Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

TP SA: Związkowcy przerwali rozmowy

TP SA: Związkowcy przerwali rozmowy

Kuba / .* / 2005-03-24 22:49
Komentarze do wiadomości: TP SA: Związkowcy przerwali rozmowy.
Wyświetlaj:
Maniek / .* / 2005-04-06 22:07
DO UCZESTNIKAWydaje mi się że to właśnie taka postawa jaką Ty reprezentujesz wprowadza Polskę w stanu coraz większego marazmu. Przypomina mi się przysłowie o psie ogrodnika.Jeśli Ty życzysz ludzią żeby byli bez pracy to czego można życzyć Tobie?Uważam, że powiniśmy trzymać się razem jako polski naród i nie dawać wykorzystywać się francuzom.
Maniek / .* / 2005-04-06 22:00
Po pierwsze: średnie zarobki w Warszawie to 3 500 netto, a np. w Olsztynie to 2 000 netto co przy odprawie rzędu 50 000 brutto daje 28 850 netto na jednego pracownika. Pozwala na przeżycie na tym samym poziomie przez okres 8 miesięcy w Warszawie, a w Olsztynie 14 miesięcy.Po drugie: żeby otrzymać 50 000 tysięcy należy pracować jakieś 25 lat w TP, a takich pracowników to TP już zwolniła, dodatkowo pracwonik w Olsztynie nie dostanie 50 000 ponieważ zarabiał mniej przez caly okres wiec odprawki dostanie też mniej. Reasumujac ogłaszane w internecie kwoty rzędu kilu dziesieciu, a nawet kilkuset tysiecy w rzeczywistości wystarczą na przetrwanie kilku miesięcy lub kilkunastu miesiecy na mleku i bułkach, a co później bez pracy???Po trzecie: kolejna osoba bez pracy w Polsce to kolejne osoby tracące przychody np. bez pracy nie dostaniemy kredytu na zakup telewizora, bezrobotnego nie stać na zakup nowej pralki czyli to może oznaczać kolejne utraty miejsc pracy. Prosta zasada ekonomii i obiegu pieniądza.Poprostu żal mi pracowników TP którzy za sprawą polskiego rządu zostali sprzedani francuzom, którzy słyną z wykorzystywania i podboju innych narodów. A może teraz pracownicy TP mają jachać do Francji prosić o prace, ale tam nas nie chcą i nie potrzebują, bo po co jak polski rząd sam im dał władze i pnieniądze polskich pracowników.Co do związków zawodowych to zgadzam się z przedmówcami nie są wstanie zrobić i wywalczyć nic po za przeciąganiem spraw w czasie. To tak jak polski rząd nie potrafi wywalczyć odpowiednich praw dla Polski w UE. JEASTEŚMY WYKORZYSTYWANI BO DAJEMY SIĘ WYKORZYSTYWAĆ i uważam że lepsze jest 3,5tyś pracowników TP nawet gdyby nic nie roblili, ale wydawali pnieniądze w Polsce niż spłacanie długów FT i utrzymywanie biurokracji we Francji za pieniądze polskich pracowników którzy zostaną bez pracy. W FT jest 100tys pracowników i nikt ich nie może zwolnić bo takie wywalczyli sobie prawa więc zwalniają tych którzy sobie na to pozwalają czyli polaków.
uczestnik / .* / 2005-04-04 23:07
Bardzo dobrze!JESTEM ZA ZWOLNIENIAMI!Ludzie!nie zdajecie sobie sprawy ile TPSA wydaje na imprezy integracyjne pracowników,w jakich hotelach bawią się zamiast uczyć!!JUŻ CZAS zeby rozpuszczone towarzystwo pracowników przekonało się co znaczy bezrobocie!!!!
