Forum Forum podatkowePIT

Ulga mieszkaniowa

Ulga mieszkaniowa

lora12 / 2015-01-18 23:59
Co dokładnie oznacza- żeby w pełni skorzystać z ulgi mieszkaniowej, należy przeznaczyć cały przychód uzyskany ze zbycia nieruchomości na własne cele mieszkaniowe.Otrzymałam darowiznę mieszkania.Nie minęło jeszcze od tego momentu 5 lat.Chcę sprzedać to mieszkanie(jest dla mnie za duże) i kupić mniejsze.Mam już spółdzielcze lokatorskie mieszkanie własnościowe ale chcę się wyprowadzić od męża.Czy będę mogła skorzystać z takiej ulgi?
Wyświetlaj:
wiwan / 2015-01-19 12:51
Tak, tyle że niekoniecznie koszt nabycia tego mniejszego mieszkania i jego remontu/wykończenia pokryje w całości przychód ze sprzedaży tego ze sprzedaży. Czyli niekoniecznie od podatku dochodowego zupełnie by się Pani uwolniła, tj. dotyczyłby on tej 'niespożytkowanej' części przychodu.
lora12 / 2015-01-19 23:06
Czyli nie ma znaczenia ile ma się już mieszkań.Jeżeli chce się jakieś sprzedać to można skorzystać z ulgi mieszkaniowej?
wiwan / 2015-01-20 11:58
Ma znaczenie- ale nie mówimy przecież o siódmym mieszkaniu tylko co najwyżej o drugim. Regulacja podatkowa nie operuje tu sformułowanien czy warunkiem nieposiadania innego mieszkania.

Przydatna interpretacja:
- Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, ITPB2/415-1168/13/DSZ

Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie (sygn. IPPB4/415-135/13-4/MS

Ważne, że faktycznie zrealizuje Pani swój cel mieszkaniowy, a nie np. zakupi mieszkania w celu jego wynajmowania studentom.

Najnowsze wpisy