Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wiemy, kto wkrótce może liczyć na podwyżki

Wiemy, kto wkrótce może liczyć na podwyżki

Money.pl / 2014-07-22 07:45
Wyświetlaj:
eMCeH / 159.205.59.* / 2014-07-22 19:32
Jestem inżynierem Informatyki, mam kilkunastoletni staż pracy, ciągle dokształcam się na kursach, konferencjach a nigdy nie udało mi się zarobić nawet połowy przeciętnej pensji... rozmawiałem w tej sprawie z moimi znajomymi, Oni podobnie - skąd więc te dane?
inf241 / 89.78.45.* / 2014-07-22 20:57
Co to jest "inżynier informatyki"? Kilkunastoletni staż prac w czym? Naprawa drukarek? Myszek? No sorry, ale dzisiaj studenci na starcie dostają 3k brutto. Jest różnica pomiędzy skończonymi studiami a kwalifikacjami danej osoby
lisek333 / 89.66.120.* / 2014-07-22 18:24
Budżetówka zarabia miało i o to chodzi . Można ją tanio powiększać, jej głosy przydadzą się PO w 2015 r. Przedsiębiorczy odejdą , pozostaną i braki uzupełnią mierni, bierni ale wierni. Ambitniejsi co zostaną zajmą się jak góra korupcją i też odpowiednio zagłosują w obawie o możliwe skutki przegranej . Polaczki , pod przewodnią siłą narodu czyli PO pozostaniecie jeszcze długo, a wasz pierwszy sekretarz Donek Gomułek doczeka późnej starości na swoim stanowisku i to bez zmiany konstytucji
Ehhh / 83.11.8.* / 2014-07-22 13:00
Ehhh było się uczyć programowania a nie lenić się :/
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
guru122 / 77.253.232.* / 2014-07-22 13:49
Gdyby każdy umiał programować informatycy zarabialiby grosze bo byłoby ich po prostu za dużo.
hgffjghjdghd / 178.36.20.* / 2014-07-22 09:41
z zarobkami reszty społeczeństwa.

Mediana płac w Polsce to ok. 1900 PLN netto miesięcznie, ustalić widełki płac lekarzy w państwowej SŁUŻBIE zdrowia na max. 3, śr. na 2 i starczy pieniędzy w NFZ.
Wacław445 / 83.3.103.* / 2014-07-22 09:24
Ale bzdury, chciałbym wiedzieć kto pisze te artykuły!!!Jestem lekarzem rodzinnym i zarabiam na pełnym etacie ok. 5 tys. złotych miesięcznie ,oczywiście są lekarze zarabiający ok. 20 tys złotych miesięcznie, ale z 15 stoma dyżurami 24 godzinnymi w miesiącu.Piszcie więcej takich bzdur !! Ludzie w to wierzą , wczoraj słyszałem w sklepie jak ludzie rozmawiali o zarobkach między innymi lekarzy, że zarabiają 80 tys. złotych miesięcznie- skąd to wiedzą?
chichotek / 83.12.23.* / 2014-07-22 10:47
w moim mieście które ma ponad 6tys.mieszkańców a cała gmina ponad 9tys. jest 3 lekarzy rodzinnych.
KAŻDY i to dosłownie KAŻDY zarabia ok 20tys.zł miesięcznie więc mi tu nie mydl oczu.
guru122 / 77.253.232.* / 2014-07-22 13:55
bo jest ich zwyczajnie za mało więc dyktują ceny, tak działa rynek pracy. Jeśli ci za drogo jedź się leczyć tam gdzie lekarzy jest więcej i panuje między nimi zdrowa konkurencja.
dochtor Judyt / 178.36.20.* / 2014-07-22 09:44
Jeztem lekarzem z wieloma kieszeniami i potwierdzam to co napisał mój szanowny kolega. Nie jesteśmy żebrakami, za jałmużnę 5 tys. na tydzień nikt z nas nie będzie pracował
Wacław 445 / 164.127.100.* / 2014-07-22 23:09
Zapewniam Cię kolego, że maturę z polskiego zdałem.Drobne błędy w tekście wynikły z pośpiechu, a nie z niewiedzy. To, że dyrektor szpitala twierdzi, że wypłaca zarobki lekarzom w wysokości 30 tys. zł. miesięcznie? Niech powie ile mieli dyżurów i przepracowanych godzin w miesiącu? Z pewnością nie przychodzą tak jak on do pracy tylko na 7 godz. A odnośnie recept, to ma pan stare informacje, bo w chwili obecnej do wypisywania recept używa się szablonu z programu komputerowego- możliwość pomyłki znikoma.
Pilsener / 2014-07-22 07:57 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Podwyżek od nowego roku mogą być pewni wszyscy ci, którzy zarabiają tak zwaną najniższą krajową" - akurat. Kiedyś w warzywniaku osiedlowym sprzedawała pani Zofia - była przygłucha, niedowidząca ale wszyscy ją lubili. Pewnego dnia zamiast niej - młody chłopak. Akurat znałem właściciela i się go pytam a on mi na to "bo płacę pracownikom minimalną" - a ja "no i co z tego"? A on: "a za minimalną można mieć w Olsztynie magistra z doświadczeniem".
Dlatego byłbym bardziej wstrzemięźliwy w ocenie (zwłaszcza pozytywnych)skutków tak zwanej "minimalnej". Jest to tylko i wyłącznie wskaźnik służący windowaniu płac w budżetówce - a im wyższe będą płace w budżetówce tym więcej ludzi będzie musiało na to zarobić pracując na umowach cywilnoprawnych za stawki rynkowe: czyli np. w Olsztynie 5-7 PLN za godzinę. Na umowę o pracę nie mają szans ludzie, których kwalifikacje rynek wycenia poniżej pensji minimalnej - nie muszę chyba dodawać, że to jest najgorzej sytuowana grupa społeczna? Uchwalając pensje minimalną marginalizujemy najuboższych! Jak można napisać coś takiego: "Dodatkowe 50 złotych miesięcznie w portfelu nie wiele zmienia sytuację najmniej zarabiających" - czyli jak rozumiem mój wujek, który pracuje w ochronie za 3,50 PLN na godzinę zarobi dodatkowo 50 PLN?
Przykro mi bardzo, że dla dziennikarzy ekonomicznych człowiek zaczyna się od minimalnej w górę.
Floyd / 2014-07-22 22:10 / Tysiącznik na forum

