Forum Polityka, aktualnościKraj

Służbowe karty polityków. Nie będzie zakazu ich używania

Służbowe karty polityków. Nie będzie zakazu ich używania

Wyświetlaj:
jo644 / 62.69.227.* / 2015-02-20 10:14
Propozycja pis to zwykły populizm, byle tylko wykazać, że nikt poza nimi nie chce ograniczyć wydatków. Takie propozycje są śmieszne. Co za różnica, czy poseł wyda kasę na kolację z karty służbowej, czy zapłaci gotówką, a potem pójdzie do kasy sejmowej i mu te pieniądze oddadzą? Problem leży w systemie wynagradzania i kontroli wydatków posłów, a nie w samym posiadaniu kart. Wystarczyłoby, by posłowie musieli się rozliczać ze wszystkich kosztów DOKŁADNIE tak samo, jak wszyscy inni podatnicy. Jeśli jest wyjazd, to trzeba wystawić delegację, opisać wszystkie koszty i przedłożyć odpowiednie rachunki/faktury. A kontrolować to powinni ludzie wybrani przez cały naród. Tak samo NIK/Główny prokurator/Przedstawiciel sądownictwa powinien być wybierany w wyborach. Każda władza powinna zależeć tylko od narodu.
W momencie gdy sejm ich wybiera, nic kompletnie się nie zmieni. Ale tego nie proponuje ŻADNA partia, z PiS, SLD, TR na czele, nie mówiąc o koalicji.
radsa930 / 195.137.161.* / 2015-02-20 06:53
Ta klasa polityczna nigdy nie ograniczy swojch przywilejów, podobnie jest z imunitetami! Wszyscy wiedzą co trzeba zrobić gdy są w opozycji natomiast dostają masowej amnezji gdy przyjdzie im rządzić! Cała klasa polityczna jest do wymiany!!!
Ly / 93.154.134.* / 2015-02-19 23:24
W firmie której pracuję jest więcej pracowników niż posłów i senatorów. Pracujemy w delegacjach, mamy zaliczki i je rozliczamy. Każdy wydatek konsultuję z kierownikiem, oczywiście przed. Gdzie ten gość sypia, w jakim hotelu, że aż plikiem banknotów musiałby płacić. Ogólnie i tak na nic w świecie wpływu nie mamy, więc podróże zbędne.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Jowita121L / 78.30.117.* / 2015-02-19 23:05
Dlaczego wpisujecie od razu taki podtekst "nie będzie zakazu ich używania" - skoro wydajecie nasze ciężko zarobione pieniądze? POWINIEN BYĆ ZAKAZ - KONIEC BEZHOŁOWIA". i TYLE. AŻ TYLE.
Jowita121L / 78.30.117.* / 2015-02-19 22:55
Do xn - czemu sie nie podpisujesz normalnie, a masz rację jestem tego samego zdania - zbyt dużo oczekują od naszego wspólnego budżetu. Kiedyś zbulwersowałam sie po rozmowie z panią z US, ponieważ ona też płaci podatki. Ja jej na to, tak tylko , że pani zwraca pieniądze podatnikom. Przeciez z budżetu mają pensje , z której wylicza sie podatek - to jakie mają pojęcie, kogo zatrudnia sie w urzędach, żeby trzeba było tłumaczyć : "bądzcie miłe dla podartników , ponieważ z ich pieniędzy żyjecie". To samo dotyczy wszystkich partii. Chcecie kampanii wyborczych - proszę bardzo, lecz finansujcie je sami. Nawet złotówka nie powinna pójść z naszych pieniędzy na taki cel. Przede wszystkim dlatego, że macie społeczenstwo za nic. Powinniście zasiadać w sejmie za darmo - to powinno być wyróżnienie - może wtedy zaczelibyście myśleć. Gdyby to były funkcje społeczne, to obawiam sie , że nie byłoby tłoku. Prestiż Wam nie wystarcza, trzeba się nachapać do wyżygania - to życzę takiego żygania, żebyście nie mogli już oddechu złapać. To koniec.
Jowita121L / 78.30.117.* / 2015-02-19 22:39
Myślę, że posłowie i w ogóle na szczeblach centralnych są na tyle dobrze wynagradzani, iż ta forma mija się z celem. Już wyjaśniam: Dużo łatwiej zweryfikować wydatki, jeśli jeden z drugim będzie musiał rozliczyć sie na podstawie kwot wypłaconych z karty prywatnej. Boją się? Bo z niektórych wydatków dotychczasowych musieliby się tłumaczyć, lub nie mieliby zwrotu kosztów. A tak to wszystko idzie na młyn z pieniędzy podatników. To jest absolutnie zgubne podejście do spraw poważnych, a społeczeństwo obecnie tak do tego podchodzi, że ci ludzie powinni się rozliczać dokładnie , ponieważ Polacy zarabiaja najniższą kwote ustaloną przez tych panów (i panie). To uwłacza godności człowieka zarówno ich postępowanie jak inasze zarobki przez nich ustalone. Czy to jakaś paskudna zmowa pejsatych, żeby zgnębić Polaków. Dosyć było gnębienia w czasie wojny - babcia mi opowiadała jacy są.
Jan914 / 83.20.67.* / 2015-02-19 21:51
Politycy zamiast kart płatniczych powinni mieć kolczyki w uszach z wielkim kołem, by Polacy na ulicy mogli zakumać z kim mają do czynienia.
xn / 89.70.28.* / 2015-02-19 21:45
A może PiS zagłosuje aby partie same się finansowały a nie z budżetu, wtedy będzie kasa dla biednych.
repoman / 62.21.109.* / 2015-02-19 21:41
Jestem za zakazem. Dodatkowo polityków należy rewidować przy wyjściu z parlamentu czy siedzib ministerstw głównych urzędów państwowych czy nie wynoszą armatury łazienkowej lub papieru toaletowego !
GOSTEK707 / 83.29.184.* / 2015-02-19 21:32
Sobie nie pozwolą odebrać ani jednej złotówki - co innego nam nam to i owszem nawet ostatnią koszulę by zabrali.

Najnowsze wpisy