Forum Forum dla firmDotacje

18 tys. zł na rozkręcenie własnego biznesu

18 tys. zł na rozkręcenie własnego biznesu

Money.pl / 2009-02-03 10:44
Komentarze do wiadomości: 18 tys. zł na rozkręcenie własnego biznesu.
Wyświetlaj:
adrianno777 / 2.58.194.* / 2020-02-17 20:49
Nie potrzeba bóg wie jakiej kwoty aby rozkręcić swój własny biznes. Wiem co mówię, bo sam od 3 lat jestem " na swoim" . Moja branża to elektronika i różnego rodzaju urządzenia, więc logicznym było aby wejść we współpracę z kimś, kto pomoże to wszystko ogarnąć. Polecono mi www.smd.pl i tak zostało. Świetna współpraca i podejście do klienta !
wiktorrr343 / 83.3.35.* / 2013-07-24 16:32
A moze Idea Bank? podobno to najbardziej przyjazny przedsiębiorcom bank, tak wynika z ostatniego rankingu Gazety Bankowej
MichalOstrowski / 2013-07-29 14:02
Witam! Rzeczywiście, Idea Bank został wyróżniony w tym rankingu jako bank przyjazny przedsiębiorcom. Nasza oferta "Kredyt na start" skierowana jest właśnie dla nowych podmiotów gospodarczych. W tej ofercie mamy nawet 350 tys. zł kredytu z okresem kredytowania do 10 lat oraz promocję "Rok bez ZUS", w której Idea Bank przez rok pokrywa koszty składek do ZUS. Jeżeli chciałaby Pani uzyskać więcej informacji zapraszam na strone internetową.

http://www.ideabank.pl/kredyt-na-start-plus-rok-bez-zus

Zachęcam również do zadawania pytań!

Pozdrawiam,

Michał Ostrowski
_____________________________________________
Online Ekspert Idea Bank
jeziorak / 89.76.55.* / 2013-07-28 17:56
To prawda, też widziałem ten ranking. Ubiegam się o http://www.ideabank.pl/kredyt-na-start-plus-rok-bez-zus na 50 tys. Zobaczymy co z tego wyjdzie, obiecują, że może się udać :)
Robert K. / 95.40.207.* / 2010-02-16 15:17
Witam,
Poprzednią działalność gospodarczą zakończyłem pod koniec września ubiegłego roku. Prowadziłem ją przez ponad dwa lata. Nie brałem wcześniej dotacji. Moje pytanie brzmi: "czemu ma służyć zapis mówiący o 12-to miesięcznym okresie karencji między ponowieniem działalności gospodarczej powiązany z ubieganiem się o dotację".
53jaro / 93.105.86.* / 2009-02-06 18:36
Raz próbowalem w 2008 roku wtedy to było 14 tyś zł. Tylko autor nic nie pisze o zabezpieczeniu dotacji jakie wymaga PUP( żyrantach).Ja chciełem przyprowadzić jednego przedsiębiorę poręczajacego , znanego w mojej miejscowości.Nie ,otrzymałem odpowiedz -muszą być dwie osoby.I wszystko padło.
Jun / 78.8.155.* / 2009-02-06 18:19
Dlaczego ktoś miałby zakładać własny biznes? Minie 5 lub 10 lat i podziękują Mu , tak jak teraz ZUS dziękuje tym. którzy prowadzili działalność w latach wcześniejszych. Wtedy też wszystko było w porządku; pozwalali (deklarację przyjmował urzędnik) na czasowe wyrejestrowywanie działalności (specjalne druki, instrukcje, strona internetowa) i nagle ktoś po wielu latach odkrył (zinterpretował) jakiś przepis, mówiący, że nie można było wyrejestrowywać. I ścigają tych ludzi po sądach o zapłacenie tzw. zaległych składek razem z odsetkami. A po tylu latach są to kwoty horrendalne.
Może teraz wymyślą coś innego (zwrot dotacji bo dziadek nie był szczepiony na ospę).
Lepiej już zarejestrować działalność na Słowacji lub na Litwie.
Bezroboyny Arturo / 212.76.37.* / 2009-02-06 10:30
Takie głupoty to moze tylko wymyślić członek głupiego rządu z nieodpowiedzialnym premierem na czele, dupkiem Tuskiem.
Tusk odejdź i nie pomniżaj mądrego narodu Polskiego.
Interesuję sie tym tematem. Na rozkręcenie własnego biznesu potrzeba co najmniej 200 tyś.

