Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Bułgaria kusi polskich inwestorów

Bułgaria kusi polskich inwestorów

Money.pl / 2007-09-05 16:18
Komentarze do wiadomości: Bułgaria kusi polskich inwestorów.
Wyświetlaj:
Mika / 156.67.126.* / 2020-03-23 13:47
Ja wolę mieszkać w Polsce i wolę moje własne mieszkanko, które kupiłam na osiedlu Lubicz Apartamenty. Nie wyobrażam sobie bym mogła wyjechać z kraju i codziennie słyszeć inny język niż mój ojczysty.
Fela / 149.156.72.* / 2019-10-23 15:41
Ja zgadzam się, że nad polskim morzem najlepiej. Tutaj wiem, gdzie i komu będę wynajmować, znam zasady i rynek. Miejsce jest ważne, to prawda ja ostatnio kupiłam w Rowach i widzę, że to jest miejsce do którego teraz jeździ coraz więcej turystów. Ważna jest też lokalizacja i standard, dlatego kupiłam od Lubicz Apartamenty bo spełnili moje wymogi, a to wcale nie jest takie łatwe.
martxxl / 176.113.207.* / 2016-05-30 17:59
Polskie morze mimo wspanialych wspomnien, jest. dzisiaj tandeciarskie ( jak na odpuscie ) , drogie. Piwo. w Bulgarii na plazy 4 zl, obiad 10 - 16 zl wypasiony ( a u nas ) , wiadomo ze nie w kurortach, plaza czysta, i cieple, nie gorace morze. ( a u nas ).Bulgar mieszka w skromnym czyms a turysta jak pan ,klima, wi- fi, kuchnia, moze i wspolna na 12 osob ( a u nas ) mowa o prostych kwaterach , 2 pokoje , 3 osoby , lipiec 6 do 11, przez booking, 605 zl .I cieple, gorace morze . Do Mielna co tydzien, po co?
waldi 677 / 84.43.157.* / 2015-12-10 00:42
nas chciano oszukac na 15 m nie polecam apartamenty o niskim standarcie wole nasze Polskie i czyste plaze
aga 307 / 77.115.121.* / 2016-04-30 16:50
niestety dla inwestycji w Bulgarii odradzam daleko im do europy przestancie oszukiwac turystow my nie chcemy do was jezdzic na kim zarobicie oszukiwaliscie rosjan polakow i niemcow sami sie okradajcie
edka683 / 37.209.135.* / 2012-07-30 11:47
Ja nigdy nie kupiłabym mieszkania poza granicami Polski, wolę mój nowy aparatament który kupiłam w Mielnie w inwestycji DUNE.Do Bułgarii nie mogłabym jeździć co weekend a do Mielna tak... Zresztą te wszystkie formalności, bariera językowa,koszty... To nie dla mnie...
jozef 1973 / 94.195.15.* / 2012-02-12 12:20
Ja zastanawiam sie nad kupnem a pozniej wynajeciem apartamentu w slonecznym Brzegu moz ktos ma tam apartament i podzielil by sie opinia na ten temat.
Smox / 83.222.191.* / 2010-04-25 19:12
Posiadam studio w St.Vlas w Sea Wind. Szukam osoby, która również posiada tam apartament - łatwiej wspólnie wynając. GG 3301319, albertus@poczta.onet.pl
alicja11165 / 2010-06-02 22:42
Pokrótce sprawa wyglada tak:w sierpniu 2008 (euro bylo po -3,30 pln) byłam w Open Finance po ocenę mojej zdolności kredytowej (mam 2 mieszkania własnosciowe - jedno w malym mieście 40 tys. mieszkanców - 62 m2 i drugie w Gdyni - 42 m2). Pan mi wyliczył, że (przy moich dochodach) mogę uzyskać pożyczkę hipoteczną na 700 tys.pln. Zatem pomyslałam, że zainwestuję w Bułgarii. Namierzyłam apartament w Elenite w budowie (bo taniej!) za 108 tys. euro(po 3,30 zł!). Wpłaciłam opłatę rezerwacyjną 1500 euro we wrześniu 2009. Wkrótce miałam wypadek i wylądowałam w szpitalu. W tym czasie zaczęłyl się klopoty w USA i giełdy runęły w dół. Wybuchł kryzys. Wyszłam ze szpitala i zaczęłam się starać o pieniądze na I ratę 40% wartości apartamentu (43.000 