Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Sprawdź ile jest warte twoje mieszkanie

Sprawdź ile jest warte twoje mieszkanie

Money.pl / 2007-08-02 15:00
Komentarze do wiadomości: Sprawdź ile jest warte twoje mieszkanie.
Wyświetlaj:
K.R. / 87.205.192.* / 2007-08-02 15:00
Ciekawe narzędzie. Na moje oko wycenia całkiem rozsądnie, przynajmniej w Warszawie.
lili79 / 193.41.113.* / 2007-08-09 15:05
skorzystałam z serwisu. nadal zbyt mało danych porównawczych, co powoduje niekoniecznie trafne wyliczenia. przede wszystkim nie rozumiem, dlaczego mieszkania własnościowe są identyczne cenowo, jak spółdzielcze własnościowe. przecież forma władania jest całkowicie różna i w spółdzielniach opłaty z tytułu użytkowania nieruchomości są wyższe z uwagi na rozmaite fundusze społeczne, remontowe etc. pamiętam fakt, jak zamierzałam jako najemca lokalu wynająć od spółdzielni garaż. strasznie mnie rozśmieszyło, że domagali się od obcej osoby, nie członka spóldzielni w końcu, opłaty na jakieś cele w postaci szkoła czy coś. i ja się pytam, dlaczego miałabym na te cele płacić? wspólnota mieszkaniowa może znacznie więcej, wynająć zarządcę, a gdy ten wadliwie gospodaruje środkami, po prostu rozwiązać z nim umowę i koniec. także naprawdę optuję za tym, żeby forma prawa własności odgrywała większą rolę w powyższych wyliczeniach, tym bardziej, iż nie ulega wątpliwości, że mieszkania spółdzielcze są jednakowoż tańsze od własnościowych. snajp.pl musi zatem jeszcze się postarać, żeby stanowić wiarygodne źródło informacji. te dane, które uzyskałam z ich serwisu nie odpowiadały w pełni rzeczywistości.
pozdrawiam.
Umbre / 213.17.170.* / 2007-08-16 16:47
To zależy od spółdzielni . . . Mogą to być niemrawe pasożyty ale czasami spółdzielcy mają niższe koszty utrzymania nieruchomości niż właściciele niezrzeszeni (ze względu na wynajmowane przez spółdzielnie lokale, powierzchnie reklamowe itp)

Najnowsze wpisy