Forum Forum podatkowePIT

wynajem pokoju w wynajmowanym mieszkaniu

wynajem pokoju w wynajmowanym mieszkaniu

schatsi / 95.41.253.* / 2016-06-15 11:59
Witam,od listopada 2014 do kwietnia 2015 wynajmowałam mieszkanie i dostałam zgodę na podnajęcie obcej osobie małego pokoju. umowę na ten mały pokój miałam tylko na miesiące listopad -grudzień 2014 a do kwietnia już nie miałyśmy umowy po prostu ze mną mieszkała jak koleżanka. Traf chciał ze ta flądra która doniosła na mnie do urzędu ze nie odprowadzałam podatku za ten pokój. Urząd kazał mi zapłacić za te trzy miesiące podatek zapłaciłam. a teraz okazuje się ze za te 4 kolejne tez powinnam zapłacić? ktoś mi wytłumaczy dlaczego? inna kwestia jest taka ze ja za mieszkanie płaciłam 1250 zł a za pokój dostawałam 550 wiec żadnego zysku nie miałam bo to szło na poczet mieszkania. skoro mam płacić za przychód którego nie miałam to mogę sobie koszt wynajmu wliczyć?
wiwan / 2016-07-05 08:33
'Flądra' i 'doniosła' to nie na tym forum i nie w kwestiach podatkowych.

Brak umowy na kilka miesięcy nie oznacza braku przychodu, a więc i ewentualnego dochodu i podatku.

Jeśli koleżanka nie płaciła, tj. podnajmowała na zasadzie nieodpłatnego użyczenia, to po JEJ stronie pojawia się kwestia przychodu i podatku do zapłaty.

Najnowsze wpisy