Forum Polityka, aktualnościKraj

Traktat Lizboński dzieli Polaków

Traktat Lizboński dzieli Polaków

Money.pl / 2008-07-09 08:43
Komentarze do wiadomości: Traktat Lizboński dzieli Polaków.
Wyświetlaj:
rcc / 2009-01-02 10:29
To raczej właścicele mediów dzielą Polaków traktatem lizbońskim, bo trzeba byc ślepym, żeby nie widzieć że Polacy mają rozum w głowie i ani euro ani lizbony nie chcą. Zagraniczne koncerny medialne królujące w Polsce serwuja nam sieczkę informacyjną i mają nadzieję, że ją łykniemy. Na szczęście są jeszcze anteny, które innym głosem mówią...!
szymon z pacanowa / 79.188.238.* / 2008-07-09 10:44
Panie prezydencie P O P I E R A M Y.
Dziękujemy.

140 000 budowlańców polskich buduje Norwegię, zarobki miesięczne 10 000 zł. 1500 zł dodatku na dziecko i po 5 latach mała emerytura 2500 zł.
Norwegia nie jest w lewackiej UE !

Ju z Londyn zatrudnia na budowach olimpijskich Londyn 2012, też dobrze płaci !

A te oszołomy wyniesieni przez pamperową pajdokrację marzą, z e wybudują stadion narodowy w 2 lata !
Już wielka kompromitacja platfusowego rządzenia nadchodzi !
bubu / 2008-07-09 09:25 / Bywalec forum
Nie jestem fanatykiem sondaży ale ten wskazywałby że polityczny zmysł nie jest obcy dużej części rodaków. Nie ukrywam że jestem po stronie tych którzy sądzą iż należy wstrzymać się z decyzjami odnośnie ratyfikacji Traktatu. Pośpiech nie ma żadnego uzasadnienia. Szczególnie teraz gdy Irlandia odrzuciła go w referendum a skargi konstytucyjne pozostają do rozpatrzenia w Niemczech i Czechach a być może także w Austrii.
Nasza ratyfikacja w obecnej chwili nic nie zmienia natomist podpisując zamykamy sobie droge do ewentualnych dalszych zmian które mogłyby być korzystne dla nas. Z naszej perspektywy najkorzystniejsze byłoby utrzymanie Traktatu Nicejskiego. Teoretycznie powinniśmy zatem po cichu kibicować temu by Traktat Lizboński nie wszedł w życie. Błędem jest zarówno pośpiech jaki i otwarte deklarowanie jak w przypadku Prezydenta iż się traktatu nie ratyfikuje. Wg mnie jest to zresztą rozgrywka na użytek wewnętrzny. Choć biorąc pod uwagę fakt iż głos w jednym czasie zabierali zarówno Klaus jak i Kaczyński nie można wykluczyć iż jest to działanie świadome. Tak się składa że jesteśmy (a w naszym przypadku być może byliśmy) najważniejszymi sojusznikami USA w tej częsci Europy....

UE w takiej czy innej formie kooperacji Państw a przede wszystkim jako jeden rynek będzie istaiała i od tego nie ma odwrotu. To samo dotyczy przepływu kapitałów czy ludzi (wszak nie trzeba być w UE aby przystąpić do strefy Schengen). Wszycy powinni więc odpowiedzić sobie czy rzeczywiście z federacji Państw chcemy ruchu w kierunku Państwa federacyjnego. Patrząc na wyniki tego sondażu czy sonadży z innych krajów nie ma wielkiego poparcia dla tej idei.
ryslis / 91.94.146.* / 2008-12-05 18:21
Nie jestem pewien czy cytowany sondaz odzwierciedla opinie Polakow.Moim zdaniem przeciwnikami podpisania Traktatu sa glownie ludzie zwiazani(czym) z radiem maryja,ortodoksyjni katolicy i pseudopolitycy obozu PiS wspierani przez Prezydenta RP.Postepowanie Prezydenta z niezwykta unizonoscia do USA(czy zaleznoscia)swiadczy o braku wiedzy historycznej.Prezydent i PiS zapomina ze to USA wcisnely wraz z Anglia Polske w objecia Stalina i palcem nie ruszyly jak siepacze stalinowscy mordowali przeciwnikow tego ukladu.Jestem pewien ze USA palcem nie ruszy jesli nad Polska zawisnie jakas grozba.Dzis Kaczynscy obaj usiluja zmusic do reakcii Unie iNATO ale traktatu wiazacego nas z zUnia podpisac nie chca.
szopen76 / 150.254.130.* / 2008-12-09 09:21
Proba wcisniecia Polski do panstwa zwiazkowego rowniez swiadczy o braku znajomosci historii. Francja nas zdradzila (i to zrestza nie raz), miala z nami sojusz wojskowy - USA nie. Nie rozumiem jak Polak moze popierac zniesienie niepodleglosci wlasnego kraju.
cikerpliwy / 79.188.238.* / 2008-07-09 10:53
zgadzam się, a te tuskowe tupanie na prezydenta jak poprzednio w sprawie lustracji, geremkowe akcje w PE, zlekceważyć. Co prawda Rodzina Pomyj Wyborczych, będzie się nakręcać i piórem maleszki i mądrością człowieka honoru kiszczaka będą obywatelom mieszać w głowach, ale racja i tak jest po naszej stronie.
Musimy być cierpliwi, za rok powinno być już po platformie !

Pomoże nam w tym odebranie nam organizacji EURO.
KAP / 2008-07-09 08:43 / Tysiącznik na forum
wywolywanie i wygrywanie podzialów to podstawa dla egzystencji PiS. biedni na bogatych, sluszna opozycja lat 80tych przewciw nieslusznej, tu Polska tam ZOMO. Bez konfliktu Kaczynscy straciliby sens zycia. A do konfliktu trzeba dzielic i pokazywac jednym ze drudzy sa be. Cale szczescie ze niestwty jestesmy krajem w miare jednolitym narodowosciowo. Inaczej przez tych paranoicznych gosci skonczylibysmy nadobnie jak Jugoslawia.
ibędziegit / 213.158.196.* / 2008-07-09 18:46
a tak może kiedyś skończymy z esbekami
buzza / 2008-12-10 19:31 / Bywalec forum
to nie esbecy to KC PZPR. sądu,durektorzy,pierwsisekretarze,komendanci milicj,i cał rząd od 1944-1989r.to jest korupcja i nie udolność bo nie odsunięto ich od władzy tak jak to zrobiono w niemczech,czechosłowacji i wielu innych krajach.to zbrodniarze i ludobójcy.
misialek / 89.74.223.* / 2009-01-02 14:51
myślę że euro tak samo jak traktat lizboński pomoże nam szczególnie w kryzysie który powoli polskę juz dotyka a skoro nasz Pan Prezydent zobowiązał się podpisac to niech to wreszcie zrobi i przestanie chociaż raz się ośmieszac w Europie co do traktatu on reformuję Unię a nie znosi naszą niepodległośc. myślę że dalsza integracja jest korzystna a jak mi ktoś mówił będzie że nie to niech sobie popatrzy ile kasy już wpompowano w nasz kraj właśnie z tej złej uni

Najnowsze wpisy