Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Artyści chcą piratów odciąć od sieci

Artyści chcą piratów odciąć od sieci

Money.pl / 2008-07-15 11:25
Komentarze do wiadomości: Artyści chcą piratów odciąć od sieci.
Wyświetlaj:
mendos / 217.172.254.* / 2008-08-11 22:09
Dlaczego płyta kosztuje 50-70 zł a artysta ma z tego kilka zł????????????????????
Łotanius / 85.128.68.* / 2008-07-16 09:15
Co za tępota. Przecież i tak znajdą się odważni albo sposób na pirackie ściąganie. Filmy do gazet chodzą poniżej 20 zeta. I takie filmy ja mogę kupić. Ale wydawać 60 zeta za film?? Jeszcze jak w Chinach w celu ograniczenia piractwa sprzedają takie rzeczy po kilka dolców? Jak będą sprzedawać filmy albo programy po normalnych cenach to przecież ludzie je sami kupią. Jak na razie ja całkiem oficjalnie stwierdzam, że nie mam zamiaru kupywać legalnych rzeczy. Nie za takie ceny.
Łotanius / 85.128.68.* / 2008-07-16 09:16
Chciałem jescze dodać, że gdzieś mam argumenty o okradaniu, bo jak na razie ewidentnie widać kto tu kogo okrada.
mnbvcxz / 62.233.185.* / 2008-07-16 14:55
Zgadzam się i niech mi nie mówią o moralności, bo na każdym kroku jesteśmy okradani przez rząd, instytucje i inne firmy... I jak będe zarabiał tyle, by stać mnie było na zakup oryginalnych płyt, bez uszczerku dla domowego budżetu, to wtedy będe to robił...
mnbvcxz / 62.233.185.* / 2008-07-16 14:56
A żeby nie było to wartościowe 'rzeczy" na kompa mam legalne :)
voodoo30 / 2009-02-06 08:38
Po co się tłumaczysz? Strach obleciał że ktoś sprawdzi? :)
ZAIKS / 83.144.125.* / 2008-07-15 23:14
takie stowarzyszenia żerujące na wykonawcach i autorach same więcej zabierają haraczu od twórców niz ci cali piraci.
Twórcom jest i tak dobrze, a tym pseudo obrońcom w stowarzyszeniach, zaiksie i innej zarazie ciągle mało pieniedzy. A płaci się im za p********* w stołek. Do roboty się wezcie patałachy a nie zabierajcie komputery dzieciom i biedocie co ma połowe sprzętów domowych na raty.
kleratem / 83.12.134.* / 2008-07-15 19:44
Jest to walka piratów z piratami; lobbing narzuca pirackie prawo własności intelektualnej, okradani jeżdża luksusowymi limuzynami, urzadzaja koncerty i imprezy charytatywne, bawia sie, a "złodzieje" to biedacy. Uda ci się piosenka? Dawaj jeszcze 11 bubli i wydawaj płytę! Nie sprzedasz? Naślij policję, RIAA, BSA i im zapłać, bo masz z czego. Z programami to samo! "Ukradniesz" Office Gatesowi - najbogatszemu okradanemu świata? Po co przecież możesz mieć tak samo dobry Open Office za darmo - przekonuje Komputer Świat, dodając przy tym w innym miejscu czy godzisz się na to, by ci skradziono mercedesa. Z mercedesem jest jednak troszkę jakby inaczej, czego już Komputer Świat nie widzi; jak mi go ukradną, to żadną miarą nie dostanę równie dobrego za darmo. Zapominają też, że zasadniczo żyją dzięki piractwu, bo przecież profesjonaliści ich nie kupują, a gdyby stał się cud i piractwo zniknęło, to nikt w Polsce nie chciałby Komputer Świata, bo po co czytać o programach, na które Polaków nie byłoby stać. W Chinach amerykańską szmirę filmową na DVD sprzedają za 2 dolary całkiem legalnie. Dlaczego u nas się tego nie robi? Dlaczego Windows w USA jest tańszy niż w Polsce? Dzięki idiotycznemu prawu trupy (np. Elvis Presley) zarabiają lepiej, niż zyjący. Jakaś totalna paranoja. Dziedziczyć można wartości materialne, a nie prawa do nich! Zawsze, gdy z mózgu robi się ludziom wodę, to powstają nonsensy.
mnbvcxz / 62.233.185.* / 2008-07-15 13:48
Ciekawe, że kiedyś artysta był dumny z tego ile osób chce jego dzieło, a teraz to "artyści" tworzą dla KASY... Ciekawe, czy bezpłatne "wypożyczanie" przez nich w dzieciństwie książek z biblioteki to też piractwo? Świat poszedł na przód i teraz zamiast książek są mp3 i filmy... A prawdziwy fan i tak kupi oryginał "w podzięce" dla artysty (razem ze znajomymi tak robimy), a że u nas gniotów dużo to ludzie wolą przesłuchać najpierw a potem ewentualnie kupić...
absurd / 83.143.213.* / 2008-07-15 11:25
jak to zostało kiedyś powiedziane

dokładne wykonywanie rozkazów, zniszczy każdą armię

dokładne wykonanie tego czego chcą "artyści",
...... no właśnie.

może niech się spełnią, "artystom" te ich "życzenia"

aby, potem nie płakali
zwykly uzytkownik komputera / 81.236.184.* / 2008-07-15 16:13
Ja proponuje wprowadzic takie prawe. A w pierwszej kolejnosci odwiedzic SFP, ZAIK czy inne instytucje a takze samych wspomnianych artystow...
Ciekaw jestem jak wypadlaby kontrola ichnich komputerow.
A tak na marginesie. Na jakiej podstawie miala by byc orzekana wina. Tylko dlatego ze ktos korzystal z p2p? Czy moze dowodem skazujacym powinno byc udukomentowanie "sciagniecie" nielegalnie usdostepnionego pliku.

Najnowsze wpisy