Uchwalając pensje minimalną marginalizujemy najuboższych!

Zawsze wydawało mi się, że to socjaliści martwią się o biednych. Świat jednak chyba przewraca się do góry nogami bo ostatnio można zobaczyć, że także liberałowie ze swym guru na czele, czyli panem Mikke herbu Korwin poczuli, że dobrze jest prezentować sympatię do biednych. Pan Mikke nawet ostatnio ograniczył wyzwiska na demokrację, ale cóż się nie robi dla osiągnięcia sukcesu.
Między sobą określają ich jednak tłuszczą, motłochem i tym podobnymi przydomkami, co łatwo stwierdzić na ich stronach.
Wędki zatem zarzucone i tylko pozostanie dalej nęcić i czekać ile rybek uda się złapać w wyborach. Powodzenia.
QQQryku / 94.42.189.* / 2014-07-22 08:15
ale tajmenica, przecież wszyscy wiedzą FERAJNA TUSKA będzie miała nasypane do koryta.

Taśmy pokazały jak się napracowali aby doprowadzić Polskę do takiego stanu. Zielone szambo.
zxc12 / 95.49.219.* / 2014-07-22 07:45
Dyrektor dużego szpitala w Łodzi twierdzi, że regularnie wypłaca pensje po 30 tys. zł brutto miesięcznie. Około 20 tys. zarabia u niego kilkudziesięciu lekarzy.
Do medycznej arystokracji zaliczają się kardiolodzy interwencyjni, którzy najczęściej ratują pacjentów z zawałem serca. Pracodawca umawia się z nimi na godzinową stawkę plus honorarium za każdy wykonany zabieg. Czasami lekarz dostaje za zabieg nawet 50 proc. wartości tego, co NFZ płaci szpitalowi za operację. A płaci np. za angioplastykę wieńcową 13,5 tys. zł za zabieg.
Pytanie ile musi zarabiać lekarz aby powiedział "Zarabiam wystarczająco dużo" ??????
Czy społeczeństwo będąc pracodawcą ma prawo do ustalenia wysokości zarobków?
lek / 178.19.178.* / 2014-07-22 18:09
trzeba było się uczyć !
Pilsener / 2014-07-22 08:07 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Społeczeństwo pracodawcą" - socjalistyczna utopia. Właśnie po to służba zdrowia jest państwowa a NFZ nie ma konkurencji, żeby składki były jak najwyższe a świadczenia jak najniższe. Skąd inaczej wziąłbyś tyle pieniędzy na stanowiska, przywileje dla pracowników i kontrakty dla zaprzyjaźnionych firm?
A społeczeństwo karmi się bredniami o jałowymi dyskusjami na temat "godziwości" zarobków takich czy innych. Dla mnie każdy kto pracuje dla rządu zarabia za dużo bo jest po prostu zbędnym obciążeniem dla mnie i mojej rodziny.

A społeczeństwo powinno kształtować pensje poprzez swoje wolne wybory (typu kupię u X a nie Y, będę się leczył w A a nie w B) a nie poprzez polityków i administrację.
guru122 / 77.253.232.* / 2014-07-22 13:53
W USA natomiast panuje wolny rynek w służbie zdrowia i wszyscy wiemy jak tam jest z leczeniem.

Najnowsze wpisy