Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Numer z numerami, czyli komu Sejm może nagwizdać

Numer z numerami, czyli komu Sejm może nagwizdać

Wyświetlaj:
kamyk / .* / 2004-09-06 09:15
Główna wina za martwą literę prawa w zakresie przenoszenia numerów spada na Ministerstwo Infrastruktury, które ja dotąd nie wydało rozporządzenia, które przywołuje ustawa w tej kwestii.
Cezar / .* / 2004-09-06 11:15
A te ministerstwo ( głupich kroków czy każde inne ) to przypadkiem nie funkcjonuje w ramach pewnego systemu, który jest chory od góry do dołu. A ciemny obywatel nadal idzie do wyborów i stawia krzyżyk na tych samych łobuzów tylko pod różnymi szyldami ?
Cezar / .* / 2004-09-06 11:15
A te ministerstwo ( głupich kroków czy każde inne ) to przypadkiem nie funkcjonuje w ramach pewnego systemu, który jest chory od góry do dołu. A ciemny obywatel nadal idzie do wyborów i stawia krzyżyk na tych samych łobuzów tylko pod różnymi szyldami ?
p / .* / 2004-09-05 10:45
Monopol TPSA już został złamany. Proponuję TalkPro, stawka na telefony stacjonarne w Polsce wynosi tylko 11gr/min a naliczanie impulsów następuje co 6 sekund. Rozmowy np. do USA są w tej samej cenie. Masz niezależny od komputera telefon stacjonarny podłączony do internetu i własny numer. Więcej informacji na stronie www.talkpro.pl
Cezar / .* / 2004-09-04 17:09
Ja powoli realizuję swój plan - każdy inny operator byle nie złodziejska TP SA-, którą doktor Kulczyk specjalista od okradania polaka szaraka sprzedał monopolowi francuskiemu. Internet mam już z Tele 2 i jest ok a przede wszystkim kilkakrotnie taniej a za chwilę zamiast tepsy wezmę telefon od Sferii i też będzie taniej. Jedyna skuteczna drogą w walce z sldowską sitwą i monopolami przez nią kontrolowanymi lub przez gangsterów przez nią wyznaczonych jest szukanie konkurenta. Czasami jest to trudne albo prawie niemożliwe ale powoli to się zmienia. Czy trzeba pić piwo Lech lub Tyskie, z browarów kontrolowanych przez Kulczyka? Nie jest wiele lepszych nawet jeżeli lubi sie Lecha. Czy trzeba kupować samochody z firmy kontrolowanej przez doktora, nie sa inne równie dobre. Czy trzeba głosować na sitwy polityczny podsuwane nam przez ta sama bandę pod różnymi szyldami ( SLD, SDPL, UP ) nie bo mozna zbojkotować wybory. Są to czynności dostępne dla każdego obywatela, który nie musi się angażować politycznie ale ma wolną wolę , kilka szarych komórek i pare złotych w portfelu.
MZ / .* / 2004-09-04 12:03
Nie wiem, skoro pan Płaskoń, tak łatwo kwestionuje prawdziwość wytłumaczenia, że problemy techniczne uniemozliwiają przenoszenia numerów, to pewnie jest specjalistą od telekomunikacji i pojęcie "traffic engineering" jest mu znane ;-) a dotyczy ono przesyłania ruchu telekomunikacyjnego m.in. pomiędzy rożnymi operatorami. I w tym akurat przypadku bazuje ono na tym, że numer w Erze to 602..., a w Plusie 601..., a do Warszawy to 022... itd. Innych, rozsądnych sposobów na takie rozróżnienie na razie nie ma, więc pewien problem techniczny istnieje... I na pewno można go rozwiązać, tylko niech nikt nie oczekuje, że zostanie to zrobione za darmo... A kto zapłaci, to chyba wszystkim wiadomo? Poza tym przenoszenie numerów przy zmianie operatora, na pewno korzystne dla firm i instytucji, ze względu na ewentualną koniecznośc poinfromowania o jego zmianie wielu petentów, nie musi być aż tak korzystna dla klientów indywidualnych. Stracą przecież wtedy sens