Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Urząd gminy (miasta)

Urząd gminy (miasta)

Money.pl / 2008-08-19 10:38
Komentarze do wiadomości: Urząd gminy (miasta).
Wyświetlaj:
M.Tomala / 193.164.157.* / 2011-08-25 15:13
Boże drogi, te informacje to kompletna, nieaktualna klapa. Przecież zamiast EDG jest już CEIDG. Piszą o tym wszędzie.


http://firma.wieszjak.pl/ceidg

http://www.mg.gov.pl/node/9801
doraaaa / 84.205.29.* / 2011-07-07 22:54
Czas odświeżyć informacje na temat REGONU i NIPu:)
Pozdrawiam
szklarek / 2011-07-08 10:25
Napisz do redakcji, co my na forum z tym zrobimy ? Artykuł jest z lutego 2007.
m@nia / 87.205.231.* / 2010-08-26 02:33
CZY ktoś wie czy do Uskarbowego trzeba złożyć oświadczenie o tym jak będę się rozlaiczała
przed dniem rozpoczęcia działalności czy mamy tydzień jak w zus-ie np na zarejestrowanie pracownika do składek?
wiwan / 2010-08-26 10:05
Jeżeli rozpoczynasz działalność gospodarczą, wówczas oświadczenie o wyborze formy opodatkowania powinieneś złożyć przed realnym rozpoczęciem działalności gospodarczej (nie później niż przed uzyskaniem pierwszego przychodu z działalności). Jeżeli takiego oświadczenia nie złożysz, wówczas zastosowanie znajdą zasady ogólne.
Jarek Domański / 78.30.92.* / 2010-08-16 11:50
Ja zarejestrowałem działalność w 2 dni od daty odebrania wpisu do ewidencji. Przepis jest prosty i prawo jest po naszej stronie, otóż:
W urzędzie gminy oprócz wpisu do ewidencji trzeba się upomnieć o kopię wniosku EDG1 (mamy do tego prawo, a jak pracownik UG będzie się buntował to do dyrektora). Kopia ta musi być podstemplowana przez urzędnika pieczątką poświadczającą zgodność z oryginałem (trzeba wspomnieć że to do GUS-u). ten wniosek wraz z oryginałem wpisu do ewidencji składamy w GUS-ie i od razu odbieramy REGON (a jak wykręcają się że nie mogą wydać bo samemu się tego nie załatwia to oczywiście idziemy do dyrektora i dyrektor doszkala pracownika w temacie "co może petent").
Ja na szczęście w żadnym wypadku nie musiałem iść do dyrektora, ale znajomi trafili na betonowych urzędników którzy szybko miękli pod naciskiem dyrektora.
Pozdrawiam wszystkich, którzy muszą walczyć prowadząc i zakładając działalność w naszym cudownym urzędniczym kraju.

ps. NIe wiem czy mój przepis działa w każdym województwie, ale szukajcie a będzie wam dane
MAIL BOXES ETC / 2010-04-22 15:37
W MAIL BOXES ETC w Poznaniu istnieje możliwość rejestracji
siedziby firmy pod naszym adresem bez konieczności wynajmowania biura.
To doskonałe rozwiązanie pozwala uruchomić biuro ponosząc minimalne koszty, oszczędzając wysiłek i czas.
Polecane szczególnie firmom :
-internetowym,
-elektronicznym,
-przedstawicielstwom podmiotów zagranicznych,
-osobom indywidualnym pragnącym założyć działalność gospodarczą bez ponoszenia wysokich kosztów wynajmu biura.

Oferujemy również usługi sekretarskie.

