Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Debiut Bogdanki coraz bliżej

Debiut Bogdanki coraz bliżej

Money.pl / 2009-06-05 13:04
Komentarze do wiadomości: Debiut Bogdanki coraz bliżej.
Wyświetlaj:
szczepeq / 2009-06-05 13:04
Warto zadebiutować z Bogdanka na GPW ?
Mateusz Łabęcki / 88.156.86.* / 2009-06-05 13:40
Zależy od Pana temperamentu i nastawienia na inwestycje.
1. Czy planuje pan trzymać akcje przynajmniej 1 rok, 2 lata,3 lata 5 lat .
2. Jaki % swojego portfela chce Pan przeznaczyć na akcje.

Przewidywanie ceny chyba nikomu nie wychodzi najlepiej więc moim zdaniem warto zadebiutować a później dokupić.

Bogdanka to spółka wg. mnie z przyszłością przyzwoitych zysków w perspektywie 10 lat.
1. Rozwija współpracę z ZA Puławy w technologii gazyfikacji węgla. ( 50% tańszy gaz od wydobywanego ze złóż )
2. Sektor energetyczny jeszcze do 2020 roku będzie oparty na węglu.
3. Z prospektu emisyjnego wynika, że płaci dywidendę. 3,5% ceny emisji.
4. Ma świetne współczynniki ROE i ROA.
5. Zwiększa zysk mniejwięcej 3-5% w skali roku.
6. Ma dosyć dobrą sytuację finansową ( średnia giełdowa ).
7. Biorąc pod uwagę przyszłą inflację moim zdaniem spółka z rodziny surowców da przyzwoite zyski.

Sprawa CO2. Sektor energetyczny oparty o węgiel emituje CO2.
Biorąc pod uwagę Polskie warunki do 2020 spadek udziału elektrowni węglowych będzie nieznaczny.
Jak już pisałem wcześniej Bogdanka prowadzi wspólny projekt z ZA Puławy w sprawie gazyfikacji węgla. Muszę dodać, że jest nim zainteresowane PGNiG, które będzie miało problemy z pozyskaniem gazu z Rosji.

Warunek trzymać akcje.
Jeśli są luki w moim rozumowaniu proszę o komentarz.
kyle / 2009-06-05 15:50
gdy wszystko wygląda zbyty pięknie, to na pewno nie wiesz wszystkiego... moim zdaniem 48zł za akcję to trochę za dużo... chociaż z drugiej strony, może kożystając z hossy ceny akcji skoczą do 60zł, ale ja widzę je po 30zł na koniec roku... wątpię aby ktoś się sugerował ą wypowiedzią... i chyba dobrze..;)
Lovercraft / 83.26.13.* / 2009-06-05 20:03
Chciałem kupić ale miałem negatywny sen o tej inwestycji i był tam dokładnie taki zachód słońca z tej fotki jak w tym artykule jak w moim śnie. Krótko mówiąc na krótko był spory skok do góry ale później spory spadek. Może to śmieszne ale ponieważ mi się przyśniło odpuszczę, najwyżej nie zarobię, ale snu nie będę lekceważył.
M.M. / 79.175.204.* / 2009-06-07 22:10
DI BRE w dniu 05.06.09r. podpisał z K.Bogdanka umowę na objęcie 9000000 szt.akcji po 48 zł. w razie braku zainteresowania ze strony instytucji finansowych.Z tego można wyciągnąć wniosek że zainteresowanie w/w instytucji przy budowie księgi popytu było marne.A jakie było?, to dowiemy się po 10.06.09r.Do obecnej chwili nie wiemy jaka była redukcja dla indywidualnych,i czy była.To że Spółka sprzedaje po max.cenie to się okaże czy było zasadne w dniu debiutu.
Krytyk 1 / 79.175.204.* / 2009-06-07 22:06
DI BRE w dniu 05.06.09r. podpisał z K.Bogdanka umowę na objęcie 9000000 szt.akcji po 48 zł. w razie braku zainteresowania ze strony instytucji finansowych.Z tego można wyciągnąć wniosek że zainteresowanie w/w instytucji przy budowie księgi popytu było marne.A jakie było?, to dowiemy się po 10.06.09r.Do obecnej chwili nie wiemy jaka była redukcja dla indywidualnych,i czy była.To że Spółka sprzedaje po max.cenie to się okaże czy było zasadne w dniu debiutu.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy