Umowa z PEC

ebieta77 / 2014-11-03 08:17
Mieszkam w segmencie, moje mieszkanie jest moją własnością notarialną,zrezygnowalam z członkostwa w spółdzielni mieszkaniowej, czy mogę podpisać indywidualną umowę z PEC na dostawę ciepła? Na pozostałe media mam już umowy indywidualne. Dodam, że na głównym węźle budynku jest zainstalowany miernik ciepła i każdy z mieszkańców(5) ma u siebie zainstalowane ciepłomierze.
Wyświetlaj:
szklarek / 2014-11-03 12:20
Tak, o ile to konkretne PEC ma w ofercie montaż tzw. miniwęzłów i montaż taki jest technicznie wykonalny.

Sam ciepłomierz w mieszkaniu to za mało.
ebieta77 / 2014-11-03 21:27
dziękuję za odpowiedź,
dodam tylko, że u każdego z mieszkańców segmentu ciepłomierz jest zamontowany właśnie na miniwęźle,jest zalegalizowany. Ale pani z PEC stwierdziła, że wprawdzie mogą z nami podpisać indywidualne umowy, ale nie chcą!
Chcą tylko spisywać licznik z głównego ciepłomierza na budynku a indywidualne ciepłomierze ich nie interesują, a przecież każdy z mieszkańców zużywa różne ilości ciepła!
szklarek / 2014-11-03 21:44
A co się Pani dziwi- mniej roboty ma PEC, a i ewentualne zadłużenia przy 'dużym' odbiorcy jakim jest SM są rzadsze.
To, że zużycie mieszkańców się różni powinno być uwzględnione w sposobie rozliczania ciepła przez SM, która mimo ustanowienia odrębnej własności na Pani rzecz jest nadal dla Pani zarządcą nieruchomości. Skoro macie ciepłomierze- podział kosztów pewnie w części opłat zmiennych opiera się na wskazaniach ciepłomierzy indywidualnych. Pozostaje podział kosztów stałych, kosztów ogrzewania części wspólnych jeśli takie istnieją.

Najnowsze wpisy