Na miejscu będą mogli Państwo skorzystać z komputera, internetu, faxu, potrzebnych Państwu przyrządów biurowych oraz uzyskanie pomocy od wykwalifikowanego personelu, który z przyjemnością Państwu pomoże.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY
http://www.mbe.com.pl/mbe_010.htm

Mail Boxes Etc
Głogowska 16
60-734 Poznań
tel.: 61 866 64 57
gsm: 661444 155
e-mail: mbe010@mbe.com.pl
mobilna / 83.25.195.* / 2009-08-13 23:38
Masakra! stara gwardia na etatach w gminach! Złożyłam wniosek o dz.gosp.z końcem lipca. 3 sierpnia sporządzono wpis do ewidencji, 5 sierpnia odebrałam osobiście,żeby kurier nie latał za mną. Pismo do wiadomości Urzędu Statystycznego do miasta oddalonego 100 km szło 5 dni, zmartwiona,że tak długo to trwa zaczynam wydzwaniać w sprawie Regonu. Bardzo miła osoba sprawdza koresp.i stwierdza,że nie mogą wystawić Regony bo jest błąd w zapisie PESELU na moim zaśw. Nie wchodzi ostatnia cyfra, bo urzędniczka się pomyliła. Zgłoszenie zmian to nie takie łatwe, bo wniosek pisać musiałam jeszcze raz i złożyć w Urzędzie Miejskim. Nie dokonano zmian tego samego dnia, bo Burmistrz podpisuje się na dokumentach tylko raz dziennie i tylko on.Zastanawiam się co zrobią jeśli Burmistrz będzie na zwolnieniu lekarskim lub na urlopie??? To jest chory kraj! , to miało być JEDNO OKIENKO a jest JEDEN WIELKI BAJZEL za nasze podatników pieniądze. Nikt z momencie składania wniosku nie poprosił mnie o dowód. Na dobrą sprawę jakby ktoś po złości lub dla żartów w większym mieście założył kumplowi usługi grabarskie..to by po miesiącu ścigały go urzędy za niedopełnienie formalności.
Piszących niedoskonałe ustawy zwolnić z pracy na etacie i kazać im założyć działalność,żeby przez 5 lat przeczołgało ich ŻYCIE przez Życie. Może wtedy zaczęli by myśleć...bo to ponoć nie boli.
czas leci nieubłaganie, nie mam Regonu, nie mogę otworzyć konta na firmę , wyrabiać pieczątek i podpisywać umów z kontrahentami a kier z Urzędu mówi: jak masz wpis to juz działasz..hhaaahaa...no tak!...z wpisem to tylko na łóżku polowym na chodniku przed Ratuszem mogę sprzedawać chińskie majtki po 5 zł, a nie zajmować się pośrednictwiem finansowym tak jak mam we wpisie do ewidencji...ale tego urzędnik nie wie, bo nie czyta...sory - czyta Alegro, Gadu Gadu i Naszą Klasę :-))
Dziś otrzymałam list imienny z zaproszeniem do oddziału PKO BP z ofertą otwarcia konta na działalnoś wystawione z datą wydania mi wpisu do ewidencji. Czyżby handlowali naszymi peselami???
libertarian / 87.205.83.* / 2010-03-09 13:37
No cóż, polska, wrogi postkomunistyczny grajdoł... Czegóż innego się tu spodziewać? Mlodzi powinni emigrować, nie ma co się zastanawiać... Mimo, że taki młody już nie jestem, zamierzam sie od tego kraju wreszcie uwolnić, i żałuję tylko, że nie zrobiłem tego już dawno..
nomadowielki / 212.244.240.* / 2010-01-27 14:31
Dane o firmach może kupić każdy bank z urzędu statystycznego, te dane są jawne i nie są objęte ochroną. Ta praktyka jest często stosowana przez banki w celu pozyskania nowych klientów
Zabka1234 / 213.158.196.* / 2008-08-19 10:38
Obywatelstwo mam francuskie i nigdy polskiego nie mialam. Mieszkam i studiuje w Francji ale aktualnie jestem na stazu w Polsce na trzy miesiace. Czy moge wiec z francuskim dowodem i z miejscem zamieszkania w Francji isc do urzedu gminy i zalozyc firme ??? Jezeli nie jaka procedura moglabym otworzyc w Polsce dzialalnosc?
a12345 / 213.25.145.* / 2009-01-05 18:04
Każdy obywatel UE może założyć firme w każdym kraju UE. Procedur nie znam, ale od czego są google :)

Najnowsze wpisy