Forum Forum dla firmKadry

Ubezpieczenie medyczne dla pracowników

Ubezpieczenie medyczne dla pracowników

romekkk / 2016-04-27 15:54
Mam pytanie odnośnie opieki medycznej dla personelu. Jak wyglądają kwestie dochodowe? Czy jeśli pracodawca ubezpiecza pracownika i opłaca np. 70% kosztów takiego ubezpieczenia to liczymy jako koszt pracownika i wliczamy to w jego dochód?
Wyświetlaj:
nattka / 98.116.97.* / 2018-06-26 01:15
U nas w pracy mamy ubezpieczenie w lux medzie i każdemu to odpowiada. Ja też jestem zadowolona, pakiety dostosowane do potrzeb. Do specjalistów dostaję się bez problemu w przeciągu kilku dni. mają bardzo dużo placówek, samemu można wybrać dogodne miejsce wizyty.
romekkk / 2016-05-18 09:53
Ok, dzięki za pomoc :)
Takie pytanie jeszcze już na temat samych firm ubezpieczeniowych z branży medycznej. Która z tych jest wg Was godna uwagi: LuxMed, Medica Assistance, Medicover czy moze Enel? Robię małe rozeznanie rynku i zastanawiam się gdzie w ogóle wysyłać zapytania. Macie może jakieś doswiadczenia z tymi firmami?
eeelba / 188.146.101.* / 2018-06-01 14:54
Tutaj na pewno pierwsze co mi przychodzi na mysli to pakiet w LuxMed. Na pewno będziecie w 100% zadowoleni.
wiwan / 2016-05-18 11:08
To zależy głównie od :

-regionu, przecież ubezpieczenie ma być łatwo realizowalne, są miasta gdzie po prostu dana firma nie ma placówek, albo ma jedną.
- 'wypasienia' pakietu parcowniczego, czyli zakresu usług w jego ramach.
wiwan / 2016-04-27 17:43
To zależy, czy opieka taka jest zafundowana pracownikowi/pracownikom indywidualnie, czy wynika z ogólnozakładowego regulaminu wynagradzania, układu zbiorowego.

Jeśli wynika to z takiego aktu, do wartość takiego świadczenia korzysta ze zwolnienia z PIT (art.21, ust.1, pkt. 1) i w konsekwencji nie jest też wliczana do podstawy ub. społecznych.

Najnowsze wpisy