Forum Polityka, aktualnościKraj

Związkowcy przed Sejmem, związkowcy na torach

Związkowcy przed Sejmem, związkowcy na torach

skomentuj
Wyświetlaj:
historyk / 83.24.155.* / 2008-11-07 08:28
zaczyna się budowanie Irlandii, czekamy na podwyżki składek zus, podwyżki podatków i wprowadzenie euro no i oczywiście chcemy pracować do 75 lat
Bernard+ / 83.22.126.* / 2008-11-06 18:51
Żądanie przez związkowców wcześniejszych emerytur dla nauczycieli WF to nieuczciwa ściema. Nauczyciel WF mając wyższe wykształcenie w specjalności dotyczącej sprawności fizycznej wie doskonale o tym jak z wiekiem traci się sprawność fizyczną niezbędną do wykonywania zawodu i dlatego jeżeli nie jest tępym leniem to zawczasu kończy studia podyplomowe np. z pedagogiki lub nauczania biologii i po 40 roku życia zmienia rodzaj nauczanego przedmiotu. Znam też kilku osobiście, którzy odeszli ze szkoły i założyli siłownie i kluby fitness. Nikt nie musi do emerytury być nauczycielem WF może na nią później pracować np. za biurkiem, jako Dyrektor szkoły lub pracownik administracji szkolnej w gminie albo kierownik Basenu itp. jest wiele możliwości zmiany zatrudnienia, gdy zdrowie nie pozwala być nauczycielem WF. Ostatnio poznałem byłą nauczycielkę, WF, która gdy za bardzo przytyła to zatrudniła się w Amplico Life, jako agent ubezpieczeniowy i bardzo sobie to chwali. Nie ma, więc powodu utrzymywać przepisów, które powodują, że Polacy z zawodu są głównie emerytami i przez to mają i niskie płace i marne emerytury i armię niepotrzebnych urzędników do utrzymywania. Doszliśmy już w rozwijaniu absurdów do tego, że nieuprzywlilejowani 60-65 letni pracownicy są okradani przez państwo wysokimi podatkami i obowiązkowymi składkami do ZUS aby Rząd opłacał wysokie emerytury dla 40 latków, którzy wywalczyli je sobie brutalnymi ulicznymi burdami z użyciem niebezpiecznych przedmiotów oraz okupowaniem gmachów publicznych i niszczeniem mienia państwowego. Nie powinno być żadnych wcześniejszych emerytur a jedynie nieco wyższe renty z tytułu niezdolności do wykonywania dotychczasowej pracy i darmowe szkolenia przekwalifikowujące np Maszynistę kolejowej lokomotywy na konduktora lub pracownika ekspedycji kolejowej a tancerkę i tancerza na choreografa lub biletera w operze albo listonosza lub pracownika biurowego itp. Nikt nie musi wykonywać do emerytury raz obranego zawodu i z tego powodu, że starcił psychofizyczną sprawność do wykonywania dotychczasowego zawodu np. pilota nie musi od razu iść na emeryturę, może przecież być wykładowcą w szkole pilotarzu albo kierowcą autobusu do ustawowego wieku emerytalnego. Dość dyktowania przez 2 miliony zwiąkowców pozostałym 11 milionom pracujących jak ma wyglądać prawo pracy i ubezpieczeń społecznych. Popieram Rząd niech nie ugina się przed politycznymi chuliganami a trzeba wreszcie głośno powiedzieć, że to posłowie związkowi i polpulistyczni są odpowiedzialni za to, że jesteśmy dziś najbiedniejszym narodem w Unii Europejskiej i niech to będzie ich ostatnia kadencja w sejmie bo 11 milionów nieuprzywilejowanych a stale okradanych, cicho i spokojnie pracujących Polaków ma możliwość wymieść nieuczciwych posłów z sejmu i senatu swoimi kartkami wyborczymi.
KAP / 2008-11-06 14:26 / Tysiącznik na forum
jest wolnosc to i jest prawo do protestów. Prawo do strajków tez jest , ale tych zgodnych z prawem. Osobisci mam nadzieje ze uswiadomimy sobie wszyscy ze gioscie walcza o przywileje za nasza jase,. Krócej pracowac kazdy by chcial Panowie zwiazkowcy. Tylko ni kazdy juz za to chce zaplacic.
roxanaW / 79.188.238.* / 2008-11-06 13:49
zabrać Polakom dawć dużo koncernom zachodnim !
a co moherowe bractwo zatopić !

Z raportu Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów za rok 2007, roczne dotacje

-kocern LG 441,2 miliona zł.
-Hewlett Packard 8,6 miliona złotych
-MAN 52,5 miliona złotych
-ISUZU 40,8 miliona złotych
-FIAT 31,7 miliona złotych
-Volkswagen 24,2 miliona złotych
Itd., itp……

i jeszcze te zwolnienia z podatków dla obcych. I temu EUREKO koniecznie te 4 miliardy wypłaćcie jak chce grad i spółka.
KAP / 2008-11-06 14:23 / Tysiącznik na forum
a ile wrzucilismy do worka: PKP + Wegiel Kamienny? i co ? i mamy najdrozszy wegiel w tej czesci Europy produkujacy głównie zwiazkowców i prezesów spółek oraz przestarzale i drogie koleje worzace ten wegiel. Po drugie obecnie nie sciagniesz zadnej inwestycji bez ulg czy dotacji.
skomentuj

Najnowsze wpisy