tańsze taryfy wewnątrz sieci, bo skąd jak, nie po numerze będziemy wiedzieli do jakiej sieci dzwonimy? A krzykaczom domagającym się kar, przypomnę, że podstawowa zasada wychowania to "kij i marchewka" Macie marchewkę?! PS. żeby nie było wątpliowści, siedzę w branży telekomunikacyjnej i mój punkt widzenia jest pewnie inny niż osoby spoza branży. Ale to co niektórzy tu wypisują, nie wyłączając autora publikacji (vide wiele udowadniające porównanie telekomunikacja=ruch drogowy ;-) to już, bez urazy, ale to oznacza kompletną ignorancję, akurat w tym temacie. A osądy, za to są bardzo stanowcze...
techink tlekomunikacji / .* / 2004-09-06 07:53
Ile kasy dostałeś człwoieku, żeby takie bbzdury pisać.Właśnie przes takich biedni ludzie w Polsce są jeszcze bardziej biedni.
MZ / .* / 2004-09-10 17:07
Wszystko czego nie rozumiesz "techinku", to czary albo oszustwo?! ;-))
Nemo / .* / 2004-09-06 08:55
Panie "techinku tlekomunikacji" jak się Pan nie znasz to się nie wypowiadaj. Ja proponuję, wymusić na poczcie, żeby jak ktoś się przeprowadza z miasta A do miasta B to mógł zachować swój kod pocztowy, bo niby dlaczego nie? Przecież technicznie to jest możliwe. A że te kody stracą upełnie znaczenie? Kogo to obchodzi? A jeżeli można zachować numer to niby dlaczego nie również przy przejściu z operatora komórkowego do stacjonarnego i na odwrót?
mario / .* / 2004-09-04 12:54
może po prostu niech się o to martwią operatorzy. Dla Pana z branży rozumiem - to kłopot, niepotrzebne wydatki, i strata klienta, ale dla mnie - przedsiębiorcy - konkretne zyski - w postaci wreszcie zainteresowania ze strony operatora konkretną ofertą - bo mogę odejść i zabrać numery - co do tej pory skutecznie trzymało mnie przy jednym, niekoniecznie najlepszym operatorze. Jeśli chodzi o problemy techniczne to zdecydowanie Pan przesadza - jakoś w Niemczech się dało. Poza tym operacja wcale nie jest tak trudna. Co do taryf przyznaję rację - trudno będzie zidentyfikować siec po nr, ale może pora ustalić jedną - oczywiście dużo nizszą (np taką jak na zachodzie) stawkę za rozmowy na komórki, z komórki na kom i inne. Ceny rozmów w naszym pięknym kraju i tak znacząco odbiegają od cywilizowanego świata.
młody bezrobotny / .* / 2004-09-04 09:50
Czwarty operator także będzie kontrolowany przez którąś z trójcy komórkowej bo w PL wolna konkurencja nigdy nie działała. Bo jak ma działać skoro wysokie kary za działalność nie konkurencyjną są nie egzekwowane -bo takie prawo mamy. W PL płacą albo mali albo głupi, no i rządzi kapitał a nie naród (rząd). this is polish ekonomy system :)
Q / .* / 2004-09-04 08:45
Karać, karać, karać, karać!!!!!
ecz / .* / 2004-09-04 03:18
Bardzo ładny tekst (p. Płaskonia, oczywiście). Dobrze się go czyta. Pozdrawiam.
Cezar / .* / 2004-09-03 11:45
Pozdrowienia dla Jaśnie Wielmożnego Pana Doktora Kulczyka. Zawsze zastanawiałem się od czego on jest doktorem i teraz wiem, od francuskiej choroby czyli syfilisu. Ta choroba toczy u nas przede wszystkim tzw. klasę polityczną (czytaj hołotę lub sitwę) a dr. Kulczyk dostarcza jej antybiotyku czyli kasy.
Sylo / .* / 2004-09-03 11:14
Potrzeba widocznie wpuścić na rynrk jeszcze z 10 operatorów telefonii cyfrowej i 10 stacjonarnej wtedy zacznie się rzeź, a my klienci odsapniemy. W tej chwili mamy klasyczny monopol w telefonii stacjonarnej i oligopol w komórkowej. Dlatego też bez bajońskich kar nie da się tego procederu ukrócić.

Najnowsze wpisy