Precz z prawicową chołotą. Tylko zastanawiam się kto następny.
Na dzien dzisiejszy nie ma w Polsce partii i polityka kyóremu można zaufac.
Engels / 95.49.28.* / 2013-08-14 14:38
Gościu, za co jeszcze obwinisz Tuska? Za swoje nieudane życie?
waz / 80.54.97.* / 2009-02-07 20:34
dla mnie wyszło 12 mln
Maly przedsiebiorca / 83.25.113.* / 2009-02-05 22:27
Pewnie, niech te male firmy ktore borykaja sie z wysokimi skladkami i innymi obciazeniami ktore moglyby rozwinac firme , zamiast tego ja zamkna , a nowym bezrobotnym z ktorych mozejakies kilka procent ma zmysl przedsiebiorczosci dac pieniadze. Brawo dla rzadu ! To sie nazywa rozwijanie przedsiebioczosci. Jedni rozwina, inni zamkna bo nie wytrzymaja. Jakby bylo malo to jeszcze w I kawrtale skaldaki na ZUS jeszcze wyzsze... obiecanki cacanki !
deejay / 79.185.129.* / 2009-02-03 22:17
Witam, mam 19 lat , założylem działalność gospodarczą 1 października 2008 roku, w tej chwili jest juz 4 miesiac jej prowadzenia, jednak nie mam zadnych przychodów ;( czy moge się starać o dofinansowanie na rozkręcenie interesu czy już niestety nie moge, wczesniej nie wiedzialem ze nawet takie programy są...
EMS1100 / 91.94.116.* / 2009-02-03 19:50
marc.... Od pierwszego dnia od zarejestrowania... Text, który Cię zmylił to nic innego jak sytuacja, gdy ktoś już dawno jest bezrobotnym, a odmawiał przyjścia na szkolenia itp itd.
bez / 195.246.204.* / 2009-02-03 10:44
a czy ktoś wie jak długo trzeba być bezrobotnym aby skorzystać z dofinansowania?
dorocia / 77.114.135.* / 2009-02-06 01:50
Z tego co wiem, w momencie rejestracji zyskuje się status bezrobotnego i tym samym można ubiegać się o dofinansowanie. Ostrzegam, że trzeba rozliczyć się z każdej złotówki i nie na wszystko można przeznaczyć dotację. Otwierając np. sklep można kupić kasę fiskalną, lady, regały itd. ale nie można kupić towaru. PARANOJA!!!! Niech mi ktoś powie za co taki bezrobotny ma kupić towar??? Przecież żaden bank nie będzie chciał z nim gadać o kredycie.
pomoc / 82.146.225.* / 2009-02-03 16:49
W momencie zarejestrowania sie masz już status osoby bezrobotnej i mozesz zapisać się na kurs ABC biznesu lub Moja firma a wtedy mozesz starać się o dofinansowanie
marc0912 / 88.156.65.* / 2009-02-03 14:33
"Bezrobotny może otrzymać dofinansowanie z Funduszu Pracy na założenie własnej działalności gospodarczej. Zasady ogólne nie zmieniają się. Warunkiem przyznania dotacji są m.in.:
w ciągu ostatnich 12 miesięcy bezrobotny nie mógł bez uzasadnionej przyczyny odmówić propozycji pracy lub szkolenia"
minimum ROK???
Myślenie nie boli
bez / 195.246.204.* / 2009-02-04 09:14
cytat]
minimum ROK???
Myślenie nie boli

a uprzejmość nic nie kosztuje, zwłaszcza że nie masz racji![
bez kasy też można / 212.76.37.* / 2009-02-10 09:42
ma racje - chciałabym zobaczyć tych którzy wezmą te kasę bo bedize mu sie należała (szkolił sie przez 12 m-cy przez UP, bo przeciez do pracy nie poszedł z UP, bo z automatu starciłby ten status, który jest wymaganny do bycia bezrobotnym), potrzymaja firmę rok tzn zapłaca comiesieczne skłądki i po roku grezcznie zmkną firmę
Fzhut / 89.229.8.* / 2009-02-23 15:47
Witam
Mam wrażenie że nie rozumiesz zdania :
"Warunkiem przyznania dotacji są m.in.:
w ciągu ostatnich 12 miesięcy bezrobotny nie mógł bez
uzasadnionej przyczyny odmówić propozycji pracy lub
szkolenia"
Bezrobotnym nie trzeba być przez rok tylko w ciągu ostatnich 12 m-c nie odmówić propozycji pracy.
Np. jak byś marcu ubiegłego roku został bezrobotnym i przez 3 następne miesiące nie odmówił urzędowi propozycji pracy tylko byś do niej poszedł a po następnych 3 m-c by cię zwolnili (bo się nie sprawdziłeś okres próbny) to czekając kolejnych 5 m-c dotarł byś do dnia dzisiejszego (koniec lutego) i spokojnie mógł otrzymać dofinansowanie (oczywiście jeżeli spełniłbyś inne wymagane kryteria)
skrzynka / 88.156.27.* / 2009-03-16 18:44
Tłumaczycie jakoś bardzo enigmatycznie. Jestem studentem, koncze studia, rejestruję sie jako bezrobotny i co? przyznają mi dotację? przez ostatnie 12 miesięcy nie odmówiłem propozycji pracy, ale dlatego ze mi jej nikt nie złożył, bo nie byłem zarejestrowany jako bezrobotny. Mi sie wydaje, że trzeba byc zarejestrowanym jako bezrobotny przez jakiś czas, co najmniej 12 miesięcy i przez ten czas nie dostać żadnej oferty pracy. może ta dotacja jest dla osób w śpiączce, ale przyznaję się, że nie rozumiem tych wymagań. Fajnie tez byłoby jak ktoś piszę swoje złote myśli, zeby napisał na podstawie czego tak sądzi, bo może to tylko pobożne życzenia. pozdrawiam i powodzenia
To Zosia / 83.7.92.* / 2009-03-27 12:34
Najpierw na siłę wzywali do biura pracy podstawiali pracę jakąkolwiek i nalegali aby przyjąc . Tym oto sposobem odmowy :badziewi; pozbawili w skali kraju kilkaset osób możliwości założenia tzw. teraz darmowej działalności .Dziękujemy . Bezrobotni. A pytanie , gdzie należny zasiłek jeśli osoba nie pracuje? w UNI .

Najnowsze wpisy