euro).Po wielu komplikacjach otrzymałam pieniądze w lutym 2010.W IV deweloper z Bułgarii upomniał się o drygą ratę (także 43.000 euro) i niestety zaczęły się problemy. Wszędzie odmawiano mi pożyczki już we wstępnej rozmowie. Deweloper zniecierpliwiony czekaniem przesłał mi mailem zerwanie umowy. W umowie tej niestety był zapis, że jeżeli odstąpię od niej ze swojej strony, to wpłacona pierwsza rata (43.000 euro!) przepada! Probowałam ratować się negocjując przez jedną z krajowych agencji (moj pośrednik się "wypiął" niestety, ale to nie przyniosło żadnych rozwiązan. Skutkiem całej tej historii wpadłam w depresję. (nie co dzień traci sie 200.000 zł!) Teraz wracam do zdrowia i za namową terapeuty szukam rozwiązania. Między innymi dlatego jestem na tym forum. Nadal dobrze zarabiam, Mam wolną hipotekę na tej nieruchomości w Gdyni ale nie wiem jak się za to zabrać i jak zacząć rozmowę z deweloperem w Bułgarii, żeby dla dwóch stron był to dobry interes. Jeżeli jest na forum ktoś, kto może mi pomóc to podaję priv mail: alicja11165@wp.pl
Monika 111111 / 94.240.43.* / 2010-02-10 05:19
chętnie skontaktuję się z kimś kto już ma lub planuje nabyć W Sea Isle lub siostrzanym Rainbow, wspólnie łatwiej bedzie tym zarządzać. GG1368274
Quada / 2010-01-10 12:35
Nawet w Grecji tego brak ( piasku ).
stary2 / 79.184.205.* / 2009-06-15 22:13
E tam gadacie cuda ... kupiłem 2 sztuki w Sozopolu i koncze splacać 1 kawalerke w Elenite własnie przez polskich pośredników (1 przez Kwadrat i 2 przez Menadę). Obsluga jak obsluga, tak jak w Polsce. Mialem juz 2 akty notarialne i tez było ok. Wiadomo ze za obsluge trzeba zapłacic ale to tak jak wszedzie.
katarzyna faza / 78.28.24.* / 2009-05-21 19:25
Też kupilam ap w Aholey palace,co prawda troche sie spóżniają ale myśle,ze bedzie OK
Przez LIFEHOUSE.
Szukam kogoś kto tam tez kupil
Moj imeil desperado.ryczkowska@gmail.com
lion1 / 82.160.155.* / 2009-05-19 19:21
Wszystkich niezdecydowanych na zakup zachęcam do nie kupowania mieszkań bułgarskich.
To co tam się dzieje przechodzi ludzkie pojęcie. Przed podpisaniem umowy obiecują gruszki na wierzbie. Pozniej przyjezdzasz na wakacje i tego nie ma tamtego nie ma, za wszystko zaplaciles, ale po co ci czajnik i inne duperele, po co się czepiasz człowieku, ciesz się, że mogles zakupic wspanialy apartament za bagatela 200tys. Jakbys wydal 1mln to....bylbys traktowany identycznie. Obsługa profesjonalna, ale tylko jak nie ruszyles sie z kraju, a jak tam jesteś, to nic zalatwic nie potrafią. Poprawki budowlane przychodzi robic człowiek po niezlej libacji i tak wykonuje robote, że lepiej zeby w ogole jej nie wykonał. Co do wynajecia osobom trzecim, oczywiscie podawane kwoty za wynajem przez zakupem wysokie, super inwestycja stopa zwrotu nieziemska, po czym okazuje się, że jak zarobisz na rzekomy serwis ze strony posrednika, ktory musisz wziac, zeby w ogole myslec o wynajmie, to i tak jest cud. I teraz hit sezonu. Chcesz jechac do swojego apartamentu na wakacje - po to go masz. Ale nie pojedziesz, bo .... odcieli ci prad i wode, gdyz zbankrutowala firma zajmujaca sie platnosciami za media. A podobno umowy bezposrednio z energetyka i wodociagami podpisac nie mozesz - takich informacji udziela ci twoja firma, twoj opiekun, ktoremu placisz za serwis i ktory narail ci to wlasnie wakacyjne mieszkanie.
