Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pensje nadal rosną. W marcu o 5,7 procent

Pensje nadal rosną. W marcu o 5,7 procent

Money.pl / 2009-04-17 14:54
Komentarze do wiadomości: Pensje nadal rosną. W marcu o 5,7 procent.
Wyświetlaj:
reed / 83.18.22.* / 2009-04-20 14:40
BZDURY !!! ciekawe skad te dane - skoro obecnie firmy zwalniaja pracownikow, z co dopiero mowic o PODWYZKACH !!! Debilizm....ma potege....
janiszek72 / 213.158.196.* / 2009-04-17 20:12
Te śmieszne dane są paradoksalnie łykane przez wielu ciemnych ludzi. W skład podwyżek wchodzą odprawy zwalnianych pracowników z likwidowanych stoczni i innych upadających zakładów, 58 mln. PLN-ów na zasłużone nagrody dla urzędasów-przydupasów od rządzącej się stolicą Gronkowiec. Statystyka jakby to powiedział nieskazitelny Lecz Walesa "w tym temacie" zawodzi. Czyli jest kryzys, czy go nie ma? Czy lepiej nam wszystkim się żyje, czy lepiej nie mówić? I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
rysiul20 / 83.19.96.* / 2009-04-17 18:14
premie w rzadzie i administracji , premie prezesów wyciagneły srednia mimo ze chołota bierze coraz mniej
meroving / 2009-04-17 16:06
Najwyraźniej większość ludzi która straciła pracę zarabiała poniżej średniej krajowej.
arch / 2009-04-17 15:14 / Tysiącznik na forum
-----Szokujące wyznanie byłego prezydenta
"Wałęsa: --Byłem niezręczny, może kogoś wsypałem "

www.dziennik.pl/polityka/article362650/Walesa_Bylem_niezreczny_moze_kogos_wsypalem.html
p******* / 79.190.84.* / 2009-04-17 15:06
Znów jakiś pacan z GUS albo innej instytucji podaje p*******
o wzroście chyba kosztów utrzymania gospodarstw domowych.
arch / 2009-04-17 15:10 / Tysiącznik na forum
---A Państwo pobiera od nas haracz w wysokości 80% wynagrodzenia !

gwiazdowski.blogbank.pl/2009/04/16/emerytury-nasze-kochane/
hs2 / 2009-04-17 14:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
yhy - moim rodzicom obcięto pensje o 200 zł, w firmie której pracuję także obcięto pensje o ok. 400 zł. Kilku moich znajomych zostało zwolnionych z pracy, znajomy prowadzący działalność zamknął ją bo podatki wszystko zjadały więc w moim otoczeniu zanotowałem spadek o jakieś 33 %....
Kolejne dane Gus bez jakiegokolwiek związku z rzeczywistością, równie dobrze te dane mógł podawać algorytm losujący - taniej i tak samo użyteczne.
Pilsener / 2009-04-17 15:01 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Za to nauczyciele dostaną dwie podwyżki, górnikom też się należy, urzędnicy mają waloryzację i różne nagrody im dają, w lasach państwowych średnia płaca 5 tysi - po prostu urodziłeś się nie w tej rodzinie, ale nie martw się - ja też nie mam nikogo z partii w rodzinie i też cięzko pracuję a mało zarabiam, bo musze pasożytów utrzymywać.
arch / 2009-04-17 15:07 / Tysiącznik na forum
A rosnące bezrobocie i inflacja, która w marcu przekroczyła 3,6 proc. pożera nas !
Pilsener / 2009-04-17 14:54 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Rząd socjalistyczno-konserwatywny wywodzących się w 99% z sektora publicznego partyjnych towarzyszy o swoich zadbał, a co drugi polak pracuje dla sektora publicznego lub w spółce kontrolowanej przez polski rząd. 13-tki, 14-stki, deputaty, podwyżki zrobiły swoje - średnia płaca w KGHM - 8900, w lasach państwowych - ponad 5 - w sumie sektor publiczny zarabia 30% więcej niż prywatny. Do tego standardowe podniesienie płacy minimalnej, wydłużenie macierzyńskiego czy inne socjalne bzdury, które zwiększają zatrudnienie w sektorze państwowym, ale zmniejszają w prywatnym - i o to chodzi, bo przecież pracownicy budżetówki nie będą płacić za nasz kryzys. A może to my w końcu przestaniemy pracować na ich przywileje?
Pilsener / 2009-04-17 14:59 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A Toosck oczywiście belfer spod stoczni - więc nauczyciele w tym roku dwie podwyżki - bo im się oczywiście należy, nieważne że polski system edukacji jest jednym z najgorszych w Europie - przecież nie o to chodzi, by kształcić naród tanio i dobrze - ważne, żeby kuźnia partyjnych kadr pracowała pełną parą.
molodoj / 79.190.113.* / 2009-04-17 16:25
podywzka z 750 na 850 zl to dla ciebie, matolku, jest przywilej? ksztalcic tanio i dobrze? gdzie? moze 9 latki do siebie na budowe bedzie bral do przyuczenia? po co uczyc je pisac? lepiej zeby byly takimi analfabetami jak ty. kuznia kadr. tanio i dobrze. niezle to wymysliles.
Pilsener / 2009-04-17 21:51 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nauczyciele zarabiają bardzo dobrze a pracują mało i bardzo dobrze o tym wiedzą - gdyby było inaczej rotacja w tej grupie zawodowej byłaby wyższa niż 7% a i szkoły szukałyby pracowników. W bajki o biednych i przepracowanych nauczycielach to ja przestałem wierzyć już w 85 roku, więc możesz nimi karmić swoich uczniów - i ich nazywaj analfabetami (bo wg statystyk to funkcjonalni analfabeci), ja z polskim systemem edukacji mam niewiele wspólnego.
taki tam / 213.238.104.* / 2009-04-17 22:14
Nauczyciele zarabiają bardzo dobrze a pracują mało i bardzo dobrze o tym wiedzą - gdyby było inaczej
rotacja w tej grupie zawodowej byłaby wyższa niż 7% a
i szkoły szukałyby pracowników.


