Forum Forum podatkowePIT

pit-11 smieszna sytuacja.

pit-11 smieszna sytuacja.

PIT-on / 83.7.114.* / 2009-01-28 13:06
Witam.

W wakacje 2008 byłem raz na inwentaryzacji na podstawie umowy bodajże o dzieło (jednorazowej). Dostalem netto 47zl na konto wiec jakis podatek zostal od tego odprowadzony. Od tamtej pory omijam szerokim łukiem takie prace i wiecej na zadną umowe juz nie pracowalem. Jednak niedawno przyszedł mi sms od firmy z ktorej bylem wyslany do tej pracy, ze czeka na mnie w ich oddziale pit-11.

I teraz pytanie czy z takiej małej kwoty musze rozliczac sie z zusem ?? Bo dla mnie to smieszne.

Aaaa i moze to bedzie wazne ze jestem studentem.

Prosze o odpowiedz i Pozdrawiam.
Wyświetlaj:
belladonna / 2009-01-29 17:45 / Tysiącznik profesjonalny
Z tego musisz rozliczyć się z USem, a nie ZUSem. Składasz PIT-37 do końca kwietnia.
Co do infor PIT-11, to płatnik ma obowiązek Ci go dostarczyć do końca lutego, dlatego jak nie odbierzesz osobiście, to wyślą Ci pocztą:-))
bitbox / 2009-01-30 13:58
ja mam pytanie co do rozliczenia z US. Przez pól roku byłam na stażu w woj. lubelskim a od września pracuje w krakowie i tam sie tez przeprowadzilam. Czy oba pity moge razem rozliczyc w krakowie w US czy jak?
NIP-3 mam wysłany do krakowskiego US bo zmienialam dowód.

Czy ktoś wie na jakiej zasadzie to sie rozlicza?
PIT-on / 83.7.111.* / 2009-01-29 18:16
Moj błąd oczywiscie Urząd Skarbowy. Ale dalej mam pytanie czy naprawde muszę ?? Są za to jakies kary ??
Wkoncu z tego co slyszalem to dostane zwrot tego podatku dlatego, że jestem studentem. Ale z takiej kwoty to bedzie tyle co kot napłakał co najwyzej zwróci mi koszty przejazdu :) I nie bardzo chce mi sie stać tam w kolejkach wiec jesli zostawiam im pieniądze to myslalem ze odpuszczają przy takich śmiesznych kwotach w skali roku.

Tak więc ostatnie pytanie czy musze to zalatwic bo dostane jakąś grzywne czy poprostu jesli chce odzyskac pare groszy to moge sie tam zglosic ??(naprawde jestem w stanie podarować im te miliony mojego podatku zamiast zajmowac sie zalatwianiem tego:):)

Czekam na odpowiedz i Pozdrawiam raz jeszcze...
belladonna / 2009-01-29 19:00 / Tysiącznik profesjonalny
Ustawa jest bezwzględna. Jeśli osoba otrzymała przychód podlegający opodatkowaniu, to ma się z tego rozliczyć i już. Jedynie zwolnienia przedmiotowe nie wykazuje się w zeznaniach. A zwolnienia przedmiotowe to art. 21 ustawy pdof, czyli dochody zwolnione z opodatkowania, a dochody z umowy o dzieło, czy zlecenia podlegają opodatkowaniu.
A jak to wygląda w praktyce? Różnie. Zazwyczaj jak taka osoba się nie rozliczy, a chce zaświadczenie o dochodach (np rodzicom do rodzinnego, bo chcą zaświadczenia od wszystkich pełnoletnich członków rodziny), to jest zmuszona złożyć zeznanie po terminie, które idzie do ukarania. Sam US też może taką osobę wezwać.
Proponuję jednak złożyć PIT. W kolejkach stać nie musisz. W każdym US jest skrzynka na zeznania, może Ci go ktoś złożyć, jak pójdzie ze swoim PIT lub możesz wysłać pocztą.... tylko nie zapomnij go podpisać, bo to podstawa :-))
bitbox / 2009-01-30 13:59
ja mam pytanie co do rozliczenia z US. Przez pól roku byłam na stażu w woj. lubelskim
a od września pracuje w krakowie i tam sie tez przeprowadzilam. Czy oba pity moge
razem rozliczyc w krakowie w US czy jak?
NIP-3 mam wysłany do krakowskiego US bo zmienialam dowód.

Czy ktoś wie na jakiej zasadzie to sie rozlicza?
belladonna / 2009-01-30 17:14 / Tysiącznik profesjonalny
Rozliczasz się ze wszystkich swoich dochodów za 2008 roku w US wg miejsca zamieszkania na dzień 31 grudnia 2008 :-))
W jednym PIT! :-))

Najnowsze wpisy