Moze i ta firma ma dobre intencje, ale nie ma siły przebicia i odpowiednich ludzi do zalatwiania trudnych spraw w "europejskiej" Bułgarii, gdzie na kadzym kroku chcą od Ciebie wyciągnąć pieniądze. Nie wierzę żadnemu Bułgarowi, jesteśmy wściekli i rozżaleni. Ale kogo to obchodzi? Myślę, że w końcu będzie wielka afera, bo tak dalej być nie może. Mam już pewną myśl, która chodzi mi po głowie. Czy ktoś ma też dość Bułgarii i "profesjonalnych" firm obsługujących te inwestycje? Żenada, Bułgarzy, oszukując nas sami się oszukujecie! Takie działania mają krótkie nogi, nikt od was juz nic nie kupi. I dobrze, radźcie sobie sami.
lskowronski / 87.207.97.* / 2008-11-24 23:25
Witam!
Oferuje pomoc w zakupie nieruchomosci w Bulgarii. Pracuje w agencji nieruchomosci w Warnie, w holdingu mamy takze firme budowlana. Kontakt: lskowronski@eurogroup.bg
Cala transakcje mozemy przeprowadzic w jezyku polskim, zachecam do pisania maili. Firma obslugiwala juz klientow z Polski, wspolpracujemy z prawnikami znajacymi polski rynek oraz z tlumaczami przysieglymi, ktorzy zajmuja sie polska wersja umowy przedwstepnej.
Nie pobieramy prowizji od kupujących, zapewniamy transport w Bulgarii oraz transfery z lotniska, w razie zakupu pokrywamy koszty zakwaterowania w hotelu w Bulgarii.

Pozdrawiam !
michalis / 89.171.19.* / 2008-10-05 13:19
Szkolenia z zakresu sprzedaży nieruchomości na www.rynekszkolen.pl
Lucas.krC / 62.233.214.* / 2008-10-11 21:45
Bułgaria, czy Chorwacja? Do Bułgarii jedzie się 24 h, fatalną infrastrukturą, do Chorwacji 12 h, z Krakowa praktycznie non-stop autostradą. Może lepiej przeczekać kryzys zagranicą? Zwrot 1/5 inwestycji praktycznie po wynajęciu apartamentu? Do tego zwrot inwestycji już od 8 % w skali roku. Niemożliwe? Sprawdź na www.chorwacja.delegeartis.pl
Jan Krakow / 130.204.109.* / 2014-09-18 11:21
Teraz to juz sda Drogi w dobrym stanie.Jest autostrada z Sofii do Burgas i sie jedzie mniej niz 3 godz i 20 minut.Z Krakowa do Sofii to mam 12 godzin
hejhej / 212.76.40.* / 2008-08-13 12:15
NIE dla nieruchomoscie w Bulgarii
Ludzie, nie polecam inwestowac w nieruchomosci w Bulgarii. Po pobycie w Warnie i przejechaniu wielu kilometrow po tym kraju doszlam do wniosku ze w takim syfie nikt nie bedzie chcial mieszkac, nie ma tam nawet duzej ilosci turystow, bo ceny sie zblizaja juz do zachodnich, a plaza i sektor uslugowy pozostawia wiele do zyczenia. Jedyne co maja dobre to drogi - super, zero dziur. Natomiast nie kupujcie nieruchomosci pod wynajem, bo turystow jest tam na prawde malo ze wzgledu na brud na plazy, hamstwo lokalnych mieszkancow. Ja tez chcialam kupic tam apartament, ale serio, nie warto.
rosmag / 81.99.216.* / 2009-03-21 22:18
Calkowicie sie zgadzam. Ci, ktorzy usiluja wciskac Bulgarie jako dobra inwestycje to oszusci. Obiecuja 15% zwrotu z inwestycji, a ty wierzysz. W ostatecznosci zostajesz z mieszkaniem, na ktorym najczesciej masz hipoteke, placac 300 - 400 euro kredytu, a wynajmujesz je przez tydzien w roku. Gdzie logika? Poza tym ten kraj ciagle przypomina Polske lat 70 tych. I nikt mi nie wmowi, ze w Sofii jest lepiej niz w Slonecznym Brzegu. Wszedzie jest ten sam syf.
jarunieczek / 83.24.63.* / 2008-09-12 17:37
Witam. Mam dokładnie takie samo zdanie i wrażenie z pobytu- syf, dawny kimunistyczny klimacki, Polacy są traktowani jak g.... prym wiodą Niemcy, Amerykanie itd. Poza hotelami, których jest dosłownie na pęczki w każdym miejscu gdzie można coś jeszcze posatwić, syf brud. Odradzam serdecznie!
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy