Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pawlak: Niech ludzie płacą za to co chcą oglądać

Pawlak: Niech ludzie płacą za to co chcą oglądać

Wyświetlaj:
bemioki / 2008-05-10 19:49
powinno być wszystko kodowane chcesz to oglądać to zapłać wyjeżdzasz masz pieniądze w kieszeni i niebyłoby szastania pieniędzmy na lewo i prawo
fan trojki / 87.205.39.* / 2007-11-19 21:15
Abonament PR to tylko dwa piwa. Stać mnie na to i chcę do końca życia słuchać "TRÓJKI", tak jak to robię już od 40 lat.
?! / 2008-01-02 16:00 / Tysiącznik na forum
Płać i słuchaj, ale ja nie zamierzam.
Gartus / 150.254.5.* / 2007-11-12 15:24
Nie rozumiem dlaczego mam płacic abonament za posiadanie odbiornika przez całe życie.
Kupując telewizor za ciężką kasę np 2,5 tys, to w rozumieniu abonamentu płać - zato że kupiłeś odbiornik i nieważne, czy oglądasz TVP poprostu płać. Chore, tylko pogratulować pomysłodawcą abonamentu w tej formie.
rududu... / 84.10.242.* / 2007-11-12 12:43
A ja myśle tak: bardzo wiele osób otrzymuje sygnal telewizyjny przez kablówki i w kazdej kablówce są a'prori, czyli bez pytania o zgode abonenta wszystkie programy TVP! A więc, albo niech operator rozlicza się z TVP i niech nieco zmniejszy swoje niebotyczne dochody, albo niech daje TVP tylko za zgoda abonenta i dopiero wtedy niech pobiera opłaty za to i przelewa do TVP. Skoro operator pobiera dodatkowe opłaty np. za HBO czy Canal +, ktore nie sa w standardowym pakiecie to niech to samo zrobi z TVP, niech emituje TVP opcjonalnie. Kto chce to oglądac - niech płaci, ale bez przymusu oglądania i płacenia!
Idealista / 83.24.136.* / 2007-11-12 12:36
Abonament powinien być tak jak podatki - płacony progowo, w zależności od tego ile kto zarabia - tak byłoby najsprawiedliwiej.
AS1 / 217.153.180.* / 2007-11-12 09:32
Czy garska porządnych, w wiekszości osób starszych jest siłą utryzmujacą molocha RTV ? To chyba jest niepoważna teza. A cała reszta osób, która nie płaci ma z tego korzystać i to jest w porządku ?
Może opłaty powinny być, ale rozwiązane systemowo - symboliczny abonement, ale płacony przez wszystkich. Poza tym, to co reprezentują programy TV w ostatnim czasie daleko się ma do kulturotwórczej misji TV jaką się szafuje.
marber7 / 2007-11-12 00:33
Dość zaskakująca opinia obrońcy społecznego modelu gospodarki rynkowej zwałaszcza w rolnictwie. Tam można finasować produkcję z środków budżetowych, a w TVP nie?Państwo ma obowiązek informowania swoich obywateli o swoich działaniach i powinno miec dośc sił, aby ten obowiązek wyegzekwowac od TVP. Natomiast pojęcie obiektywizmu jak pokazało wiele rozpraw naukowych i co pokazuje praktyka - nie istnieje w realnym świecie, bo zawsze punkt siedzenia okresla perspektywę widzenia...
A... / 2007-11-12 08:04 / Bywalec forum
...a PSL nie jest za rewolucjami a za powolnym odchodzeniem na ile się da od finansowania i TV i rolnictwa...
real60 / 81.219.244.* / 2007-11-12 01:19

Tam można finasować produkcję z środków budżetowych, a w TVP nie?


