Forum Forum nieruchomościOferty

Ceny ofertowe spadają, wynajem również (Parkiet - Warszawa)

Ceny ofertowe spadają, wynajem również (Parkiet - Warszawa)

Lekarz 46 / 80.53.80.* / 2007-12-25 15:26
Oto fragment osotaniego raportu z "Parkietu":

Większość inwestorów liczyła jeszcze, że po trzech kwartałach umiarkowanego popytu, nastąpi jesienne ożywienie rynku i powróci tendencja wzrostowa. Tymczasem w IV kwartale 2007 w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu doszło do paradoksalnego odwrócenia sytuacji sprzed roku.
Analizy WGN wykazały, że w grudniu 2006 odnotowywano średnio 12 ofert kupna mieszkania na 1 ofertę sprzedaży z rynku wtórnego (a na rynku pierwotnym nawet 13,5), natomiast w grudniu 2007 na 12,5 ofert sprzedaży z obu rynków przypadała 1 oferta kupna!
Wyświetlaj:
adama / 83.18.55.* / 2007-12-27 16:40
To oczywiste - wystarczy sie rozejrzeć po balkonach jadąc przez miasto - ludzie są juz tak zdesperowani żeby coś sprzedać, że inwestują w ogromne bannery...podejrzewam, że także dlatego, że agencje już niektórych ogłoszeń nie przyjmują bo wiedzą, że nie ma szans na ich sprzedanie a przynajmniej za tak wygórowane ceny. Zresztą pamiętam co się działo przed rokiem u mnie w firmie - wszyscy w szale kupowali mieszkania a teraz spokój i cisza... Rynek po prostu zamarł a teraz zacznie się staczać do normalnych rozmiarów i tyle.
Verto / 193.41.231.* / 2008-01-10 12:32
Ja na przykład ostatnio wynegocjowałem 10% upustu na wynajem mieszkania w Warszawie i właściciel aczkolwiek nie był zachwycony - to i tak z uwagi na "dobrą współpracę" ... a tak narawdę myslę że chodzi o to, że mało jest chętnych ... poprostu przystał na obnizkę.
plonker / 2008-01-11 12:03 / Bywalec forum
Pilnie obserwuje ceny w Wwie i w tej chwili ceny mieszkan sa na poziomie stycznia 2007 i to przed negocjacjami cenowymi. Pamietam ze rok temu sprzedajacy nie byli sklonni do negocjacji... czyli wniosek jest taki że ceny w przeciągu roku spadły. Zanosi sie na wiecej spadkow ze wzgledu na podwyżki stóp procentowych, braku kupujacych oraz bardzo silnej złotówki. Polakom z emigracji po prostu nie opłaca się wracac do Polski. Na dłuższą metę (5-10 lat) inwestycja w nieruchomosci jest nie do pobicia.
świadomy / 84.10.96.* / 2008-01-04 18:09
w banery inwesują agencje nieruchomości
Lekarz 46 / 80.53.80.* / 2007-12-28 12:30
Ciekawy jestem, czy ta zaraza spadków cen nie przyszła z USA do UK, a potem do nas.
Bo ponoć w UK też mamy kolejny miesiąc spadków cen nieruchomości:
http://waluty.onet.pl/1664768,wiadomosci.html

Niech mi ktoś poradzi - czy warto jest teraz obniżyć cenę np. o 10% mieszkania w Warszawie, żeby jednak zdążyć ze sprzedażą, zanim będę musiał obniżyć o 15%?
Przemek1002 / 2008-01-10 20:30
człowieku sprzedawaj za ile kto da, nie patrz na cenę
bo niedługo będzesz prosił żeby ktokolwiek wogóle je kupił za połowę dzisiejszej wartości...!

Najnowsze wpisy