Forum Forum podatkoweInne

Unijna równość podatkowa

Unijna równość podatkowa

And / .* / 2004-07-13 12:47
Komentarze do wiadomości: Unijna równość podatkowa.
Wyświetlaj:
wowa / .* / 2004-07-19 12:59
W Ministerstwie Gospodarki i Pracy powstał raport „Przedsiębiorczość w Polsce 2004”. Rząd planuje między innymi . zlikwidować opodatkowanie w formie ryczałtu ewidencjonowanego.6 stycznia 2004 r. ówczesna Rada Ministrów zaakceptowała dokument i nadal jest to oficjalne stanowisko Rządu!Dodatkowo zamierza się wprowadzić „powszechną”, uzależnioną od dochodu ( z każdego jego źródła) składkę na ubezpieczenie społeczne, co doskonale współgra z likwidacją przychodów objętych ryczałem, więc tworzących „niewiadomy dochód”. Ta przewrotna polityka prowadzona jest pod hasłami wprowadzania ułatwień i zmniejszenia barier administracyjnych dla przedsiębiorców.Każdy, kto prowadzi własną małą firmę „ryczałtową” zada zaraz pytanie „jakich przedsiębiorców?” Pod wpływem czyjej to inspiracji grupa niewyżytych naukowo profesorów i zawodowych warszawskich urzędników ministerialnych chce rozwalić to, co od lat funkcjonuje i jest w wielu wypadkach zaczynem do powstania większych inicjatyw gospodarczych. Czy nie jest to przypadkiem wynikiem działania zakamuflowanego lobby, zmierzającego do wyczyszczenia rynku usług i producentów z „małych”, którzy nie są szewcami, naprawiaczami telewizorów itp. (tym pozostawia się kartę podatkową).???Wiem, że spiskowa teoria dziejów jest najłatwiejszym sposobem wytłumaczenia takiej głupoty i absurdu, ale obecnie, gdy trąbi się o „ podejmowaniu działań korzystnych dlapodatników, nawet wówczas, gdy są one niekorzystne dla budżetu państwa” ( patrz ww. raport), inne wytłumaczenie nie przychodzi mi do głowy.Powiem tylko, iż obecnie jak będę chciał zrezygnować z ryczałtu to zrobię to, ale z własnej woli.Tego prawa chcą mnie pozbawić ci, którzy już od początku lat 90-tych wiedzą, co dla Polaków jest najlepsze!Ponieważ w powoływanych przeze mnie materiałach wspomina się o toczącej się „dyskusji o systemie podatkowym”, to ta wypowiedź stanowi mój w niej udział.Włodzimierz z Poznania
Michał / .* / 2004-07-13 22:29
Aby mogła być również równość pracy Polscy bezrobotni i nie tylko powinni podejmować pracę w Niemczech już natentychmiast a nie czekać siedem lat.
Lpw / .* / 2004-07-13 22:21
Raczko, proponuję odstąpienie nawet od leczenia, bo facet wywinie numer i zrobi to na nasz koszt.Mam nadzieję ,że niedługo wezmą go diabli.Do te czasu proponuję oddział zamknięty
Rocker / .* / 2004-07-13 16:06
Raczko idz leczyc NOGI bo na glowe to juz za pozno !!!!
Ados / .* / 2004-07-13 12:56
żenada i chore pomysły
And / .* / 2004-07-13 12:47
a bezrobocie jakie jest widać ..

Najnowsze wpisy