Forum Forum prawnePracy

Staż, deklaracja zatrudnienia po - zwolnienie

Staż, deklaracja zatrudnienia po - zwolnienie

gonseczka89 / 2015-12-01 16:52
Witam.
Piszę z zapytaniem ponieważ mam poważny problem.
Niecały miesiąc temu ukończyłam staż z PUP. Miałam deklarację że pracodawca przyjmie mnie na min pół roku.
Tak też się stało. Niestety po 3 tygodniach wynikł bardzo poważny konflikt i zostało podpisane już wypowiedzenie za porozumieniem stron.
Czy w związku z tym istnieją jakieś konsekwencje jeżeli chodzi o urząd pracy?
Czy ja mogę się normalnie ponownie zarejestrować jako bezrobotna?
Czy będę musiała zwracać staż? który odbyłam rzetelnie i otrzymałam pozytywna opinię. Dopiero teraz wynikły problemy.
otrzymałam już dokumenty ze utraciłam status bezrobotnej w dniu podjęcia pracy.
Dzwoniłam do urzędu i tam mi Pani powiedziała ze to co teraz się dzieje miedzy mną i pracodawcą ich już nie interesuje.
Troszkę boję sie konsekwencji bo w końcu była deklaracja na pół roku a ja rezygnuję po miesiacu...
Wyświetlaj:
szklarek / 2015-12-02 11:48
Po Pani stronie żadnych konsekwencji, poza owymi 90 dniami odroczenia prawa do zasiłku (ze względu na tryb rozwiązania umowy) dla bezrobotnych jeśli w ogóle spełnione są warunki jego uzyskania.

Zobowiązanie zatrudnienia leżało po stronie pracodawcy-organizatora, było zapisane w jego umowie z PUP/Starostą i nie wiemy, czy wspominała ona również o konsekwencjach związanych z rodzajem ustania stosunku pracy byłego stażysty. Jeśli już- to dotyczyły wypowiedzenia ze strony pracodawcy.
gonseczka89 / 2015-12-02 13:02
dziękuję za szybką odpowiedź.
Pani z urzędu mówiła ze pracodawca nie ponosi żadnych konsekwencji, bo wywiązał się z umowy i zatrudnił.
szklarek / 2015-12-02 13:11
No więc nie miał w umowie zapisanej kwestii jeszcze związanych z karencją na wypowiedzenie umowy.

Najnowsze wpisy