Forum Forum podatkoweOdliczenia

ulga dla studenta

ulga dla studenta

sokrates_44 / 2009-02-24 09:35
moja córka , studentka,pracowawała w wakacje, zarobiła brutto 3000zł, pracodawca potrącił jej na zaliczki kwotę 456 zł.Ta zarobiona kwota nie podlegała opodatkowaniu. Teraz córka złożyła PIT i należy jej się zwrot podatku. Czy będę mogła odliczyć w swoim rozliczeniu rocznym ulgę na dziecko? Bo chociaż zarobiła pieniądze, ale ta kwota nie podlegała opodatkowaniu.
moja córka , studentka,pracowawała w wakacje, zarobiła brutto 3000zł, pracodawca potrącił jej na zaliczki kwotę 456 zł.Ta zarobiona kwota nie podlegała opodatkowaniu. Teraz córka złożyła PIT i należy jej się zwrot podatku. Czy będę mogła odliczyć w swoim rozliczeniu rocznym ulgę na dziecko? Bo chociaż zarobiła pieniądze, ale ta kwota nie podlegała opodatkowaniu.
Wyświetlaj:
belladonna / 2009-02-24 16:28 / Tysiącznik profesjonalny
Od tej kwoty nie powstają obowiązki podatkowe. Czyli córka się z tego rozlicza w PIT-37 (zwrócą jej pobrane zaliczki), a Ty korzystasz z ulgi prorodzinnej na nią, o ile wiekowo tez spełnia kryteria :-))
sokrates_44 / 2009-02-25 10:14
tak myślałam,ale wolę się upewnić,ponieważ urzędy mają swoje własne racje.Dziękuję
belladonna / 2009-02-25 20:48 / Tysiącznik profesjonalny
A skąd wiesz, że jak upewnisz się z mojej wypowiedzi, to USy mają takie samo stanowisko?
Córka jak się rozliczyła i kwota w poz. 64 jej PIT-37 nie przekroczyła 3.091 zł, to ulga się należy, bo rozpatrujemy dochód brutto (składki na ubezpieczenie społeczne są już ulgą z punktu widzenia rozpatrywania dochodu do ulgi prorodzinnej przez USy i ISy, więc nie rozpatrujemy podstawy opodatkowania z poz. 106, a dochód brutto bez renty rodzinnej) :-))
Nie wliczamy do tego renty rodzinnej, bo to wyłączenie w ustawie :-))

Najnowsze wpisy