Forum Forum finansoweKredyty

finansowanie 100% inwestycji z kredytu, jak to działa?

finansowanie 100% inwestycji z kredytu, jak to działa?

Hannasz / 217.11.141.* / 2006-08-24 16:28
Witam. Chcę kupić dom na kredyt, w 100%. Jak to wygląda w praktyce? Czy bank będzie chciał, żeby sporządzić umowę przedwstępną i zapłacić zadatek? Jeśli tak, to czy zadatek mam wyłożyć z własnej kieszeni? (czy zrobi to bank, skoro chcę wziąć całość na kredyt?), proszę o pomoc.
Wyświetlaj:
Konsultant Money.pl / 2006-08-31 11:46 / Specjalista Money.pl
Oczywiście bank może sfinansować 100% wartości nieruchomości, w takiej sytuacji jest kilka rozwiązań. Klient może dokonać wpłaty własnej z własnych środków, wtedy bank może tę kwotę sfinansować z kredytu. Można też złożyć wniosek o pełne finasnowanie nieruchomości, wtedy wpłata własna zostanie od razu sfinansowana przez bank. W praktyce to rozwiązanie może być trudne, ponieważ sprzedawca zazwyczaj oczekuje wpłaty zadatku w ciągu 1-2 tygodni od dnia podpisania umowy przedwstępnej, a obecnie raczej nie ma możliwości załatwienia kredytu w tak krótkim czasie. W obu tych przypadkach konieczne dodatkowe ubezpieczenie brakującego wkładu własnego. Jest ono liczone zazwyczaj od 20% kwoty kredytu. Klient musi płacić to ubezpieczenie aż do momentu, gdy z rat kredytu wpłaconych przez klienta zostanie przekroczony próg brakującego 20% wkładu własnego.
rybka / 2006-08-24 18:34 / Tysiącznik na forum
Informację wysłałem mailem.
Pozdrawiam
hannasz / 217.11.141.* / 2006-08-25 09:16
Niestety mail do mnie nie dotarl, byc moze utonal w morzu spamu, prosze wyslac jeszcze raz, jesli to mozliwe.
rybka / 2006-08-25 15:52 / Tysiącznik na forum
Wysłałem, ale jak nie dojdzie to prosze napisac:
mój adres: m_rybicki@op.pl

Najnowsze wpisy

Kredyty samochodowe - najlepsza oferta: