Forum Forum finansoweBanki

Plastikowy prestiż, czyli jaka karta dla lepiej zarabiających

Plastikowy prestiż, czyli jaka karta dla lepiej zarabiających

Wyświetlaj:
Podróżnik / 188.137.81.* / 2013-01-30 21:37
Patrzyłem na używających Goldów jak na snobów i szpanerów i choć stać mnie było to gardziłem osobami ostentacyjnie machającymi Goldem w Auchan.
Z Goldkami wiążą się duże pakiety ubezpieczeniowe i zniżki w usługach, więc kiedy zacząłem podróżować po świecie (a ubezpieczenia zżerały mi dochody) zacząłem szukać kart oferujących max korzyści i ostatecznie zdecydowałem się na Dinners Club ze względu na szerokie ubezpieczenie zagraniczne nie tylko dla posiadacza ale także osob z nim podróżujących. (Dinners nie jest kartą kredytową jak sugeruje autorka ale obciążeniową typu CHARGE - wygodne i brak "pułapki kredytowej"). Więc zmierzam do tego iż fakt faktem używanie danego typu karty wraz z pakietem korzyści nie jest jednak snobizmem jeśli wypływa z potrzeby a nie dla szpanu. Osobiście jednak uważam, że progi dochodu dla uzyskania karty Gold powinny być utrzymane na poziomie 2x średnia krajowa bo w tej chwili w saloniku Lounges spotykam już sąsiada, który ma dochód rzędu 1500zł netto i ma Golda w getinie a zaraz będą tam zaglądać bezrobotni :D.
posiadacz_karty / 83.15.128.* / 2010-09-17 13:11
Autorka popełniła mały błąd merytoryczny. Karty VISA Infinite nie mają limitu wydatków, natomiast karty MC World Signia takie limity mają (oczywiście są one na wysokim poziomie, ok. 200-300 tys zł, ale jednak są).

Również fragment mówiący o przyznawaniu karty przez bank, a nie na wniosek klienta, powinien odnosić się do kart VISA Infinite, a nie MC World Signia.

na koniec jeszcze drobna uwaga z innej beczki: Maestro czy VISA Electron nie nie "typy" kart, jak chce Autorka, lecz znaki organizacji płatniczych. Typami kart są: karty płaskie i karty embosowane (wypukłe).
ksks / 89.79.221.* / 2009-09-25 00:54
taaak... Word World Works Signia...

kto tu pisze artykuły?
dod / 77.253.11.* / 2008-10-23 09:01
Karty kredytowe to pułapka finansowa !!!!! błędne koło
TOM / 194.242.62.* / 2006-02-23 09:09
Ciekawe, czy pominięcie w artykule najbardziej prestizowej karty wydawanej w POlsce (Visa Infinite, gdzie limity na karcie moga dochodzic do 1 000 000 zł) jest świadome, czy też wynika z niewiedzy...
Andrsson H. / 84.60.123.* / 2006-04-29 13:54
Osoby zalatwiajonce sobie karty Kredytowe przy takich zarobkach jak 4500-5000 hca sie tylko wyrurznic za wszelka cene przy kasie albo szpanowac ,imponowac,itd ..
Liczy sie kasa anie kredyt - bes wzgledu na zarobek najlepszym roswionsaniem sa zwykle karty platniche bez jakichkolwiek kosztuf albo kassa w kieszeni.
Nikiedy gdy stoje w kasie to pszykro mi patszec na tach nowobogackich kturzy presetuja sie i przeciagaja konta robia zadlurzenia a niemaja grosza alle zlota karte -Polska Mentalnosc..
Toma / 37.164.79.* / 2015-06-04 11:45
A masz skończoną pierwszą klasę?
Przykro napewno jest większości Polaków czytać to co nabazgrałeś, ale oczywiście starasz się swoją kulturą pokazać jaki jest sens życia? Czy jeżeli w opłatach zawarte są ubezpieczenia, a ty musisz jeszcze za nie płacić, lub ominąć, to nie pisz że platyny, gołd, są dla snobów, zwyczajnie nikt nie lubi blachy stalowej bez bezpieczeństwa, i tyle, a tobie zanim napiszesz komentarz to zastanów się nad wyborem koloru czy będzie to możliwe czarnym czy dalej czerwonym.
Ps. Aby dostać nawet tzw Polską Golden Kartę, musisz zarabiać stale 300 tys Pln, a inne to typu, chcesz się pochwalić zlotym kolorem MasterCard?
Na zachodzie zgniłym dostaniesz tylko takie, ale to nie znaczy że masz kredyt, to pomówienia pomiędzy dwoma różnymi systemami, właśnie tym zachodnim, oraz wschodnio-środkowej Europy
Mentalność człowieku jest na początku, jak pożyjemy 40 -lat, jak masz Porsche w garażu, to inaczej patrzysz na życie.
Zapomnij więc o mentalności swojej, tylko pisz po POLSKU
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
12qwer / 83.19.162.* / 2009-03-04 10:43
popieram liczy sie o co masz w kieszeni, a nie jaki kolor plastiku masz przy sobie.....niestety tu jest Polska...
Zuzaro / 84.38.101.* / 2008-02-25 23:19
NAUCZ SIE BARANIE POPRAWNEJ POLSKIEJ PISOWNI!!! Np. również, wyróżniać, bez względu, rozwiązaniem itp. Dwója z polskiej ortografii! Ty się wyróżniasz bardzo tym, że nie potrafisz poprawnie pisać! Daj więc spokój tym, którzy za godziwą pracę dostają zapłatę, a co za tym idzie odpowiednią kartę! Kup sobie slownik ortograficzny i potrenuj!
zonda / 193.111.166.* / 2009-05-29 13:42
Dokładnie tak. Złota karta, to zaden powód do dumy, ale dzięki niskiemu oprocentowaniu (ja mam 10%) jest wygodniejsza i tańsza od kredytu gotówkowego... Nie mam jej dla szpanu, bo do tego słuzy World Signia, tylko z potrzeby robienia niespodziewanych wydatków, często bez zadłuzania się, jeśli wyrobię w "grace period", a chwilowo mam przyblokowana gotówkę i czekam na płatność.
tylko takie z**** jak Ty patrzą krzywo przy kasiie na ludzi płacących kartami kredytowymi :/
Ja-Gaar / 212.244.191.* / 2006-02-20 11:29
"Jeżeli posiadamy odpowiednie dochody, to z pewnością warto dobrze się zastanowić i dokładnie policzyć, czy w ogóle, a jeśli tak, to jaka karta jest nam potrzebna."

No coz, ten akapit podsumowuje caly artykul. Mam wystarczajace dochody na zlota karte a w porywach moze nawet platynowa. Kiedys myslalem coby sobie zafundoac goldke... Ale przyszlo opamietanie - po co wlasciwie mi taka karta? Zeby wiecej za nia placic? Nie jezdze za granice, pakiet ubezpieczen nie jest mi potrzebny, wlasciwie karty potrzebuje tylko do platnosci przez internet, Paypal i te sprawy...
Zas wiekszosc ludzi bierze takie karty, o czym wspomniano w ostatnim akapicie - z pobudek czysto snobistycznych.
Pozdro - uzytkownik zwyklej VISA Classic
Luksander / 130.36.62.* / 2007-08-30 19:47
Czasami tez rozwarzam zafundowanie sobie golda ale placic za nia nie mam zamiaru. Jak bedzie sie oplacac brac na kredyt i wiecej na tym zyskac niz placic to czemu nie. Jak na razie Mastercard w Euro za free pierwszy rok i kolejne za 10e/rocznie w zupelnosci starcza. Tym bardziej ze w Irlandii taka karta kosztuje 40e/rocznie. Troche jezdze po swiecie i nawet raz posialem jedna karte w meksyku ale juz przy tej karcie elegancko wszystko daje rade.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: