Forum Polityka, aktualnościGospodarka

URE zatwierdził taryfy dystrybucyjne energii na 2013 r.

URE zatwierdził taryfy dystrybucyjne energii na 2013 r.

Wyświetlaj:
NG / 79.188.13.* / 2013-03-26 14:16
Mam fakturę PGE oddział w Lublinie z sierpnia 2012 i z lutego 2013. Stawka za energię czynną wzrosła z 0,2702 zł netto / KWh do 0,2825 zł netto / KWh, czyli jakby nie patrzeć gdzieś na przełomie 2012/2013 wzrost ZA ENERGIĘ CZYNNĄ wyniósł ponad 4,5 %. NATOMIAST opłata dystr-sieciowa nie zmieniła się! Czyli ten artykuł dotyczy tej pozycji faktury "opł.dystr-sieciowa" ? A to ciekawe ile jeszcze artykułów trzeba przeczytać, żeby dotrzeć do wszystkich składników tej faktury. Inna sprawa, że na pierwszy rzut oka myślałem, że chodzi ogółem o "rachunek za prąd". Przy okazji widzę jeszcze, że wzrosła "opł.dystr.-jakościowa" z 0,0070 do 0,0084, czyli o 20 %.
pola989930 / 178.183.233.* / 2012-12-21 04:40
Utrzymanie w gotowości urządzeń do przesyłu oraz sprawności sieci dystrybucyjnej zarówno w energetyce,jak i gazownictwie,to o połowę wyższe rachunki odbiorców tych mediów.Tylko dlaczego dostawcy nie powiedzą wprost,że straty na przesyle wynoszą około 40procent.A to już nie jest winą odbiorcy,lecz dostawcy.Dostawca mimo zdzierania z nas tych opłat,nie robi nic w kierunku modernizacji linii energetycznych czy nitek gazowych wysoko i średniociśnieniowych.Nie mówiąc już o izolatorach na słupach energ-ch czy urządzeniach w stacjach redukcyjno-pomiarowych gazu.A więc Szanowni Państwo płacimy za coś,czego się nie robi,na 50letnich i starszych instalacjach.Może UDT przestanie udawać,że wszystko jest w porządku,bo nie mamy zaktualizowanych map,a nawet ZUD-y,odpowiedzialne za dokumentacje mają to w nosie.Stąd ogrom awarii podczas wielu robót prowadzonych pod ziemią.Kosztorysy robót są więc niedoszacowane,roboty wydłużone w czasie,a koszty przekroczone.Ale /"Baśka,nic to"/,odbiorca zapłaci.A co będzie,jeżeli nie zgodzi się zapłacić udowadniając w sądzie,że chociaż płaci,jest bezczelnie okradany.
JULCIK / 83.29.221.* / 2013-01-27 15:52
pokaż mi takiego odważnego i zdeterminowanego odbiorcę ktory wystąpi przeciw MONOPOLOWI.
kordoba / 31.174.154.* / 2013-03-10 13:30
Przecież nie mamy już monopolu. Możesz Sobie kupić prąd od kogo chcesz. A jeżeli myślisz o podziale dystrybucji, to lepiej zacznij myśleć. Podział dydtrybucji dporowadzi do tego co dzieje sie na PKP. I prąd będziesz miał jak się komuś zechce coś zrobić. Już nie chcę myśleć jakie rachunki wtedy będzie trzeba płacić.

Najnowsze wpisy