Forum Forum nieruchomościRemont

Jak sprawnie przebrnąć przez odbiór mieszakania.

Jak sprawnie przebrnąć przez odbiór mieszakania.

Martuśka / 2008-08-19 13:51
Mam pytanko, może dla niektórych bardzo oczywiste ale dla mnie jeszcze nie. Jestem nowicjuszką w tych kwestiach. Przebrnełam przez wszelkie formalności zwiazane z kredytem i wstępnymi formalnościami w biurze sprzedaży. Kupiłam w drugim etapie mieszkanei w Aura Park na Wilanowie od dewelopera Mill-yon. Dokładnie w tej inwestycji: http://www.aurapark.com.pl/ Dla mnie to wymarzone lokum. Dopełniajac kolejnych kwestii wiem, że czeka mnie odbiór mieszkania i stąd moje pytanie. Na co powinnam najbardziej zwracać uwagę przy odbiorze, jakie niespodzianki mogą mnie czekać, jak/ i czy powinnam się do tego przygotować, jak to wygląda? Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki.
Pozdrawiam
Wyświetlaj:
jkolobrzeg / 89.239.101.* / 2009-03-02 22:29
Zależy to od tego czy mieszkanie jest w stanie surowym, jeżeli tak to należy:
1. mieć poziomicę i kątownik
2. kątownikiem sprawdzamy wszystkie kąty proste w kilku miejscach: 0.5 m, 1m, 1,5m od podłogi: powinny być idealne. Brak kąta prostego w pokoju oznacza że mebel nie będzie dobrze pasował
3. poziomicą sprawdzamy pionowość ścian oraz poziomość podłóg, zwłaszcza w narożnikach pomieszczenia
4. sprawdzamy poprawność działania i wyregulowania okien i drzwi
5. odległość dolnej krawędzi drzwi wejściowych od podłogi 6-15 mm
6. poprawność montażu ościeżnicy wejśc. czy pionowo, oraz kąt prosty w gónej części ościeżnicy z obu stron
7. poprawność montażu gniazd prądu i innych - jeśli ustalano ich położenie
8. pęknięcia na sufitach w miejscach łączenia płyt stropowych - nie powinno ich być
9, pęknięcia na ścianach - niedopuszczalne
10 opukać w kilku miejscach tynk, czy czasem pod spodem nie odkleił się od podłoża
11. uszkodzenia parapetów, okien, szyb, zabrudzenia szyb farbą,
Pers53 / 83.6.212.* / 2009-03-03 18:59
Pomogę w odbiorze technicznym mieszkania lub domu przed oficjalnym odbiorem od dewelopera.
- wyszukiwanie usterek
- sprawdzanie zgodności wymiarów i powierzchni mieszkania z projektem
- kontrola m.in. tynków, stolarki, instalacji elektrycznej ...
- zestawienie usterek
Opinia techniczna jest przydatna m.in. do negocjacji cenowych w związku z usterkami, przed remontem lub modernizacją mieszkania, przed rozliczeniem z wykonawcami, w celu zlecenia usunięcia usterek.
Andrzej 0-798-798-774
www.odbiorymieszkan.waw.pl
odbior / 89.77.173.* / 2009-02-19 22:56
Zapraszam www.odbiorybudowlane.pl
Janeq / 91.193.199.* / 2008-10-03 19:55
Ja na odbiór własnego mieszkania wynająłem inżyniera budowlańca który przyszedł z odpowiednim sprzętem (poziomice i mierniki laserowe, łaty itd) i w detalach sprawdził jakość wykonania mieszkania. Taki człowiek dodatkowo zna wszystkie wymagane normy np jeśli chodzi o jakość wykonania ścian i powie czy element jest wykonany wzorcowo, czy należy bezwzględnie żadać jego poprawki, czy np jest przekroczona dopuszczalna norma ale dla mnie jest to tylko atut przetargowy przy podpisywaniu końcowego aktu własności bo np przy kładzeniu płytek czy podłogi uda się łatwo te różnice zniwelować. Sprawdził podłogi, ściany, wszystkie instalacje (elektryczna czy ma wymaganą moc, telewizyjna, telefoniczna, internet, czy odbiór inst. gazowej bloku nie był zbyt dawno zrobiony bo ma jakiś krótki termin ważności ale nie pamiętam dokładnie jaki), wentylację, okna (drożność kanalików odprowadzających wodę, poprawność otwierania we wszystkich płaszczyznach itd. szyby nie podlagają gwarancji więc każda nawet najmniejsza rysa uprawnia nas do jej wymiany) drzwi wejściowe, parapety, balkon. Sam napewno nie wiedziałbym co sprawdzać i jak ważne są poszczególne usterki.
Polecam takie rozwiązanie.
odbior / 89.77.173.* / 2009-02-19 22:55
Zapraszam na www.odiorybudowlane.pl
T. / 81.190.84.* / 2009-01-05 00:25
Zapomniałeś "Janeg" dodać ,jakie usterki zostały wykryte i jak je później usunięto oraz jaki był finał końcowy odbioru !
p************ / 82.210.157.* / 2009-03-03 07:23
Ta, heh. Nie odbierzesz, przyjdzie inny, nie-pedant i z przyjemnością zamieszka, A ty dalej u teściów;p Żart;)
residenzpalast / 83.5.163.* / 2009-07-21 10:01
taaaaa pedza i łamia sobie nogi..taki jest popyt na mieszkania..policja musi ruchem regulowac..:-)))
bbbb53 / 2010-01-06 12:45
Odbiory techniczne mieszkań ,Warszawa - okolice, tel. 607-612-053, www.bbnieruchomosci.pl
bbbb53 / 2010-01-06 12:48
Odbiory techniczne domów i mieszkań , Warszawa- okolice tel. 607-612-053, www.bbnieruchomosci.pl

Projekty architektoniczne i zmiany konstrukcyjne w budynkach i mieszkaniach
, j.w.

Najnowsze wpisy