Forum Forum ubezpieczeńInne

Ubezpieczenie KRUS domownika

Ubezpieczenie KRUS domownika

Alonso / 2009-02-24 08:45
Witam!
Jestem absolwentem studiów magisterskich. Ojciec poprosił, żebym pomógł mu w gospodarstwie przez pewien czas. Dodam że mieszkam w tym gospodarstwie i już wcześniej w miarę możliwości mu pomagałem. Kończąc edukację kończy mi się ubezpieczenie. Myślimy o ubezpieczyć mnie w KRUS-ie jako domownika i tu moje pytanie- Co to poza ubezpieczeniem mi daje? Czy to jest równoznaczne z tym jakbym miał zatrudnienie? Co w momencie gdy chciałbym wziąć coś na raty, dostane zaświadczenie o zarobkach z tego tytułu?
Z góry dzięki za odpowiedź!
Wyświetlaj:
Adam Kilof / 95.49.17.* / 2018-02-23 12:55
znalazłem odpowiedz na https://www.praworolne.info/jak-zrezygnowac-z-placenia-skladek-krus-na-czlonka-rodziny-215-material.html
karolajna8187 / 193.200.51.* / 2014-06-04 22:26
Mam problem. Jestem ubezpieczona w krusie od ok 10 lat. ojciec chce mnie wykluczyć z tego ubezpieczenia.dodam ze wraz ze mną jest ubezpieczona trójka dzieci. Czy może to zrobis bez mojej zgody??? Proszę o odpowiedz.
wiwan / 2014-06-04 23:12
Jak rozumiem jest Pani pełnoletnia. Wyrejestrowanie z ubezpieczeń wymaga potwierdzenia danych na formularzu przez ubezpieczonego. Zwracam uwagę na odpowiedzialność za prawdziwość oświadczeń oraz na to, że jeśli nie spełnia Pani warunków bycia domownikiem, to ojciec ma wręcz obowiązek Panią wyrejestrować w ciągu 14 dni od dnia, w którym to nastąpiło.
Niunia92 / 83.7.26.* / 2010-12-21 18:25
Mam pytanie odnosnie ubezpieczenia w KRUS-ie skończyłam 18 lat i jednocześnie skonczyło mi się ubezpiecznie z ktorego korzystałam dlatego że moja mama jest na rencie. Jakie mam teraz ubezpiecznie? Mam go w ogole czy musze iśc do KRUS-u albo gdzięs indziej żeby się ubezpieczyc? Z góry dziękuje za pomoc:)
wiwan / 2010-12-28 12:03
1.Jeśli byłaś ubezpieczona jako członek rodziny- rzeczywiście ubezpieczenie zdrowotne wygasło. Mam może Cię zgłosić do tego ubezpieczenia jeśli się uczysz. Może to też zrobić szkoła, albo ...urząd pracy- jeśli się zarejestrujesz.
Możesz też być przez mamę zgłoszona jako domownik- ale wiąże się to z opłacaniem składek społecznych KRUS- wtedy zdrowotne jest już z mocy ustawy.
Jeśli wcześniej ( już od 16 roku życia) byłaś ubezpieczona jako domownik- nic się nie zmienia- jesteś ubezpieczona zdrowotnie z mocy ustawy.
I na koniec- na skutek przepisania gospodarstwa możesz zostać po prostu rolnikiem, płacić społeczne składki KRUS i jak wyżej z mocy ustawy podlegać wtedy ubezpieczeniu zdrowotnemu.
tosia2310 / 89.238.33.* / 2009-02-25 20:16
Ojciec może cię "wciągnąc" do krusu ale niestety zaswiadczenia i na raty nic nie dostaniesz, a ponadto moge dodać, że jesli ty lub ktorys z domownikow posiada jakikolwiek stopien niepelnosprawnosci to mozecie starac się o refundacje tych skladek z pfronu (wiecej info na stronie pfron - refundacje)
Rolnik:)) / 83.28.93.* / 2009-02-24 17:44
Boże !!!!!!
A chroń nas przed takimi magistrami !!!!!!!
Na miłość boską !!!! coś ty studiował? chłopie?
Kto dał ci ten tytuł?
Łyżwiński ?
Taaaaaaaak!!!!!! dostaniesz kredyt , dostaniesz zaświadczenie o zarobkach , na praktykach u powyższego .
P.S.
Mam nadzieję , że to prowokacja :(
Lech3 / 2009-02-24 18:31 / Bywalec forum
No jeśli to nie prowokacja?????
To czarno widzę :(
Naszą przyszłość :(
mgr / 217.98.39.* / 2009-05-13 21:57
odezwali sie wszystko wiedzący technicy!!!! nie ucza o takich rzeczy w szkloach to skad ma chlopak wiedziec ?

Najnowsze wpisy