Forum Forum dla firmKadry

Pieniądze motywują najlepiej

Pieniądze motywują najlepiej

Money.pl / 2008-08-07 13:12
Komentarze do wiadomości: Pieniądze motywują najlepiej.
Wyświetlaj:
nikita12 / 2010-09-28 09:59
Czy ja wiem czy tylko pieniądze. Na pewno podejście szefa, jakieś pochwały, myślę, ze nawet takie rzeczy jak imprezy integracyjne. Firmy coraz częściej sięgają po taka formę motywowania i jak się okazuje, to ona się jak najbardziej sprawdza.
mś / 193.151.55.* / 2008-08-08 11:14
Poczucie bezpieczeństwa to : pieniądze, które umożliwiają życie bezstresowe w życiu prywatnym i zawodowym. Prywatnie : zdrowego trybu życia : możliwość do wyżywienia siebie i rodziny, odpoczynku, relacji międzyludzkiej i pokoleniowej ( bezstresowa komunikacja z dziećmi ( kwestia wychowawcza ) i starszym pokoleniem ), chęć planowania i wymierzania celów, chęć spotykania się ze znajomymi.
Zawodowo : lojalność wobec firmy i pracodawcy, innowacyjność ( wprowadzania własnych pomysłów zapominając o ustawie prawa autorskiego ), wychodzenie poza zakres czynności, obowiązków, bez zapłaty, stwarzanie miłej atmosfery i właściwej pracy zespołowej, chęć pomocy w pracy i dzielenie się własną wiedzą z innymi, chęć spotykania się ze współpracownikami poza godzinami pracy ( spotkania integracyjne ).To są m.in. elementy, które wpływają z tytułu godnego traktowania ( wynagradzania ) osób, które przyczyniają się do wytworzenia produktu. Ale niestety u nas są "święte krowy",szczególnie w sektorze jednostek finansów publicznych, które w rzaden sposób nie przekona się do tego typu myślenia, nie mówiąc o docenieniu podrzędnego pracownika. Nie dziwmy się, że jest tak, a nie inaczej. Nie dotyczy to wszystkich, ale większości, która dyskredytuje tą mniejszość. "Dbaj o siebie, na reszcie rób oszczędności, które wykorzystane będą na działalność jednostki". Miałam niedawno lekcję pokory za zawyżone dla pracowników pensje - dla mnie "zasiłek dla długostażowców" z pokolenia kolumbów XXI wieku".
wojcher / 2008-08-07 19:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Chętnie oddam część mojego wynagrodzenia, aby tylko ktoś zabrał mi komórę służbową
stefan101 / 85.128.51.* / 2008-08-07 18:51
Autor ankiety zawęził pytania jedynie do wartości materialnych, pomijając najważniejsze motywatory takie jak np. cikawa praca, atmosfera w pracy, elastyczność godzin pracy, relacje z przełożonym itd.

Poważne badania, od lat prowadzone w różnych krajach pokazują, że wynagrodzenie jest dopiero na 4-5 miejscu.

A laptop?
Zapytajcie przedstawiciela, który po pracy musi przez 2-3 godziny sporządzać raporty, zestawienia, odpisywać na maile itp. - czy jest szczęśliwy, że ma komputer służbowy :)
szarpik / 195.117.250.* / 2008-08-07 13:51
Laptop? Komórka?
To tak jakby budowlańcowi powiedzieć, że łopata ma go motywować do lepszej pracy, a przecież to jest narzędzie pracy.
steny / 79.188.238.* / 2008-08-07 13:12
lewaków i liberałów !

WSI też, co za czasy !
benjamin / 84.10.178.* / 2008-08-19 12:53
czyli wszystkich ! :))))
Olio / 195.47.239.* / 2008-08-07 14:58
Cicho ty POpaprańcu , wszystkim z tej platformy przeszkadza liberalizm. Tylko zasiąść po rodzinie na stanowisku i starczy.
dikens / 213.199.219.* / 2008-08-07 14:06
oj pisorku, ty nawet w przepisach kulinarnych będziesz widział platformę, żałosny jesteś i śmieszny za razem w tej swojej głupiej nienawiści. Czas się leczyć zakompleksiony człowieczku, może jeszcze nie jest za późno :)))))))))))
romuś / 192.193.245.* / 2008-08-07 14:46
ze swoje strony dodam tylko że to ostatni stopień opętania i na leczenie już niestety za późno!!!

Najnowsze wpisy