Warunki szkodliwe

Stefan K. / 95.49.150.* / 2012-03-30 12:02
Witam, jestem z 1949 dostałem emeryturę w wieku 60 lat z tytułu pracy w warunkach szkodliwych, w których to przepracowałem
26 lat, i chciałem zapytać czy będą mnie dotyczyć zmiany wynagrodzenia z tej reformy emerytalnej która teraz wchodzi w życie ?
wiwan / 2012-03-30 20:57
Tak na 100% to niczego nie wiadomo- nowela ustawy nie jest ogłoszona, nawet projekt na stronie Ministerstwa PiPS nie zawiera jeszcze tych pomysłów z mijającego tygodnia.

Łącząc zapowiedzi i pomysły tego tygodnia wychodzi na to, że zmiany obejmą Pana w takim zakresie:
1. swoją wcześniejszą emeryturę będzie Pan mógł zamienić na emeryturę powszechną nie w wieku 65 lat, ale od 5 do 8 miesięcy później ( w zależności od miesiąca urodzenia ).
2. o tyle (5 do 8 miesięcy) też dłużej podlegać będzie Pan limitom dorabiania do emerytury.
3. raczej nie obejmie Pana prawo do przejścia na emeryturę powszechną cząstkową ( zamiana e. wcześniejszej ).

Właściwie więc jest to dla Pana bezbolesne. Zwłaszcza, że w zdecydowanej większości przypadków w ogóle nie kalkuluje się zamieniać e. wcześniejszej na powszechną, ba ta druga wychodzi po prostu niższa.

Najnowsze wpisy