Forum Forum prawneCywilne

Przedawnienie długu. Ile czasu musi minąć, żeby nie trzeba było płacić?

Przedawnienie długu. Ile czasu musi minąć, żeby nie trzeba było płacić?

Wyświetlaj:
heniek771 / 37.47.48.* / 2019-06-15 22:42
Na stronie kancelarii Klisz i Wspólnicy jest blog, a na nim właśnie o przedawnieniu. Tak jest cały artykuł dotyczący tego tematu. Jak kogoś ścigają za długi przedawnione za mieszkanie komunalne, to spokojnie można się do nich zgłosić. Pierwsza wizyta jest za darmo.
Piotr312 / 213.238.77.* / 2016-02-26 22:24
Bardzo proszę o pomoc. Dostałem nakaz zapłaty. Dług jest w związku z rachunkiem bankowym, prawdopodobnie nie spłacony debet (500 zł) w związku z umową rachunku zawartą w 2004 roku, czyli przedawnienie następuje po 3 latach. Tak? Myślę, że dług jest przedawniony, ale niestety nie wiem co mam napisać w uzasadnieniu sprzeciwu do sądu, a dokładniej nie znam daty rozwiązania umowy, a więc nie mogę napisać od jakiego momentu nastąpił stan wymagalności roszczenia, spłaty debetu. Wierzytelność została sprzedana przez Bank KRUKowi w 2008 roku. Do sądu wystąpiła Prokura. Bardzo proszę o pomoc w napisaniu uzasadnieniu sprzeciwu z powodu przedawnienia jeśli nastąpiło. Z góry bardzo dziękuje.
WOJTEK z ŁÓDZKIEGO / 109.196.152.* / 2016-02-28 21:33
mam podobna sytuacje tylko ze z abonamentem telefonu stacjonarnego od 2004 roku i do tej pory byla cisza a teraz zaczeli mnie nekac po kilka telefonow wykonuja do mnie dziennie z firmy EOS KSI I JA TEZ TAK SADZE ZE NIE MAM ZADNEGO ZADLUZENIA a oni twierdza ze przyslali jakis list polecony rzekomo w 2011roku ktorego nie odebralem teraz strasza mnie komornikiem a zyje tylko z renty chorobowej. z tego strachu wyslalem im 500 zl a do poniedzialku mam wplac 4 tysiace i nie wiem skad mam wziasc na litosc boska.a tez wiem ze po trzech latach ten dlug powinien byc przedawniony a po 5 to juz calkowicie jest przedawniony, a wiem to od takiej osoby co siedzi na wysokim stanowisku i ta sprawe prowadzila ale do nich to nie dociera iw mojej chorobie calkowicie mnie wykonczyli/I tak juz 3 z koleji firma odkupuje dlug jeden od drugiego i maja z tego zysk ktory urosl juz prawie na 6.500 zl prosze pomozcie mi w tej sprawie.z gory dziekuje bo juz nie wiem co mam z soba zrobi.
Agata 25 / 91.201.44.* / 2016-02-11 19:53
Witam,ponad 5 lat temu pracowałam na umowę o pracę którą dostałam na 2 lata.W pierwszym miesiącu zadzwonili do mnie z orange z ofertą laptopa w abonamencie na 2 lata.Zgodziłam się.Pomyślałam że akurat wystarczy mi czasu i będę miała stały dochód z pracy żeby płacić ten abonament.Niestety po miesiącu zwolniono mnie ze względu na redukcję etatów z resztą jak pół wydziału.Dlatego też nie było mnie stać na dalsze opłacanie go.Dodatkowo żeby nie wyrzucono mnie z mieszkania musiałam zastawić tego laptopa.Nie odzyskałam go.Nie wiem co robić bo wysyłają do mnie pisma,straszą że zabiorą mi co mam choć nie mam nic cennego...nie mam pojęcia czy może jest to już przedawnione???
rysiek886 / 94.254.129.* / 2015-10-12 12:50