O jakiej rotacji ty człowieku piszesz? Nauczyciel ma opuścić jedną szkołę i pójść do drugiej, czy może usiąść w hipermarkecie za kasą? Ma sprzedawać ogórki, czy otworzyć własny salon samochodowy?
Nie jest ważne z jakim systemem edukacji masz niewiele wspólnego, bo ci się gospodarka rodem spod budki z piwem myli ustawicznie z pracą nauczyciela, o której nie masz zielonego pojęcia.
Mało jest zawodów wymagających takiej odpowiedzialności od człowieka, jak właśnie zawód nauczyciela. Od nauczyciela zależy jakie wartości będą wyznawały przyszłe pokolenia, dlatego ważne jest żeby dobry nauczyciel był człowiekiem na właściwym miejscu, a nie biegał od ogórków, poprzez truskawki do szkolnych zadań. To, że system szkolnictwa jest do d... i sporo ludzi przypadkowych jest nauczycielami nie upoważnia cię do potępiania w czambuł zawodu jako takiego. Kultura rodem spod budki z piwem może cię najwyżej upoważniać do popierania Tuska, bo to ten poziom intelektualny.
Żeby było jasne - nie jestem nauczycielem, tylko mnie denerwują takie knajpiane mędrkowania, które z inteligencją maja tyle wspólnego, co pilsner z Księżycem.
Pilsener / 2009-04-18 16:36 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
No to płać na tych swoich nauczycieli i obserwuj, jak kształcą funkcjonalnych analfabetów i robią kariery w partii (jak ten belferzyna spod stoczni, nasz premier), ale od moich pieniędzy wara!
prawiezaratralala / 77.254.192.* / 2009-04-17 22:37

usiąść w hipermarkecie za kasą? Ma sprzedawać
ogórki, czy otworzyć własny salon samochodowy?

dlaczego nie?
dyplom nauczyciela nie jest w niczym lepszy od dyplomów z którymi tak właśnie startuje się w biznesie
taki tam / 213.238.104.* / 2009-04-17 22:47
Takie jest twoje pojęcie o pracy nauczyciela - jak się nie podoba nauczanie historii, to niech uczy ekonomii, albo sprzedaje ogórki.
I w ten sposób wyrosło pokolenie tuskomatołków, które uwierzyło, że Tusku jest wielkim specjalistą od ekonomii.
W końcu tuskomatołki tak właśnie startują w biznesie, więc co w tym dziwnego? Dziś przerzuci worek ziemniaków, a jutro będzie przerzucał kapustę.
taki tam / 213.238.104.* / 2009-04-17 21:18
podwyzka z 750 na 850 zl to dla ciebie, matolku, jest
przywilej?

Nie tak ostro. Biedak do dziś ma kompleks szkolny, charakterystyczny dla tych, którzy ponad tornister i naukę przekładali pilsnera. To i skąd ma się brać umiejętność prawidłowych skojarzeń? Zresztą po co mu to?
hs2 / 2009-04-17 14:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nikt ci nie każe zakładać firmy w polsce - to dobre na początek jak uczysz się funkcjonowania firmy czyli przy pierwszej działalności bo masz dotację z urzędu pracy,
szef tej w której pracuje ma założoną ją gdzieś na malcie i płaci połowę podatków jakie by tu płacił.

Najnowsze wpisy