Zmiany od czegoś trzeba zacząć.:):)
niech żyje wolność / 78.157.160.* / 2007-11-10 15:32
ludzie,czemu nie popieracie najprostszego i najskuteczniejszego rozwiązania!!! ??? kodować programy,i wtedybędzie płacił ten kto będzie oglądał.Dlaczego mam płacić za coś czego nie chcę oglądać? A kiedy władzę zdobędą kom... to myślicie ,jakie będą programy? Inie podawajcie przykładów innych krajów gdzie płacą abonament,bo to są złe rozwiązania.Nie naśladujcie beznadziejnych rozwiązań choćby nie wiadomo skąd pochodziły.
Fr.Skwarnicki / 194.181.106.* / 2007-11-10 12:11
Moim zdaniem abonament albo raczej niewielki podatek przeznaczony na utrzymanie publicznego radia i telewizji powinien zostać utrzymany, ale...coś za coś. nalezy ograniczyć działalność komercyjną, np. wzorem Niemiec telewizja publliczna mogłaby nadawać reklamy po godz. 21,00 czy 22,00. Archaiczny jest system poboru abonamentu. Sądzę, że mógłby on być pobierany przy poborze podatku - każdy podatnik płaciłby np. 10 zł miesięcznie a budżet przekazywałby te piniądze radiu i telewizji. Założę się, że koszty poboru byłyby niższe. Bez abonamentu, wbrew opiniom telewizja publiczna pewnie się utrzyma (padną najwyżej ośrodki regionalne), ale radio, np. PR 2, które lubię, padnie bez dwóch zdań. Ewentualnie można dofinansowywać z budżetu pozycje misyjne i dotować radio, i równocześnie zlikwidować abonament, ale to otworzy pole do sporów, które to są te pozycje misyjne.
real60 / 81.219.244.* / 2007-11-10 18:33
Panie Fr. Skwarnicki - przecież NIC nie stoi na przeszkodzie aby pan opodatkował się na rzecz pr. 2 PR, które lubi pan słuchać. Pan oraz wszyscy ci co lubią.
JA tylko nie mogę zrozumieć, dlaczego SĄ ZMUSZANI do tego ludzie, którzy tego radia NIE SŁUCHAJĄ a muszą się dokładać, bo pan ten program lubi i chce słuchać.

Mam nadzieję, że rozumie pan absurdalność tej sytuacji.
Fr.Skwarnicki / 194.181.106.* / 2007-11-12 17:11
To dlaczego każe mi się płacić parę tysiączków rocznie na publiczną służbę zdrowia, z której nie korzystam? To też w gruncie rzeczy abonament, tylko znacznie wyższy. Kiedy zachoruję, idę do gabinetu prywatnego i płacę. Czyżby chodziło o misję publicznej służby zdrowia, na którą musimy łożyć wszyscy? A co do wpłat na PR2 - zadzwonię do nich i zapytam.
kpiarz / 195.205.100.* / 2007-11-15 14:59
To właściwie o co Panu chodzi???
real60 / 81.219.244.* / 2007-11-12 19:29
No ja też mogę się poskarżyć, że z akcyzy i innych podatków w paliwie, opłacam kolej w Polsce (choć nie korzystam) i dopłacam Bóg wie do czego jeszcze, no bo przecież do dróg nie dopłacam, bo wyglądają one jak ser Mazdamer.
Czy to też abonament?? I czy należy uznać że to dobre rozwiązanie, tylko dlatego że JEST?????
A... / 2007-11-12 08:07 / Bywalec forum
...a idąc tym tropem to zlikwidujmy teatry - w Narodowym niech będzie dajmy na to striptiz 24 godziny na dobę...
kpiarz / 83.7.166.* / 2007-11-10 19:20
Popieram, ja PR wogóle nie słucham to dlaczego mam płacić? Niech Pan Skwarnicki zrobi np. darowiznę na rzecz radia i słucha do woli. Ale tu jest głębszy problem, abonament zobowizani są płacić Ci którzy posiadają sprzet umożliwiąjacy do odbioru TV czy PR. Trzeba zacząć od zmiany ustawy chyba?
A... / 2007-11-12 08:10 / Bywalec forum
...podejrzewam że do teatru też Pan nie chodzi i nie wie że nawet w starożytnej Grecji dopłacano do wojska i... teatru...

