Forum Forum prawneZmiany w prawie

RE: Obciążenia przez pracodawcę

RE: Obciążenia przez pracodawcę

aruic / 2015-03-26 11:13
Witam,
Pracuje w firmie zajmującej się rozwożeniem wody w 5 galonowych butelkach. Praca wygląda tak że dowozimy wodę do klientów, bierzemy na urządzeniu podpis (jeżeli urządzenie nie działa to na proformie) i jedziemy dalej.

Moja firma w związku z tym że miała etap gdzie na kierowców przychodziło sporo reklamacji wymyśliła że gdy klient reklamuje fakturę i na niej nie ma podpisu to kierowca automatycznie zostaje obciążony kosztami wody. Lecz zostaje obciążony kosztami nie tym co ten dany klient miałby zpłacić tylko po maksymalnej cenie butelki z wodą.

Problem zaczął się ostatnio, gdyż nasze urządzenia nie zawsze działają a proformy nie zawsze są wydrukowane. Czasami działamy na po prostu zaufanie i przez to nie mamy potwierdzenia od klienta ze towar - wodę odebrał.

Dodam jeszcze że od ponad tygodnia jestem na zwolnieniu lekarskim a w tym czasie bez mojej zgody i wiedzy dostałem 3 faktury na e-maila.

Czy moja firma ma prawo wystawiać mi faktury za reklamowaną przez klienta wodę? Czy ma prawo wystawić fakturę po innej cenie niż sama jest stratna? Czy ma prawo wystawiać fakturę bez informowania mnie o tym?

Napisałem problem do Inspekcji Pracy. Czy to wystarczy?

Najnowsze wpisy