Janusz / .* / 2005-03-27 18:28
TO JEST CHORE !!! 20 związków zawodowych, czyli prawie wszyscy są związkowcami, jeżeli w poprzednich latach zwalniani tysiące pracowników to było OK!!! , a teraz zaledwie 3,5 tys. to jest wielki szum. DLACZEGO???, dlatego ponieważ zaczyna się palić grunt pod nogami WIELKICH związkowców i ich kolesiów!!!. TERAZ TRZEBA SIĘ BRONIĆ. Moim zdaniem w pierwszej kolejności TPSA powinna zwolnić tych psełdo ZWIĄZKOWCÓW, nie mających pojęcia o pracy w telekomunikacji, niech zobaczą jak wygląda rynek pracy, a nie ślizganie się na ludzkich krzywdach.Janusz, zwolniony z TPSA w 2003 r.Pozdrowienia dla wszystkich którym obecni aktywni związkowcy obiecyewali że wszystko będzie OK! (obiecanki cacanki a im napewno będzie OK! "do pewnego czasu")
Max / .* / 2005-03-25 02:01
MAM NADZIEJE, ZE ZA TYCH NIEROBOW WEZMIE SIE FT. Bardzo dobrze sie dzieje. Zwolnienie 1000 pracownikow w TPSA otwiera droge do zatrunienia 10 000 osob u konkurencji. PRAWIDLOWY POZIOM ZATRUDNIENIA DLA TPSA WYNOSI: 18000-20000 tys OSOB, ALE POD WARUNKIEM, ZE TPSA UTRZYMA POZIOM PRZYCHODOW I PENETRACJE RYNKU!!! FRANCUZI ZWALNIAJCIE PRACOWNIKOW TPSA, BO TRACICIE RYNEK!!! PRZYCHODY FT +2,2%, PRZYCHODY TPSA +1,5% (TYLKO DZIEKI TELEFONII KOMORKOWEJ)
rpa / .* / 2005-03-25 00:12
Niestety, tak wgląda smutna prawda o polskiej prywatyzacji. Sam pracowałem w tepsie ponad 11 lat w okresie największego rozkwitu czyli do 97 roku. po sprzedaniu francuzom zaczęlo sie dzielenie firmy na piony i po kolei odrywaniu majątku wypracowanego przez podatników. Kto na tym skorzystał? garstka aferzystów a przede wszystkim francuzi. Widac zresztą - chca jak najwięcj wydrzec i zabrac - polityka rabunku. dobrze zrobilem że w 2001 odszedłem z odprawą. Zdołałem podleczyć się psychicznie (bo praca w stresie przed zwolnieniami i szukaniem co jest zle zrobione doprowadza do choroby psychicznej) i wrócić do normalności. Dzis zaczynam prosperować na swoim. Współczuję swoim kolegom jak ich obserwuje teraz - toż to wraki ludzi i to z coraz to gorsza perpektywa przed nimi - a wszak to ci wyselekcjonowani - najlepsi. Tak wyglada nasza prywatyzacja. Zreszta w poniedzialek widziałem sie z kolegą jeszcze ze studiów - tyle że pracoowal w biurze maklerskim banku prywatyzowego - jest w takim stanie psychiczny jak ja w 2001. Lepiej wziąć kase, wyleczyc sie i życ
Max / .* / 2005-03-25 01:56
Ty znasz garstke pracownikow., a ja cale piony i czlonkow przewodniczacych zwiazkowi zawodowemu Solidarnosc. Czlowieku o czym ty mowisz. Ja u pracownika technicznego, pracujacego w terenie, zarabiajacego ponad 5000 PLN podlaczalem neostrade. Wyobraz sobie, ze nie wie co to USB. Przechwala sie jedynie, ze ma kupe kasy, samochod sluzbowy + wysoki limit na paliwo +drugi samochod w garazu i dom. Mowi, ze tak to jest, ze wiekszosc z pracownikow nie zna sie na komputerach. Fakt wyszedl na jaw jak sie pytalem, czy nie mozna popchnac mojej sprawy z umowa na uslugi. Dokumenty kserowali 4 razy w sumie 12-14 kopii. Najlepsze jest to, ze prosili mnie za kazdym razem o okazanie oryginalu i ich kopii ksero. Dopiero jak zagrozilem, ze odmowie placenia i zrezygnuje z uslug to zalatwili sprawe w 2 dni. Oczywiscie przepraszali mnie ale co z tego. Oddawalem im 450-620PLN miesiecznie i mieli mnie w dupie. Czesc uslug przenioslem do konkurencji m.in. internet i czesc uslug dodanych. Teraz zarabiaja 80-110 PLN i niech sie ciesza. TY POPADLES W CHOROBE, PONIEWAZ BYLES NIC NIE WART DLA SPOLKI I DLATEGO SIE OBAWIALES. BOJA SIE TYLKO NIEKOMPETENTNI. Jak sie spotykam z ludzmi z tepsy (prywatnie) mowia, ze to wszystko to takie bicie piany aby wziac wieksza kase.
