Forum Forum prawneZmiany w prawie

Proszę o porade prawną z Kodeksu Karnego :]

Proszę o porade prawną z Kodeksu Karnego :]

marcinkubiss / 2009-03-09 14:42
mam 27 lat i ostatnio przyszło mi wezwanie do sądu w sprawie wykonania kary odwieszenia. W 2006 roku w sierpniu zostałem złapany na fałszowaniu swojej legitymacji studenckiej. Dostałem na nią kilka mandatow i się wydało. Przyznałem się do fałszerstwa i otrzymałem wyrok 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata paragraf 270 K.K.. w lipcu 2008 roku dokonałem kolejnej głupoty i ukradłem z Media Markt 2 odtwarzacze MP3. Zostałem złapany zrewidowano mi mieszkanie i znaleziono jeszcze kradzione radio samochodowe łączna wartość kradzieży to 700zł. Przyznałem się do winy i otrzymałem karę pozbawienia wolności na okres 1.4 roku w zawieszeniu na 3 lata paragraf 278 K.K.. Moje pytanie? Mam mieć teraz sprawe po 7 miesiącach od ostatniego czynu i chcą mi odwiesić wyrok. Sprawa ta bedzie się tyczyć wczesniejszego przestępstwa czyli fałszerstwa i tego ostatniego czyli kradzieży. Są to dwa różne paragrafy i czy to nie jest jakaś pomyłka sądu? Jeżeli nie to na co moge być przygotowany co się spodziewać co robić żeby mnie nie wsadzili :( Proszę o szczerą odpowiedz na mejla. Z góry bardzo dziękuję. Pozdrawiam PA
po / 93.105.86.* / 2009-03-09 19:07
Witam.Art.75 par1 Sad zarządza wykonanie kary,jeżeli skazany w okresie próby popełnił podobne przestepstwo umyśne , za które orzeczono prawomocną karę pozbawienia wolnosci.Przypuszczam ,że chodzi o ten par.

Najnowsze wpisy