sporo jest cwaniaczkow ale co ma zrobić emeryt z emerytura 960zl którego czynsz obecnie to już 750 zl + mgas i energia, o doplate do czynszu nie dostanie gdyż zgk cofnol mu z tytułu zadluzenie umowę najmu, a wedel prawa zamieszkując bezumownie nie ma się dotacji do czynszu, kawadratura kola polega na tym iż sędziowie czyli osoby zarabiające ponad przecietna wogle nie potrafioa i nie chcą brac pod uwagę takich osob, sad powinienenn być niezawilsy a to bzdura bo takiego sędziego który oddali powd kilka krotnie zostanie chyba zwolniony a zresztą po co ma oddalać i bac się o utrate stanowiaska wiec daje nakaz zaplaty, następnie kolejna sprawa bo skad ma ktoś zaplacic skoro polkie państwo zabierać mu chce więcej nisz daje, a może obnizyc koszta i prosto z zusu do soldzielni czy administracji z pominieciem emeryta, emeryt umrze smiercia glodowai będzie fajnie bo państwo odzyska mieszkanie spalcone przez najemcę kilkanasie razy podczas swego zycia a zus zarobi na kolejnym zeszłym swym niechcianym dziadem a jeśli jakos to przezyje to mzostnie wywalondy do nory po wyroku eksmisyjnym lyb być może nawet na ulice, czyzby to sedzia nie powinenen poinformować o możliwości scigania tylko do 3 lat, czy to jakas zmowa czy może zwyczajne chamstwo sędziowskie, nie mowie ze nie ma tez cwaniakow którzy znajadz prwne luki wykorzystują je notorycznie lub nawet z takowego zrobili sobie biznes ale proszę pamietac ze większość tych ludzi to sa osoby biedne , samotne i w podeszłym wieku, państwo powinno im pomagać gdyż często na ich plecach zostało ono zbudowane i odbudowane a nie karac ich za wiek i ubóstwo.
KAKTUS123 / 89.229.34.* / 2015-07-20 23:13
jak brać np , kredyty to każdy jest świadomy co robi , zgadza się, podpisuje dokumenty -- pieniądze weźmie ---/// znam taką osobę kredytów nabrała na kwotę 1.200.000. zł - JEDEN MILION DWIEŚCIE TYSIĘCY ----FORTUNA ---A NIEMA NIC --SPODNIE NA DU...!! BIZNESMEN ???? a oddać to problem i wszyscy winni tylko nie sam !!!!!! ///
anna560 / 109.243.206.* / 2015-03-25 21:01
dostałam od intrum justitia publiczna oferta sprzedaży długu nr sprawy......informuje o rozważaniu wystawienie długu pierwotnie wzgledem -UPC do sprzedaży przez ogłoszenie publiczne w prasie ,internecie,i innych środkach masowego przekazu kwota zadłużenia wieksza od daty wystawienia 02.09.2005 r kwota wcześniej była o połowe mniejsza .Pismo jest zadresowane na nazwisko które mmiałam wcześniej ,wyszłam za mąż i zmienilam nazwisko a dres ten sam.Proszę o pomoc jak napisać do nich odpowiedż i czy mam podać im aktualne nazwisko bo podpisać się muszę.
v40 / 78.8.149.* / 2015-02-11 19:06
A jak to się ma z ZUS-em?Słyszałem,że ZUS ściga za długi do końca naszego życia?Jaka jest w tym prawda?
wiwan / 2015-02-11 20:31
Składka wymagalna po 2011 r. przedawnia się po 5 latach. Wcześniej okres ten wynosił 10 lat.
Przepis przejściowy:
Dla tych 'starszych' składek okres 5 lat zaczynamy liczyć od 1.01.2012, chyba że wg. starego 10-letniego okresu przedawnienie nastąpiłoby dawniej.
Leszczynianin / 79.184.59.* / 2015-02-11 18:37
Długi należy płacić. Nie powinno być żadnych przedawnień. Wziąłeś to oddaj tak nakazuje dobry zwyczaj a nie sztuczne prawo.
krętacz / 89.77.67.* / 2015-02-11 18:49
To spłacaj pokornie długi zaciągnięte w lichwiarskich Bankach.

Najnowsze wpisy