1982.]
Kierowca Zawodowy / 95.40.75.* / 2012-06-19 15:38
ja raz mało co nie miałem kolizji z seicento, a za kółkiem seico i pasażerowie to były zakonnice... tak jej się śpieszyło do nieba, że na podwójnej ciągłej przed górką i na skrzyżowaniu wyprzedzała TIRa.. gdybym nie wyhamował do zera tylko jechał jak większość buraków w Polsce to z zakonnic zrobiłbym papkę moim dostawczakiem. Jeszcze lepsze są te buraki co zapier... 180/h kiedy ja sobie grzecznie 120/h wyprzedzam TIR'a widząc, że samochód z naprzeciwka jest daleko, a taki debil z naprzeciwka miga długimi i stuka się w czoło, że niby co 'ja' robię i nawet szmata nie zwolni. Jak widać nie alkohol zabija tylko bezmyślność ludzka pod którą można przypisać też jeżdżenie z 3ema promilami we krwi nie widząc nic na oczy.. co nie zmienia faktu, ze niektorzy jeżdżą lepiej po załóżmy dwóch piwach, bo się czują pewniej... the end
FU idiots / 95.40.75.* / 2012-06-19 15:13
hahaha :D
Kobiety, kierowcy przed 25 rokiem życia i ludzie po 60 roku życia też mają szczęście, że nikogo nie zabili, a są potencjalnymi mordercami :) każdy jest potencjalnym mordercą i ma 'tyyyyle' szczęścia, że nikogo nie zabił. ja na twoim miejscu nie wsiadalbym nigdy za kierownicę. Wtedy z pewnoscia nikogo nie przejedziesz, ani nie spowodujesz wypadku, a najlepiej to nie wychodź z domu, bo na klatce schodowej podczas przeprowadzki sąsiada może ci spaść pianino na głowę, albo meteoryt cie p********* w tępy łeb ;)

Zastanawiam się po jakiego wacka w ogole tu rzucasz tymi fanaberiami??