Oj wy miłośnicy pajdo i ochlokracji !!!
real60 / 81.219.244.* / 2007-11-12 20:10
Do "A", Jeśli załatwi pan, aby w Polsce całe społeczeństwo dopłacało (czyli utrzymywało) TYLKO wojsko i teatr, to ja w to wchodzę. Tylko czy to się uda????
kpiarz / 195.205.100.* / 2007-11-12 10:34
A... Wiem więcej niż się Panu wydaje. Z teatrem to troszeczkę nie w temacie, mowa jest o abonamencie RTV - jeśli już to niech Pan łaskawie wypowie się w tej kwestii. Teatr Grecki czy ich armia to inna bajka, nie wydaje się Panu?:)
A... / 2007-11-12 15:03 / Bywalec forum
...a po prostu zgadzam się w pełni z p. Skwarnickim...
...a w Grecji teatr pełnił, po części przynajmniej, rolę telewizji - chyba się Pan z tym zgodzi...
Sollarriss / 2007-11-10 07:34
Zdecydowanie się zgadzam. Mimo iż Tv publiczna powinna posiadać misje i co wazniejsze ją realizowac, nie dzieje się tak od lat, a obowiazek płatności abonamentu pozostał i nadal funkcjonuje. Próby sciągnięcia abonamentu to zwyczajny skok na kasę ludzi, którzy czy chcą czy nie musze placić mniej wiecej połowe całego abonamentu za przyzwoity pakiet 60 programów ze zwyczajnej kablówki, tylko po to żeby nudy emitowane w TVP1 mogły jakoś zaistnieć. Myślę że jak każdy podmiot TVP1 jest w stanie zagrać lwa na rynku mediów i postarać się żeby działania jakie podejmuje były dochodowe, miały pewien limit kosztów, podlegały prawom rynku, w tym konkurencji, która zdecydowanie ozdrawia każdy podmiot, albo go uśmierca. mslę że zarządzający TVP1 mogliby w końcu dać przykład jak zarządza się dużą firmą medialną wówczas może odżyłyby jakieś misje, które można realizować.
jliber / 83.24.25.* / 2007-11-10 08:12
Jak chcesz realizować jakąś misję to sobie ją realizuj za własne pieniądze a nie wymuszone od innych mądralo. Jak mam dokładnie gdzieś jakiekolwiek misje wymyślone przez polityków.
Sollarriss / 2007-11-10 09:22
Totalnie nie zrozumiałeś...nie ma sie co dziwić za wcześnie dla ciebie...jeśli już taka jest podstawa TV publicznej to trudno. Nie tylko w Polsce wyciąga się kasę od ludzi. W Wielkiej Brytani nie masz w ogole wyboru czy połacić czy nie, po prostu kupujesz nowy telewizor i automatycznie dostajesz do rachunku w sklepie roczny abonament tv i pozamiatane...
kpiarz / 83.7.166.* / 2007-11-10 19:24
OK. ale jak ktoś nie ogląda TV publicznej to co?
UPRośćmyTO / 212.106.27.* / 2007-11-09 23:42
Jeśli ktoś ma wątpliwości niech zajrzy na youtube : Kulisy skandalu w TVP1 - Forum
http://www.youtube.com/watch?v=VoZLRzWD7SQ&mode=related&search
i następne. Mnie zamurowała taka "*obiektywność*"
m-mucha / 2007-11-10 00:54
publiczna swoja droga ale czy wogole istnieje cos takiego obiektywne media polsat tvn kazdy ciagnie w swoja strone juz od dawna mnie denerwuje ze media zamiast podawac fakty narzucaja mi interpretacje czesto sikerzy nie umieja zachowac swoich emocji dla siebie i az podskakuja na stolkach jak im cos nie pasuje tu przoduje polsat wiec najchetniej zmknol bym temat obiektywnych mediow bo teraz jest tak ze mowi sie tylko o tym co zwiazane z propisem i tylko zle juz mam dosc tej wrednej przesmiewnosci i ciaglego napieprzania w kolko to samo to napierniczanie jak nam strasznie bylo przez 2 lata juz jest nudne
jliber / 83.24.25.* / 2007-11-10 08:11
Gdyby istnialy prawdziwie obiektywne media, podajace jedynie suche fakty, nikt by ich nie ogladal, bo by byly nudne. Prawdziwy wybor jaki masz to czy chcesz ogladac media prywatne gdzie sytuacja jest jasna kogo (właściciela) subiektywne poglady sa pokazywane, czy tez media panstwowe gdzie sieć politycznych układów to uniemożliwia.
historyk / 87.207.180.* / 2007-11-09 20:29
