Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Reforma emerytalna. Iglicka-Okólska: "Podniesienie wieku emerytalnego było błędem"

Reforma emerytalna. Iglicka-Okólska: "Podniesienie wieku emerytalnego było błędem"

Wyświetlaj:
Q9QQ / 95.160.25.* / 2014-08-20 13:28
W Polsce są potrzebne działania RADYKALNE!!!!!! Nic więcej nie jest w stanie uratować tej wszechobecnej depopulacji narodu polskiego! Żadna strategia wprowadzania reform z rozłożeniem na 5-10 lat nie odniesie skutku. Ucieka ostatni Wyż demograficzny 80 lat! Jeżeli reformy radykalnie poprawiające sytuację nie zostaną wprowadzone w ciągu 3 lat to ZUS zbankrutuje w ciągu 10 lat, gospodarka przestanie się rozwijać, a ludzie młodzi osiądą na stałe za granicą. Państwo stanie się niewypłacalne, gdyż zmniejszy się baza podatkowa! Dotacje do ZUS, KRUS, NFZ oraz jednostek samorządów terytorialnych zacznie pochłaniać większość wpływów podatkowych. Państwo nie będzie miało pieniędzy na inwestycje, a przyrost naturalny na stałe odwróci swoją tendencje wzrostową...to jest przyszłość POLSKI bez radykalnych reform!
z13 / 83.6.232.* / 2014-08-19 16:30
Niedługo wybory -rozliczmy zatem Pana Tuska za jego głupotę i antyspołeczną politykę
babcia twój wróg klasowy / 178.36.252.* / 2014-08-19 15:29
To był spisek przeciwko babciom.Żeby wnuki in vitro tego słowa nie znały.
guru122 / 77.253.232.* / 2014-08-19 12:36
Przede wszystkim likwidacja przywilejów emerytalnych i jeden państwowy system dla WSZYSTKICH! Zgadzam się, podwyższenie wieku emerytalnego to katastrofa dla młodych, którzy bedą musieli emigrować z braku pracy, bo starzy będą musieli się trzymać stołków dłużej.
J1512 / 178.42.175.* / 2014-08-19 12:26
MAM PYTANIE! CZY TEN "JEGOMOŚC" zrobił cokolwiek dobrego dla POLSKI? Gdzie to zapowiadane "dobro" nie było! nie ma! i nie będzie!!!
tm / 83.142.60.* / 2014-08-19 12:04
Tusk dzięki swojej głupocie dobija Polaków, a nie poprawia ich byt.
teo60 / 37.130.60.* / 2014-08-19 10:55
Tu nie chodzi o niższe podatki tylko o zabezpieczenie socjalne proszę Panią . Ja mieszkałem w Londynie 3 lata dokładnie wiem o co chodzi . Wróciłem do polski bo mam 53 lata i chciałem być z rodziną a teraz od roku prowadzę własną działalność . Prowadzę to za duże słowo można powiedzieć że szarpię się bo rynek jest płytki firmy bardzo ostrożnie wydają pieniądze a ludzie są po prostu są biedni. Daję sobie jeszcze rok jak nie rozruszam firmy wracam do Londynu choć bardzo bym tego nie chciał .Pan Gowin jest neoliberałem a nam nie potrzeba więcej neoliberalizmu ale lepszej opieki socjalnej takiej jak angielska. Dzieci będą się nam rodzić jak polkom w Londynie po dwoje, troje . Na koniec od razu zdementuję to co pani tu pisze że młodzi wrócą z Anglii . Oni nigdy tu nie wrócą chyba że Cameron ich wyrzuci. Dobrowolnie nigdy, o to gotowy jestem się założyć . Oczywiście na emeryturę chętnie bym poszedł w wieku 60 lat tu się zgadzamy .
guru122 / 77.253.232.* / 2014-08-19 12:31
A po co nam się mają rodzic dzieci po dwoje, troje jak nie będzie dla nich pracy? gospodarka jest za płytka aby wchłonąć 38mln Polaków, a co dopiero więcej.
marqub / 46.229.153.* / 2014-08-19 11:19
Niech lenie zostaną tam gdzie są. Podnoszenie socjali dla nierobów to patologia.
Obniżenie podatków dla ludzi przedsiębiorczych z inicjatywą jest dobrym pomysłem.
tomcio_paluch / 2014-08-19 10:32 / Bywalec forum
Dziwne, że Pani Profesor nie odczytała intencji rządu. Tusk nie jest od poprawy warunków życia Polaków, chodzi mu tylko i wyłącznie o odłożenie w czasie konieczności wypłat nowych emerytur ludziom z powojennego wyżu demograficznego. Tym samym odciąży nieco budżet po to chociażby, by jego ministrowie mogli spożywać kolacje za 1000 złotych.

Najnowsze wpisy