Forum Forum emerytalneInne

Spore transfery uczestników OFE

Spore transfery uczestników OFE

Money.pl / 2006-12-01 20:11
Komentarze do wiadomości: Spore transfery uczestników OFE.
Wyświetlaj:
wolny człowiek / 83.27.49.* / 2006-12-04 23:12
Z reguły fundusze które mają marne wyniki inwestycyjne prowadzą najbardziej agresywne działania akwizycyjne. Robią to poprzez wysokie prowizje dla akwizytorów (fundusze nie mające własnych sieci sprzedaży), lub narzucając swoim agentom (firmy ubezpieczeniowe), wysokie limity pozyskiwania klientów. Klienci OFE w zdecydownej większości mają nikłą wiedzę o OFE, nie interesują się tym segmentem rynku i łatwo ulegają sugestiom akwizytorów funduszy, nie sprawdzając prawdziwości argumentów akwizytora funduszu. Jednak prawdziwa wojna dopiero będzie za parę lat gdy klienci zgromadzą na swych kontach kwoty rzędu 100000 zł.
ovb / 82.143.166.* / 2006-12-05 21:08
troche nierealne dla mnie aby stan idywidualnego konta na OFE mogl w przeciogu dekady poza tym skladki gromadzone so do momentu uzyskania pewnego poziomu, ktory jest nizszy od 100000 PLN. Towarzystwa beda konkurowac ze soba nie za pomica zuskow , ktore wyrownaja sie za kilkanascie lat ale obsluga tych kont. To w jakim funduszu "zbierasz" pieniadze nie ma duzego znaczenia dla wielkosci emerytury. 4-5% wiecej od Zusowskiego kieszonkowego to nie wiele wiec istota to miec wszystkie skladki na PTE. Interweniowac w przypadku ich brakow. Jesli chce sie miec emeryture to trzeba samemu o to sie zatroszczyc. Polisa z funduszem, fundusz inwestycyjny- odsylam do doradcow finansowych oni dobiora odpowiednie produkty i firme do mozliwosci finansowych. Pozdrawiam czytajacych
OVB / 82.143.166.* / 2006-12-05 21:07
troche nierealne dla mnie aby stan idywidualnego konta na OFE mogl w przeciogu dekady poza tym skladki gromadzone so do momentu uzyskania pewnego poziomu, ktory jest nizszy od 100000 PLN. Towarzystwa beda konkurowac ze soba nie za pomica zuskow , ktore wyrownaja sie za kilkanascie lat ale obsluga tych kont. To w jakim funduszu "zbierasz" pieniadze nie ma duzego znaczenia dla wielkosci emerytury. 4-5% wiecej od Zusowskiego kieszonkowego to nie wiele wiec istota to miec wszystkie skladki na PTE. Interweniowac w przypadku ich brakow. Jesli chce sie miec emeryture to trzeba samemu o to sie zatroszczyc. Polisa z funduszem, fundusz inwestycyjny- odsylam do doradcow finansowych oni dobiora odpowiednie produkty i firme do mozliwosci finansowych. Pozdrawiam czytajacych
ppch / 91.90.176.* / 2006-12-01 20:33
Regulamin forum
Nermak / 84.10.163.* / 2006-12-01 20:11
WINTERTHUR liderem transferow od kilku lat :)))
Polecam wszystkim ten fundusz, jego agenci potrafia zadbać o klienta.
Pozdrawiam
bodek / 2006-12-02 22:20
Nermak zgadzam sie z tobą sam jestem człomniek Winterthuru od ponad roku i wiem że to był dobry wybór.dzięki zangażowaniu agentów mam teraz wszystkie składki w OFE Poważnie ludzie z Winterthutu chcą pomóc klientom.
łukas / 157.25.31.* / 2006-12-05 12:26
takich bzdur już dawno nie słyszałem. sprawdźcie wyniki, ludzie są idiotami.
Nermak / 84.10.163.* / 2006-12-06 01:54
Łukas ty to chyba jakiś cap jesteś nie z tego świata. Jak nie masz odpowiedniej wiedzy to spadaj głąbie jeden i nie wypowiadaj sie na forum. Powiedz mi co te wyniki Ci teraz powiedza co??? ze ktos ma jeden procet wiecej w danym miesiacu a w drugim nie. A kto Ci da gwarancje ze takie wyniki bedzie miał zawsze co kto??? Wszystkie fundusze sa bardzo dobre. Najważniejsze jest tylko jedno: ABY SKŁADKI BYŁY W NALEŻYTYCH KWOTACH I NALEŻYTYM CZASIE!!! Jak nie bedziesz miał skladek albo dostaniesz je po 8 latach jak niektórym ZUS właśnie daje to wtedy pogadamy!!! Co ci da ze np. fundusz NN zrobi ci 100% zystku w ciagu miesiaca z twojej skladki tylko ze ty tej składki ni bedziesz miał bo Ci ZUS nie przekaże. 100% * O zl to ile jest wedlug Ciebie???
A wkurzyłeś mnie capie jeden...
Pozdrawiam
Nermak
Bobrzanin / 62.29.129.* / 2006-12-06 11:25
Nermark piszesz co będzie jak nie będzie składek ale gościu może ma składki i sie cieszy,
Nermak / 84.10.163.* / 2006-12-06 23:02
Witam :)
Masz racje "Bobrzanin", wiec juz robie korekte. Drogi "lukas" jesli masz wszystkie skladeczki w należytych kwotach i wszystkie przychodza w dokladnych terminach to faktycznie dla ciebie jest ważniejsze aby być w funduszu ktory akurat w chwili obecnej ma troszke lepsze wyniki, natomiast jak nie masz skladek albo przychodza z kilkumiesiecznym opóżnieniem to radze Ci sam sobie o to zadbaj albo znajdz sobie opiekuna co o to Ci zadba.
Pozdrawiam
NERMAK
lucas1978 / 2006-12-07 10:34
a to że ofe zmienia nazwę 3 raz w ciągu 7 lat to może nie jest istotne??? pomyśl nad tym, czy nie kryją się za tym jakieś machloje? tak jak w PZU? P.S. Ty Nermak ty się tak nie obruszaj!!! Ty z PIS-u jesteś?
Nermak / 84.10.163.* / 2006-12-07 23:28
Drogi lukas1978.
Po pierwsze nie jestem z PIS-u i polityka mnie mało interesuje.
Po drugie wcale mnie nie obchodzi ile razy fundusz zmienia nazwe jak dla mnie moze to robic co roku. Wazne abym ja na swoim koncie mial wszystkie nalezne skladki w odpowiednich kwotach i odpowiednim czasie, aby moj fundusz mial wynik przynajmniej równy średniej ważonej jakie osiągają wszystkie OFE i po trzecie abym miał swojego agenta/opiekuna na którego zawsze moge liczyć w razie jakiś niejasności aby mi pomógł.
P.S. Co wolisz??? - byc w jednym funduszu i nie miec części skladek a co za tym idzie bardzo skromne swiadczenie emerytalne czy zmieniac fundusz nawet co dwa lata albo aby mu sie nazwa zmieniała ale miec wszystkie skladki i sredni zysk a co za tym idzie o wiele wyższe swiadczenie emerytalne.
Co jest dla Ciebie ważne czy przeszłość firmy czy jak o Ciebie dbają i jaką kase bedziesz dostawał????
Pomyśl troszke chłopczyku a potem wypowiadaj sie na forum...
Pozdrawiam
P.P.S. Ty to pewnie jestes z SEX SAMOOBRONY bo PIS-u nie lubisz :D

Najnowsze wpisy