Kuba / .* / 2005-03-24 22:49
Niech sobie te odprawy po rozwiązaniu "za porozumieniem"weźnie Zarząd po odejściu na bezrobocie!
Max / .* / 2005-03-25 02:13
ZARZAD MA RACJE ZWALNIAJAC PRACOWNIKOW!!! TO BARDZO DOBRE POSUNIECIE, PRZY TYM JAK FIRMA TRACI RYNEK. 3 minuty rozmowy kosztuja w TPSA 35gr, a w komorkach 44gr (na stacjonarne i do sieci). To zalezy od sieci, sposobu platnosci, taryfy itp. Ja tyle place. W TPSA placi sie pusty abonament 42,70zl. Uwazam, ze w tym roku ceny beda korzystniejsze w telefonii komorkowej. Dlatego uwazam, ze TPSA zwolni w 2005r. 3500 osob + 500 osob pojdzie na emeryture, w 2006r. odejdzie okolo 2500 osob, w 2007 roku okolo 2000. Beda zwalniac, aby retszowac wyniki finansowe spolki i utrate rynku. PKN ORLEN zostal zrestrukturyzowany na czas, teraz posiada niecale 30% rynku, a wyniki finansowe maja rekordowe z powodu restrukturyzacji i wysokiej ceny ropy. Dlatego teraz sie rozwijaja za granica, zanim nie zostana przejeci. Z TPSA jest podobnie i z tego trzeba sie cieszyc. Ceny uslug spadna i firmy beda mogly wydac te pieniadze na inwestycje i tym samym zwiekszyc zatrudnienie. Pozniej pewnie bedzie energetyka, nastepnie kopalnie i KGHM, a na koncu PKP.
pintek / .* / 2005-03-25 08:49
Jaki p. Max jest mądry! Jaki świadomy! jaki wielki liberał! A w rzeczywistości guzik wie i wierzy byle dupkom w to co opowiadają. Czy Pan wie na czym polegają oszczędności w TPSA? Wie Pan na czym się oszczędza? Wie Pan co to jest drenaż firmy? jeśli przestnie Pan słuchać jedynego autorytetu jakim jest Pan sam dla siebie i jeżeli odejdzie Pan od dogmatyki liberalnej, to może Pan będzie pisał odrobinę normalniejsze komentarze.
REALISTA / .* / 2005-03-25 19:06
A co zlego w liberalizmie? Oczywiscie zalezy co sie pod tym terminem rozumie. Ludzie rzadko siegaja obecnie po slowniki. Trzeba skonczyc z socjalem. Jednak nie rozwiaze tego jedynie zwolnienie nadmiaru zatrudnienia. Problem TP, ze nie zostala sprywatyzowana. Sprzedaz FT to przeciez nie prywatyzacja. FT zwalnia a u siebie ma grubo ponad 100 tys. "pracownikow". Wiekszosc z nich to tzw. "public servants" wiec nie do ruszenia. Za ich cieple posadki placa wszyscy podatnicy w cenach uslug. Kto dzisiaj nie korzysta z telefonu? Dzieki komorkowcom i innym (Tele2, Onet, Sferia) jest troche lepiej. Ale przeciez komorkowcy to tez ciagle firmy panstwowe. URTiP niby cos reguluje ale w rzwczywistosci chroni tych co juz sie dopchali do koncesji. W swojej firmie nikt nie zatrudnia 3 ludzi do jednej lopaty. Nalezy odejsc od dogmatyki socjalnej jesli nie chcemy pracowac wkrotce dla Chinczykow i Hindusow. Dla maluczkich tylko dziki kapitalizm sie sprawdza. Naszej gospodarce daleko do liberalizmu. A z ciekawosci na czym sie oszczedza w TP? Na tych 20-stu zwiazkach zawodowych. Jak to mozliwe, ze ta firma dziala skoro ma tylu pasozytow. Zwiazek Zawodowy dziala zawsze na szkode ludzi ambitnych i pracowitych. Premiuje lenistwo i urawnilowke. Czas z tym skonczyc.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy