Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Protest Money.pl: Ręce precz od OC!

Protest Money.pl: Ręce precz od OC!

Money.pl / 2007-05-16 12:42
Komentarze do wiadomości: Ręce precz od OC!.
Wyświetlaj:
oltad5 / 83.14.250.* / 2007-06-16 15:34
To chyba jakieś nieporozumienie albo nieznajomość warunków ubezpieczenia. W końcu po to ubezpieczamy się od odpowiedzialności cywilnej, aby zabezpieczyć nasz majatek w takim przypadku jak wypadek i wyrządzenie krzywdy (oczywiście nieświadome i niezaplanowane).
Ponizej przytoczę informację na temat tego co obejmuje OC na podstawie danych zawartych na stronie PZU
Umowa obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej obejmuje odpowiedzialność cywilną każdej osoby, która kierując pojazdem mechanicznym w okresie trwania umowy, wyrządziła szkodę w związku z ruchem tego pojazdu. Zakład ubezpieczeń wypłaca (za posiadacza pojazdu) odszkodowanie na rzecz poszkodowanego. Ubezpieczenie chroni więc z jednej strony majątek sprawcy szkody, z drugiej natomiast gwarantuje zaspokojenie roszczeń poszkodowanego.

Czym jest odpowiedzialność cywilna?
Odpowiedzialność cywilna to odpowiedzialność majątkowa za wyrządzoną szkodę sprawcy wobec poszkodowanego.
Szkoda może mieć charakter:


rzeczowy i polegać na uszkodzeniu lub zniszczeniu mienia – taką szkodę określamy mianem szkody w pojeździe,
osobowy i polegać na uszkodzeniu ciała, spowodowaniu rozstroju zdrowia, a nawet śmierci osoby poszkodowanej – taką szkodę określamy mianem szkody na osobie lub szkody osobowej.

