Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pensje prawie trzy razy szybsze od inflacji

Pensje prawie trzy razy szybsze od inflacji

Money.pl / 2008-07-15 15:31
Komentarze do wiadomości: Pensje prawie trzy razy szybsze od inflacji.
Wyświetlaj:
Kacperskyy / 164.3.252.* / 2008-08-13 09:56
W Polsce to wy macie tylko Nowoczesne Koscioly i smieszny Rzad nic wiecej Kraj na Pozomie Brazylii wraz z mentalnoscia i spoleczenstwem jedyna nadzieja w Emigrantach ze wnosa nowego Ducha w te skapcaniale po PRL-oweskie spoleczenstwo
bzbzbz / 193.238.165.* / 2008-08-11 17:24
Sposob komentowania ludzi popierajacych PiS:
Za czasow PiS, kiedy byl wzrost gospodarczy: "Brawo PiS! Brawo towarzysz Kaczynski! Brawo partia!"
Za czasow PO, kiedy jest wzrost gospodarczy: "Propaganda! Banda zlodzieji!!"

Jestescie banda hipokrytow.
mś / 193.151.55.* / 2008-08-08 12:13
Szybsze oczywiście, ale za sprawą odgórnie ustalonych danych docierających do GUS. Raczej wszystkiego, co jest wliczane do wynagrodzeń. M. in. odprawy, premie, nagrody i inne gratyfikacje + pochodne od nich. To wszystko jest brane pod uwagę. Skoro mówię brednie to proszę mi pokazać inną rachunkowość, która obowiązuje w "uznaniowym kraju" jak Polska. Jak się ma tzw. Kowalski urzędnik z opieki społecznej ( jednostki organizacyjnie podległej urzędowi ) od prezesa spółki z kapitałem skarbu państwa, zdegradowanego z powodu zmian koalizcji rządzącej. Zastanówcie się kto tak naprawdę podkręca poprzeczkę wynagrodzeń ?
gudmundsson / 57.67.136.* / 2008-08-05 12:47
Nie marudźcie, pensje faktycznie rosną. Szczególnie wsród pracowników fizycznych. Na magazynie pensje wzrosły prawie dwukrotnie.

Specjaliści w biurach nie mają takiej siły przebicia i podwyżki są niższe, za to przy szukaniu nowej pracy można sobie poprawić. Tak jak jeszcze niedawno oferowano mi wszędzie 2000 netto, teraz jest to 4000 netto.
Kobietaaa / 217.30.156.* / 2008-07-21 09:28
W jakiej sferze/ w jakich branżach tak rosną pensje? U mnie w firmie od 4 lat są na stałym poziomie. Mam spore grono znajomych (z czego większość z wyższym wykształeceniem) i rodzinę, ale nikt z nich nie doświadczył wzrostu płac, a przynajmniej nie tak dużego jak deklarowany. Znów mówimy o marginesie społeczeństwa? Więcej zarabiają menadżerowie i show busines, ale po co o tym pisać w newsletterach do szarych ludzi?
emeryt JT / 88.199.125.* / 2008-07-19 12:37
Fajnie, terror optymistycznych informacji trwa. Podajcie również, przy okazji takich informacji o ile rosną emerytury. Obawiam sie , ze w tempie niższym niż inflacja. Jeśli tak, to polaryzacja miedzy pracującymi a emerytami systematycznie sie pogłębia. Przy okazji czytania takich informacji, odnoszę wrażenie, że poza emerytami, nikt nie wie, że taka grupa społeczna też w Polsce istnieje.
hakob800 / 2008-07-17 22:54
Kto takie bzdurne dane podaje.
Zarabiamy dalej jak zarabialiśmy , a dzięki szanownej .w.d.k. Uni mamy 3 razy droższe towary.
Jeśli jest osoba która potwierdzi , że zarabia lepiej - status życiowy się podniósł - to tylko pogratulować.
Ceny wszysztkich artykułów i paliw wzrosły nieproporcjonalnie do cen wykonywanych usług lub do pensji.
4 lata temu średnio Pan Kowalski mógł w przeciągu roku odłożyć do "skarpety" ok . 6 000 zł.,
obexnie nie odłoży, a nawet dołoży - pożyczki aby utrzymać dom i rodzinę, więc o czym tu dyskutować - wszystko idzie na opak od momentu "wejścia" do UNI
juken / 212.140.133.* / 2008-08-11 15:33
taaaaa Unia samo zło,
w czasach przed Unią przeciętny Polak mógl "gówno" odlożyć bo nie miał pracy, bezrobocie 20%
to unia przyniosła ulgę i pokazała że można żyć normalnie w kraju gdzie ceniona jest ciężka praca.
adam222 / 77.88.184.* / 2008-07-17 20:40
A pensje mamy ciągle najniższe w UNI. Jesteśmy krajem o największej biedzie i życiu w ubustwie i nędzy. Pensje rosną złodziejom z PO i dziennikarzom dlatego takie brednie piszą. Nie mają sumienia. Sprzedali je za łapówki.
ziommex / 92.22.5.* / 2008-08-11 17:23
Nie masz racji nizsze pensje sa na Litwie, Lotwie, niewspominajac juz o Bulgarii i Rumunii. Czy wiesz ze w Bulgarii minimalne wynagrodzenie miesieczne to 112 euro? Unie popieram, a swoje polityczne upodobania mam pomiedzy PO a PIS. Bo to i to jest zle.
T. / 217.172.237.* / 2008-07-17 20:39
Oj ! Robią ludziom wodę w mózgu tą propagandą . Oj ,robią ...
andowc / 83.30.110.* / 2008-07-15 15:31
Co za "głupek" to wyliczył.(pewnie Ekonomista).
Zmień sobie wzory liczenia (programy komputerowe) i licz na liczydle (abakusie), na "piechotę".
hakob800 / 2008-07-17 23:07
Całkowicie popieram.
Czy my wracamy do PRL-u.
Bo propaganda w tamtych czasach była podstawą.
A ten GUS należałoby zamknąć za podawanie nieprawdziwych danych.
seszen / 83.4.211.* / 2008-07-18 05:54
masz całkowitą rację z propagandą !!!!
pracuję w księgowości, rozliczam płace pracowników
małych przedsiębiorstw i znam podejście pracodawców jeśli chodzi o płace !!! pracownicy zarabiają czasami mniej niż najniższa; wciskają pracownikom kit i zatrudniają ich na niższe etaty ale przy okazji pracodawcy szukają kosztów aby nie płacić podatków więc kupują po 5 samochodów, inwestują w swój, czasami niepotrzebny, majątek !!! my jesteśmy bardzo dziwnym narodem, nieżyczliwym innym !!!
zbik-5 / 2008-07-17 20:12
Jestem co prawda emerytem, zatem nie do końca podwyżki płac mnie dotyczą - ale mamy gonić UE także w poziomie życia. Czy da się to zrobić bez tych podwyżek ? A że są zbyt szybkie to winić należy nie tylko pracowników!

Najnowsze wpisy