'Kaziu.. za bezpieczny weekend'
majkel1982 / 2009-06-19 07:05
no to poradziłeś... święta teresa od siedmiu boleści się znalazła...
maniche / 193.111.166.* / 2009-06-19 14:06
Jak cię przejedzie pijany debil...to już nie będziesz taki wyrozumiały!
zmzmzm / 89.239.68.* / 2009-06-26 20:58
debil to ty jestes do kwadratu...kazdy jest swiety do czasu,jeszcze zycie tez pokopie cie po dupie
petetetek / 213.17.204.* / 2009-06-29 13:05
mmzmzm:
Ja bym zabierał dożywotnio uprawnienia na prowadzenie pojazdu za takie wykroczenie. Trzeba mieć olej w głowie a nie %. Najgorsze jest to, że wydaje Ci się, że wszystko jest OK. Nie! Nie jest ok - dla mnie jesteś przestępcą godnym napiętnowania.
polska to kraj ucisku narodu i gnębienia / 178.180.249.* / 2011-10-24 20:45
za to ty kolego musisz zaczac sie leczyc bo twoim zdaniem trzeba zamykac przestepców zanim kogos zabija ty baranie a dziadek 70 letni za kierownica albo osoby co nie maja pojecia o jezdzie to nie sa potencjalnymi przestępcamito śmierc inaczej wygląda ty osle te przepisy sa wykorzystywane niedługo bedzie tak w tym przewróconym kraju ze w domu wypijesz alkochol to powiedza ci ze jestes przestepca bo po pijaku wezmie siekiere i wybije rodzine ty debilu ty nie wiesz jak te prawo niszczy rodziny ciulu wyrafinowany apropo ci sami urzedasy jezdza po pijaku sam mnie jeden by przejechał ciołku nie pisz głupot debilu bo nie masz pojęcia.a tak na marginesie ustawa o wychowaniu w trzeźwoci jest 1978 roku a raptem obowiązuje jak zmienił się system.TĘPIĆ BZDURNE PRAWO TEN KRAJ SPADA NA PSY KOMUNA BYŁA LEPSZA
propan / 213.158.199.* / 2009-06-29 13:19
szkoda petetek, że ktoś zabrał ci dożywotnio mózg, jeżeli uważasz, że mając w dupie 0,6 promila jest się pijanym. Są kraje gdzie dopuszcza się 0,8 promila i ktoś to zaakceptował. Co innego, jak ktoś wsiada, mając 2,3 promile, to już bandyta i takich karać bez litości, ale 0,6 to możesz mieć po paru kieliszkach poprzedniego dnia .
prawdziwy Kwachs / 91.198.194.* / 2009-06-29 15:24
Jeżeli uważasz, że z 0,6 promila jesteś trzeźwy i możesz prowadzić pojazd na drodze publicznej, to się lecz na 1. alkoholizm, 2. kretynizm.
petetetek / 213.17.204.* / 2009-06-29 14:28
Jak Ci nie odpowiadają normy i przepisy polskiego prawa - nikt nie trzyma na siłę - to nie komuna. A tłumaczenie "miał tylko 0,6 promila" świadczy o Twojej świadomości zagrożeń jakie te 0,6 promila niesie" Co za różnica 0,6 czy 2,6 promila? Jakoś mnie było stać na zakup alkomatu - jak na drugi dzień po imprezce mam prowadzić, to najpierw sprawdzam alkomatem czy wszystko jest już OK. Może alkomat był za drogi? No tak - 100 zł wydać lepiej na %. Sorry - jak nie potrafisz być odpowiedzialny - to powinieneś "darować" sobie prawo jazdy. A przyzwolenie społeczne na 0,6 pokazuje jakim społeczeństwem jesteśmy...
never_mind / 158.75.80.* / 2009-06-29 16:51
Święta prawda. Mój znajomy zginął pod kołami pijanego kierowcy. Co chwila zresztą w wiadomościach słyszymy o wypadkach spowodowanych przez pijanych kierowców. Powinni odbierać takim prawko bez tłumaczenia. Jak ktoś pije, niech weźmie taksówkę albo poprosi znajomego o podwiezienie.
loles / 212.159.242.* / 2009-06-29 17:08
Co chwile tez slyszymy o zabitych z powodu nadmiernej predkosci, ale u nas nie zabiera sie prawa jazdy za przekraczanie predkosci (wzorem innych krajow UE).
Luki_Darlo / 82.23.176.* / 2009-07-05 02:01
Nie wiem o czym ta dyskusja. Burak jechal pijany i jeszcze sie wszystkim zali jaka to pani prokurator franca ze az 3 lat zazadala. Powiem ci popaprancu ze pomimo tego ze w polsce nie ma kary smierci to gdyby jakis debil twojego pokroju po pijaku zrobil cos mojemu dziecku to sad nie bylby potrzebny. A najbardziej przerazaja mnie wszyscy obroncy ze 0,6 to nir tak zle. Zasada jest prosta piles nie jedz. Zamow jednego drinka mniej zebys mial na taxi albo idz pieszo. A jak cie policja zatrzyma takiego po pijaku to najpierw morde powinni obic potem prawko zabrac dozywotnio a na koncy na czole wytatuowac jestem debilem i potencjalnym morderca.
Krzysztof1981/07 / 62.3.246.* / 2009-07-06 11:28
W UK mozna miec 0,8 promila, rycze ze smiechu po wszystkich komentarzach typu "jestes debilem, potencjalnym morderca" itp itd, jak ktos nie widzi roznicy miedzy 0,6 a 2,3 to sam jest debilem. Natomiast 3 lata za 0,6 promila mozna tlumaczyc tylko tym ze pani prokurator chciala wykazac sie przed przelozonym nie majac widocznie innych podobnych sukcesow na koncie i postanowila udupic obywatela i poprawic sobie statystyki. A wiecie ze w Anglii mozna na legalu jezdzic po trawce i innych narkotykach? Policja musi ci udowdnic ze przez narkotyki spowodowales zagrozenie. Jesli wiec jedziesz na haju i nie spowodujesz wypadku wszystko jest legalne. I co wy na to straznicy moralnosci? coz to za spoleczenstwo ci anglosasi, jakimz to oni sa narodem ? ze sparafrazuje tu kogos pod psedonimem : petetetek , buhahahahahaha
sjss / 81.190.164.* / 2009-08-15 00:18
LUKI DARLO nic dodac nic ując do twojego komentarza
orb / 81.111.101.* / 2011-01-09 23:52
lol ch** wam kask :D
skomentuj

Najnowsze wpisy