Forum Forum prawnePracy

przyznawanie stazu z urzedu pracy

przyznawanie stazu z urzedu pracy

molendzior / 2011-03-30 12:48
witam,

jestem zbulwesrowana i zniesmaczona, staram sie o staz z urzedu pracy i dostalam odmowe, poniewaz w jednej rubryce pracodawca napisal, ze mnie nie zatrudni po okresie stazowym....czy to jest az tak wymagane?dlaczego pracodawca nie znajac mojej osoby ani ja jego ma zapewnic urzedowi pracy, ze mnie przyjmie potem na staz?przeciez to chore, bo zarowno mi jak i jemu moze sie nie spodobac tam praca, to jest tak jakby okres porbny i pracodawca nie powinien miec obowiazku zapewniac mi tam pracy/
Wyświetlaj:
cyrona / 37.190.224.* / 2014-01-15 12:58
Z tym stażem jest coś nie tak , jedni korzystają w ciągu roku po 2,3 razy a inni mogą tylko pomarzyć.Przede wszystkim najpierw korzystają "swoi" a ci z ulicy na samym końcu albo w ogóle.
szklarek / 2014-01-15 21:35
Ustawa o promocji zatrudnienia i instrumentach rynku pracy jasno wskazuje, które grupy bezrobotnych na staż w ogóle mogą liczyć. Więc raczej tu jest przyczyna. Druga taka, że w danym powiecie prawdopodobnie organizator stażu jest jeden, albo kilku w podobnej branży. A nie można skierować na staż w zupełnym oderwaniu od posiadanego wykształcenia przez bezrobotnego.

Owe grupy to bezrobotni "będący w szczególnej sytuacji na rynku pracy" zdefiniowani w art. 49 wspomnianej ustawy. Dotyczy to

1) bezrobotnych do 25 roku życia,
2) bezrobotnych długotrwale albo po zakończeniu realizacji kontraktu socjal-nego, o którym mowa w art. 50 ust. 2 pkt 2, albo kobiet, które nie podjęły zatrudnienia po urodzeniu dziecka,
3) bezrobotnych powyżej 50 roku życia,
4) bezrobotnych bez kwalifikacji zawodowych, bez doświadczenia zawodowe-go lub bez wykształcenia średniego,
5) bezrobotnych samotnie wychowujących co najmniej jedno dziecko do 18 roku życia,
6) bezrobotnych, którzy po odbyciu kary pozbawienia wolności nie podjęli za-trudnienia,
7) bezrobotnych niepełnosprawnych


Ustawa:

http://prawo.money.pl/akty-prawne/dziennik-ustaw/obwieszczenie;marszalka;sejmu;rzeczypospolitej;polskiej,dziennik,ustaw,2013,000,674.html
Dell12 / 2011-03-30 14:24 / Bywalec forum
No tak!! Ale się nie zadeklarował że Cię zatrudni, czyli niema żadnych zobowiązań co do Ciebie...

Najnowsze wpisy