Forum Forum podatkoweOdliczenia

ulga prorodzinna-pracujące dzieci zagranicą

ulga prorodzinna-pracujące dzieci zagranicą

altom / 93.105.107.* / 2009-02-23 21:12
mam 3 synów , 2 z nich pracowało w W.Brytanii zarobili jakieś pieniądze, ale nie przekroczyli kwoty wolnej od podatku. są studentami. Czy mogę odliczyć za nich ulgę. Oczywiście przekroczyli polską kwotę wolną od podatku 3059 czy coś podobnego.
Wyświetlaj:
belladonna / 2009-02-23 21:41 / Tysiącznik profesjonalny
To przekroczyli, czy nie przekroczyli?
Poza tym dochód opodatkowany w Polsce nie może przekroczyć kwoty 3.091 zł, a dochody angielskie nie podlegają opodatkowaniu w Polsce wg umowy o UPO miedzy RP, a Wielką Brytanią :-))
altom / 93.105.107.* / 2009-02-23 21:51
nie przekroczyli jej w W.Brytanii , ale po przeliczeniu na złotówki to wyszło więcej niż 3091. Dodam że nie pracowali w Polsce w 2008 roku i nie rozliczają się w U.Skarbowym.
belladonna / 2009-02-23 22:03 / Tysiącznik profesjonalny
Ale w ustawie jest mowa, że dochód podlegający opodatkowaniu w Polsce nie może przekroczyć 3.091, a dochody angielskie nie podlegają opodatkowaniu w Polsce, wiec Twoi synowie nie uzyskali dochodów podlegających opodatkowaniu w Polsce (z angielskich rozliczać się nie muszą), wiec korzystasz z ulgi na tych 2 synów, bo czy na 3 możesz to nie wiem, bo o jego dochodach, wieku i czy się uczy nic nie napisałeś (zakładam jeszcze, że Tych dwóch spełnia kryterium wiekowe do 25 roku życia).
Ta informacja, że nie uzyskali żadnych dochodów w Polsce jest tutaj kluczowa :-))

Najnowsze wpisy