temat telewizji publicznej toczy się od schyłku PRL. Wielkie dyskusje na temat obiektywności mediów poszły w niepamięć. Od dwóch lat każdy nawet ułomny oglądacz telewizji zauważa że brak jest obiektywnego przedstawiania faktów, stacje i dziennikaże biorą aktywny udział w polityce odpowiednio kreując postawy Polaków, napewno nie robią tego bezinteresownie chociaż za interes nie zawsze polega na materialnych aspektach. Mówi się że dziennikarze też mają swoje poglądy, mają ale powinni je zostawić dla siebie. Śmieszne jest to że dziennikarz np TVN24 będzie przedstawiał pogląd sprzeczny z linią kierownictwa. Krótko, telewizja publiczna powinna być po to aby każdy mógł w niej znaleść coś dla siebie, a informacje o wydarzeniach były przedstawianiem faktu a nie systematycznym kreawaniem jednej obcji i bezczelnym przedstawieniem tylko pasujących do tego poglądów i ludzi. W informacjach niektórych stacji tv pojawiają się wciąż ci sami komentatorzy z tym samym hasłem, przy kazdym temacie podkreślającym kto jest zły.
Tolerowane są postawy preferujące posługiwanie sie językiem agresji , ubliżania czy wybielania faktów jak to pasuje do jednej obcji. Otóż telewizja publiczna powinna być dla wszystkich i astronnicza aby tak było trzeba ją uniezależniać od rynku, tv publiczna to nie tylko rozrywka i aby tak było trzeba za nią płacić, uzależnienie tv od rynku to jej podległość tym którzy będą ją sponsorować chociażby w postaci systematycznych opłat za reklamy. Chciałbym słyszeć fakty a nie naokrągło obrzydliwy sposób wysławiania się wykształconego prof Niesiołowskiego, czy w kazdym wywiadzie plucie błotem przeciwnika. To ja sam chce wysnuwać wnioski a nie żeby podawano mi je na tacy pełnej obłudy. Chce wiedzieć i znać fakty i zapewniam że żadna indoktrynacja na mnie nie działa i takich jak ja mam nadzieje, jest dużo.
W koncepcji zniesienia opłat za tv widzę próbę pozbawienia jej społeczeństwu, nie wiem czy to jest zemsta czy głupota ale nie jest to racjonalna postawa. Oczywiście nie będziemy płacić na pensje nieudolnych pociotków ale od tego są ci którym ta tv podlega przecież nie jest to niezależny od przedstawicieli narodu organ jak Prezes NBP. Wystarczy zobaczyć jak to jest w wielkich demokracjach
Rotor / 213.17.223.* / 2007-11-09 19:48
Bardzo smuci mnie, że chcą zlikwidować media publiczne.Od 1990 r, nie zależne kto był u władzy słuchałem w 95 % radia jedynki i ogłądałem TVP 1. Są to medja prawie pozbawione agreji.Latamy na Marsa, wysyłamy sądy do odległych galaktyk a nie można
rozwiązać problemu ściągnięcia abonamentu "zabawne ! "- chyba,że nie chce się go ściągnąć aby był pretekst do innych posunięć. Pawlak co znim zrobić jak większość
posłów myśli o sobie.
oportunista / 195.117.13.* / 2008-05-03 14:09
To ty sobie kolego oglądaj tą beznadzieję i płać ile chcesz ale nie próbuj narzucać innym swojego komunistycznego toku myslenia.
Według mnie mozesz im przekazać w ramach abonamentu cały swój majątek i niech to pozostanie twoim poglądem
jliber / 83.24.25.* / 2007-11-10 08:14
To że ty chcesz otrzymywac dobro ktore by nie powstalo gdyby innych ludzi nie zmuszac do placenia za nie, jest oczywiscie racjonalnym wyborem pasożyta. Może jednak chwila refleksji pomoże ci zrozumieć że powinieneś odwalić się od cudzych pieniędzy.
marber7 / 2007-11-12 00:26
A ty żyjesz tylko za swoje? Przeciez całe państwo żyje z tego zo zabierze obywatelom w formie podatku, głownie tym najbiedniejszym, bo bogaci potrafia wykiwać państwo, choćby uciekając do KRUS. Więc też jestez pasożytem, jesli uważasz, że korzystanie z instytucji państwowych, samorządowych finansowanych z naszych podatków jest pasożytnictwem.
To ble ble na temat abonamentu to kolejny temat zastepczy, sa gotowe wzorce rozwiązń w sąsiednich państwach, więc bicie pany po raz kolejny jest jest zajęciem mocno podejrzanym...No ale u nas trzeba czyms zająs uwage ludu, żeby za bardzo nie mial czasu na przyglądanie sie innym poczynaniom nowej władzy
Agit / 2007-11-10 02:55 / Bywalec forum
Media pozbawione agresji to Discovery i National Geographic. TVP1 pod tym względem niczym się nie różni od Polsatu i TVN.
DA-old / 195.225.71.* / 2007-11-09 19:40
Jedyne media stroniące od skrajnej subiektywności osób powiązanych z polityką i kapitałem to telewizja publiczna.