Więc o co chodzi tak naprawdę ustawodawcy z tymi dodatkowymi składkami. Chyba o to aby PZU lub inne TU zarabiało na nas krocie. W końcu po to płacimy to OC (a do najtańszych ubezpieczeń nie należy) aby w razie nieszcześliwego wypadku ubezpieczenie pokryło szkdy zarównpo majątkowe jak i zdrowotne osoby pokrzywdzonej. A jesli miniester RP chce nam dołożyć jeszcze jakieś dodatkowe składki to uważam to za jakąś paranoję. To nijak ma się do prawa. To jest zwyczajne naciąganie i próba wyłudzenia dodatkowych haraczy z naszych kieszeni.
kpiarz / 83.7.169.* / 2007-06-22 21:28
Dokładnie przecież każdy poszkodowany może dochodzić swoich praw z OC, które się płaci właśnie po to żeby uniknąć jak sama nazwa polisy wskazuje Odpowiedzialności Cywilnej za wyrządzoną szkodę - to jest po prostu jawne d************* haraczu w ubezpieczeniu!
ina / 80.55.158.* / 2007-06-18 14:38
Dlaczego ja mam płacić za coś czego nie zrobiłam, niech płaca ci co spowodowali wypadek niech, do końca nie mają żadnych ulg, zniżek itp.może to będzie moblilizacją!!
JUREK TYCHY / 83.30.55.* / 2007-06-12 08:29
TEN RZĄD TO OSZUŚCI I ZŁODZIEJE KTO NA NICH GŁOSOWAŁ NIECH SIĘ DOBRZE WYSPOWIADA !!!!!!! JUREK TYCHY
cezar AZ / 82.139.15.* / 2007-06-11 17:32
Nie przerzucać oplat na kierowców, tylko egzekwować od ubezpieczycieli należne koszty. OC nie płacę po to by Towarzystwa miały zysk, tylko po to by w razie nieszczęścia TU pokryło należne koszty. Płace 24 lata i odpukać nikomuj nie wyrządziłem szkody. Natomiast sam jestem ofiarą wypadku i przez dwa lata nie mogę uzyskać od Generali w Niemczech należnego odszkodowania. Jako osoba indywidualna nie mogę, ale armia urzędasów moze ruszyć się i zadbać o publiczny interes, odzyskując należne koszty leczenia.
Mesjasz / 83.12.159.* / 2007-06-10 14:45
Wybraliśmy sobie Rząd aby nam pomagał. Okazało się to kolejnym wielkim oszustwem . Myślą tylko o następnych podwyżkach i trwonieniu naszych pieniędzy. To jest chore,Religa jest tego przykładem. Operacja się udała , jednak stan pacjenta nie uległ zmianie. I to też za nasze pieniądze. Ofiary wypadków w podobnych przypadkach stają się co najwyżej- dawcami ....Narazie inaczej nie będzie. Sposób na podatki jak nie ten to inny ,napewno się znajdzie. Precz z łapami od naszych marnych pieniędzy. Precz od OC.
były polak / 83.30.220.* / 2007-06-07 23:04
Wyprowadzam się do UK, radźcie sobie sami.
może naiwny / 83.7.162.* / 2007-06-02 12:51
Ja mam propozycję dla Pana Religi, jesli już to niech skonstruuje ustawę tak, żeby dodatkowa składka na fundusz zdrowia była włączana dopiero w momwncie gdy dany kierowca stanie sie faktycznym sprawcą wypadku i uszkodzi osoby trzecie. Będzie to chyba bardziej Prawe i Sprawiedliwe niż obarczanie tym kretyńskim dodatkowym podatkiem wszystkich nawet tych, którzy jeżdżą bezszkodowo po kilkanaście lat. Z resztą istnieje jeszcze dodatkowe ubezpieczenie od NNW, które ja osobiście płacę (tak na wszelki wypadek). Ale zapewne Pan Minister na to nie pójdzie bo to nie rozwiąże problemu dziury w budżecie NFZ:)
ek777 / 83.27.116.* / 2007-05-31 16:29
PROTESTUJE !!!!!!!!!
Jestem emerytem,mam chore nogi.Samochód jest mi potrzebny do normalnego funkcjonowania.Dlaczego mimo byle jakiej emerytury mam dodatkowo płacić za piratów drogowych?
TAK-jest to dodatkowy niesprawiedliwy podatek !!!!!!!!!!!
Niech politycy przyglądną się swoim pensjom.
Precz z łapami od OC !!!!!!!!!!!!
Dawidoff / 87.205.55.* / 2007-05-29 14:08
Mam dość tych kombinacji,prowadzę małą firmę i ciągle strajkują lekarze jakby im było mało brania łapówek to jeszcze chcą podwyżęk,miesięcznie płacę 830zł na ZUS i nic z tego nia mam a teraz jeszcze OC mam propozycje aby ogłosić starajk dla płacących zus i zrobić barykady może uda się obniżyć składki?
Pozdrawiam
lydros / 87.105.203.* / 2007-05-29 13:18
Jestem kierowcą od 1988 r. Kiedyś płaciłem podatek drogowy, który nigdy nie trafiał na naprawę i budowę dróg, tylko pozostawał wykorzystyany przez gminy na całkiem inne cele. Dlatego podatek drogowy wliczono do ceny paliwa (teraz miał być wykorzystany prawidłowo A CZY JEST ?). Drogi jakie mamy wszyscy widzą, a jeśli tafi się kawałek na poziomie europejskim, to za przejechanie 60 km odcinka każą nam płacić 13 zł. Dlatego popieram protest , ponieważ wyłudzone w ten sposób pieniądze od właścicieli samochodów znikną w dziurawych workach rozrzutnych urzędników i nigdy nie tafią tam gdzie powinny.
caster / 150.254.212.* / 2007-05-29 13:16
Nasze kochane państwo niech lepiej gospodaruje pieniędzmi, zamiast łatać wszystkie dziury dodatkowymi podatkami. Pieniądze w budżecie są, tylko, że są marnotrawione na słabo kontrolowane fundusze celowe różnej maści, czy chociażby diety dla posłów. Ryba się psuje od głowy, tylko dlaczego ogon ma za to płacić.I tak oddajemy już ponad połowę naszych zarobków na różnorakie podatki i parapodatki. Ktoś najwyraźniej zapomniał, że do państwo powinno być dla obywatela, a nie na odwrót.
Fitka / 2007-05-29 12:57
To jeden z przykładów realizacji "taniego państwa". Ależ daliśmy się nabrać! Piszę daliśmy, bo niezależnie od tego, na kogo głosowałam, wybór został dokonany przez większość. Oby nie dotknęła nas amnezja za dwa lata. A będzie nas zdecydowanie mniej w tych wyborach. Dzisiaj w moim osiedlowym kiosku młody chłopak żegnał się z sąsiadami. "Za dwie godziny wylatuję do Londynu" - powiedział. Wszyscy życzyliśmy mu powodzenia. Nie było ani jednego głosu sprzeciwu. Swoją drogą to dziwne; w czasach "komuny" studiowałam we Francji, ale nawet mi przez głowę nie przeszło, by nie wrócić do OJCZYZNY, a teraz sens tego słowa jest tak wypaczony, że nie bardzo wiem co oznacza.
honda_fan / 87.205.194.* / 2007-05-29 11:12
Nasi wykształcenie posłowie jednyne co potrafią to podnosić koszty.No nie tak panowie!!!Żaden z was nie jest dobrym menagerem.Świadczy to o waszej inteligencji i o tym ze nie powinniście byc w tym miejscu w którym jesteście.Wiec tak jak koledzy krzycze Prezcz z łapami od OC.
irekra / 83.21.40.* / 2007-05-29 11:01
Precz z tymi głąbami z rządu i sejmu
aniasy / 195.136.50.* / 2007-05-29 10:57
To przykład kolejnego absurdalnego pomysłu naszej wspaniałej władzy. Powoli brakuje już człowiekowi słów, jak patrzy na to wszystko.
Popieram protest - nie mam zamiaru dokładać się i finansować naszego "taniego państwa", to po pierwsze, i nie mam również najmniejszej chęci płacenia za głupotę i bezmyślność niektórych kierowców oraz wszelkich innych użytkowników dróg, pieszych, rowerzystów, motocyklistów itd, którzy powodują wypadki. Proszę niech każdy odpowiada za siebie. Jestem kierowcą od 7 lat - co może nie jest długim okresem, ale w tym czasie nie miałam nawet najmniejszej choćby stłuczki. Gdybym kiedyś spowodowała poważny wypadek - sama za niego będę odpowiadać. To wszystko co można w tej sprawie powiedzieć.
rk62 / 83.14.173.* / 2007-05-29 09:23
Bardzo często sprawcami wypadków są rowerzyści, wożnice, a równie często my - większość czyli piesi. W konsekwencji należy każdego obywatela (od kołyski) obłożyć stosownym podatkiem ???
Jest dla mnie pogwałceniem prawa obciążanie odpowiedzialnością - tu materialną ludzi, którzy nie są winni. Jest to proste stosowanie odpowiedzialności zbiorowej, a takie jest sprzeczne z prawem.
Moim zdaniem ta propozycja jest prymitywizmem legislacyjnym i wynika z nieudolności "władzy".
Życzę każdemu wyborcy dobrej pamięci i bezpiecznej jazdy.
do początku nowsze
1 2 3 4 5 +25 +50

Najnowsze wpisy