Jeśli największe kraje europejskie mają mechanizm abonamentu na cele telewizji i radia publicznego to dlaczego my mamy od tego odstępować? Przecież Tusk obiecał że będzie nam bliżej do europy.

Propozycja POstkomuchów i malowanych ludowców (na czerwono rzecz jasna) zbliża nas bardziej do krajów III-go świata.
jliber / 83.24.25.* / 2007-11-10 08:18
Mi subiektywnosc mediow nie przeszkadza. Gdyby istnialy prawdziwie obiektywne media, nikt by ich nie ogladal bo bylyby nudne, wiec uwazaj czego sobie zyczysz. Wszyscy krzykacze narzekajacy na brak obiektywnosci danego medium w gruncie rzeczy narzekaja na to ze to medium nie ma takiego samego subiektywnego punktu widzenia co on. Po to mamy wolny rynek zeby moc wybrac jeden lub wiecej subiektywnych opinii na rynku i zbudowac sobie wlasna subiektywna. Media prywatne roznia sie od publicznych tym ze sa prezentowane subiektywne opinie wlasciciela zamiast obecnie rządzącej ekipy. TVP to tylko tuba propagandowa rządu finansowana za nasze pieniądze. Dziękuje bardzo ale mam lepsze pomysly na to co zrobic z moimi pieniedzmi.
gor / 83.11.67.* / 2007-11-09 22:09
Widze jak będziesz bronił przed komuchami niezależnej telewizji-brawo.Twoja głupota osiągnęła nieba -mam małe poszanowanie dla telewizji promującej wybitną piosenkarkę Do-de.
real60 / 81.219.244.* / 2007-11-09 20:04

Jedyne media stroniące od skrajnej subiektywności osób powiązanych z polityką i kapitałem
to telewizja publiczna.


Tak, to ciekawe stwierdzenie. W wyniku tego "stronienia", z TV państwowej odeszli już chyba wszyscy prezenterzy i redaktorzy, którzy nie dali się zeszmacić i bezwzględnie podporządkować partyjnym prezesom i jedynie słusznej linii partyjnej propagandy.

I żeby było wszystko jasne, propaganda partyjna jest serwowana w zależności od aktualnie rządzącej partii.
Niestety, zjawisko za poprzednich rządów jakoś wstydliwie ukrywane i maskowane, za ostatniej ekipy stało się otwartą polityką rządzącej partii (KRRiT).

Prywatyzacja państwowej TV jest, wydaje się JEDYNYM możliwym i najlepszym wyjściem z tej patowej sytuacji.
I nie chodzi tu bynajmniej o prywatyzację przez obcy kapitał (bo już widzę te zarzuty o złodziejską prywatyzację), przecież TVP może np. kupić pis, wraz z pracownikami (spółka pracownicza). Byłoby przynajmniej wiadomo, że prywatyzacja perły polskiego majątku nie jest złodziejska i dostała się w ręce prawdziwych patriotów.

Tak, to byłoby rozwiązanie najlepsze dla wszystkich.
DA-old / 195.225.71.* / 2007-11-09 19:43
Poza tym propozycja Pawlaka PREFERUJE zamiawianie audycji. A to domena telewizji cyfrowej. jak wiemy na razie TVP takiej platformy nie posiada. Ma ja natomioast Polsat i TVN.

Czyżby Pawlak poza Toyotą dorabiał jeszcze na boku u innych magnatów????
Handel wyrokami / 83.21.23.* / 2007-11-09 17:40
Oto reakcja rynku na mianowanie Dyzmy na premiera. On wam dopiero pokaze CUDAa. Jeszcze będziecie piszczeć jak was schłodzą i zrobią 25% bezrobocie. Ze łzami w oczach bedziecie tesknić za premierem Kaczynskim.
jliber / 212.180.147.* / 2007-11-09 17:57
Wy z PiSu zawsze macie problemy ze skupieniem sie na dyskutowanym temacie hehe. Zacznij od pracy przy tasmie w fabryce gwozdzi, popracuj pare lat, moze cos z ciebie bedzie.
reb / 84.234.0.* / 2007-11-09 18:22
Jliber a ty pewnie myslisz, że miliony bedziesz teraz kradł? Oj naiwniaku jeden. Jak dziecko. Jak dziecko.
@@@ / 195.90.107.* / 2007-11-09 18:48
Ma do tego podstawy skoro doradca Donalda jest dzisiaj autor powiedzenia: "pierwszy milion to trzeba ukrasc"
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy